Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

TikTok, Avrupa veri merkezi açıyor

TikTok, Avrupa veri merkezi açıyor

teknoloji

TikTok, Avrupa veri merkezi açıyor

Sadece teknoloji değil aynı zamanda gıda ve çeşitli sanayi ürünlerinde de ciddi zararların oluştuğu biliniyor. Bu savaşın sosyal medya tarafında ise TikTok var. ABD Başkanı Donald Trump, bu sosyal medya platformu ile özel uğraşıyor Şimdilerde bu sosyal medya devinin Microsoft şirketine satış işlemleri konuşuluyor. Ayrıca Apple firması da satın almak için elini ovuşturanlar arasında yer alıyor.

Ancak TikTok şirketi yeni hamleler ile birlikte, satış işlemini engellemeye çalışacak. Böylece kendi içlerinde sorunlara çözüm bulmaya çalışacaklar. TikTok Avrupa’daki ilk veri merkezini; İrlanda’da 420 milyon Euro gibi bir yatırımla kuracak. Bu son derece önemli bir yatırım olacak. Şirketin kuracağı veri merkezinin 2022’nin başlarında hizmete başlaması bekleniyor.

TikTok’un global CSO’su Roland Clouter tarafından yazılan bir blog gönderisinde; tüm bunların çok ciddi bir iş talebi oluşturacağı da vurgulandı. Avrupa’daki ülkelerinin TikTok’ta daha hızlı indirme ve yükleme sürelerine sahip olması yine bu sunucular tarafından sağlanabilir. Özellikle de verilerin Avrupa’da yer alması en büyük avantaj olarak görülüyor.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/tiktok-avrupa-veri-merkezi-aciyor

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste