Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Transformers gerçek oldu J-deite RIDE 4 Metre boyunda

Transformers

teknoloji

Transformers gerçek oldu J-deite RIDE 4 Metre boyunda

Transformers J-deite RIDE

Transformers çizgi filmlerini izlerken büyümüş olan her çocuk, gerçek hayatta bir Transformers ister.

Bir robot şirketi ve roller coaster üreticisi bu rüyanın gerçekleşmesi için bir araya geldi. Brave Robotics, SoftBank yan kuruluşu Asratac ve Japonya’daki Sansei Teknolojileri, “J-deite RIDE” adında 4 metrelik bir robot oluşturdular.

Bu robot bir dakikadan daha kısa sürede şık bir Spor arabaya dönüşüyor.

 

5 Mayıs’ta Sergilenecek

Robot, 5 Mayıs’ta Tokyo’daki “GoldenWeek DOKIDOKI Festa Tüm Çalışan Arabalar!” Festivalinde sergilenecek ve bu kasım ayında Florida’da eğlence parkları için IAAPA Attractions Expo’da ilk uluslararası turnuvasını yapacak.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Brave Robotics’in CEO’su, dev dönüştürücü robotlara sahip bir film ve anime hayranıdır. Gençliğinden bu yana onları inşa etmektedir.

Kenji Ishida, Reuters Televizyonu’na şunları söyledi: “Robotların böyle şeylere sahip olması gerektiğine inanarak büyüdüm, bu robotu geliştirmek için motivasyonum oldu.”

Efsanevi mekanik tasarımcısı Kunio Owara da robotun tasarımına katkıda bulundu. Owara, Gundam serileri de dahil olmak üzere çoklu manga ve anime serilerinde robot tasarımlarına vizyonunu ve etkisini verdi.

Çoğunlukla alüminyumdan imal edilen ve bir lityum pil ile çalışan Ride, iki kişilik koltuğa sahip ve ağırlığı iki Ton’un biraz altında. Uzaktan bir kumanda ile kontrol edilebilir. Robotun V-Sido isimli yazılımı, hem araç hem de yürüme modunda robotun hareketini ve aralarındaki dönüşümü kontrol eder.

Maksimum yürüyüş hızı 18 km / s’dir ve şirket, sürüş modunda 37 mph’yi geçebileceğini söylüyor. Geliştiricilerin inşa edildiği fabrikada sınırlı bir test yapmaları gerekir. Aslında, Ride’u videoda çok fazla hareket halinde görmüyoruz, ve çoğu izlediğimiz Autobots ve Decepticons’tan çok uzak.

Ishida, her gün gidip gelmek için pratik olmadığını kabul ediyor. Robotun geleceğin tasarımcılarına ilham vermesini umuyor.

Şirket şuanda 16 feet yüksekliğindeki “Kral J-deite” adında daha büyük bir prototip üzerinde çalışıyor. Robotların yeni yapımı 2020’de başlayacak.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste