Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Elon Musk’tan bir Risk, Tesla Elektrikli Kamyon pazara çıkıyor..

Tesla elektrikli

Otomotiv

Elon Musk’tan bir Risk, Tesla Elektrikli Kamyon pazara çıkıyor..

Elon Musk’tan bir Risk, Tesla Elektrikli Kamyon pazara çıkıyor..

Tesla Elektrikli Kamyon

Tesla elektrikli Perşembe günü, şirketin geleceğinin bağlı olduğu uygun maliyetli bir sedan sunmak üzereyken bir yenilik yaptı.

Elon Musk sedan için mücadele ettiği halde Perşembe günü bir elektrikli kamyonunu yeni bir pazar açtığını açıkladı. İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, Tesla Semi olarak adlandırılan büyük teçhizatı, Teslanın potansiyel kamyon alıcıları ve Tesla araç sahipleri olarak nitelendirdiği davetkar bir kalabalığın önünde, Los Angeles yakınlarındaki bir havaalanı hangarına sürerek açıkladı.

Bazı analistler, kamyonun yanması pahasına Tesla için pahalı bir oyalama olacağından korkuyorlar. Nakit hiç bir zaman yıllık kar sağlamadı. Ve 35.000 $ ‘lık 3 model sedan üretimine başlayacak şekilde “imalat cehennemi” tanımlanıyor.

Tesla ayrıca kamyon topluluğunu nispeten düşük maliyetli, zaman zaman test edilmiş dizel kamyonlarla rekabet edebilmek için aralık ve kargo kapasitesi ile uygun fiyatlı bir elektrikli büyük teçhizat inşa edebileceğine ikna etmek zorundadır. Ağır piller, yükün ağırlığına ve elektrikli bir kamyonun çekilebilmesine neden olabilir.

Musk, karayolu ile maksimum ağırlığı 500 km’ye (800 km) çıkabilir. Dizel kamyon, tek bir yakıt depoda 1000 km’ye (1,600 km) kadar yolculuk yapabilir.

Tesla Semi

Tesla Semi kargo olmaksızın beş saniyede saatte 0 ila 60 mil (saatte 100 km), 20 saniyede 60 mil hızla ABD karayolları 80.000 pound (36.300 kg) karayollarında izin verilen maksimum ağırlığa ulaşabilir.

Musk; “Bu şeyleri kullanabilirim ve yarı yolda kalma konusunda hiçbir fikrim yok.”
Sergi öncesi Tesla yöneticilerinin önünde Class 8 kamyonunu, “römork agnostik” ya da her türlü nakliye yeteneğine sahip olduğunu açıklayan gazetecilere gösterdi. Class 8, kamyonlarda en ağır ağırlık sınıflandırmasıdır.

Uyuyan değil günlük kabin, klasik bir kamyona kıyasla daha az belirgin bir burun ve akü şasiye yerleştirilmiş. Her arka tekerlek için dört adet motora sahiptir. Tesla, kabini ferah bir his ve daha iyi görünürlük için bir orta koltuk ile tasarladı. Yetkililer, “iki dokunmatik ekran sürücüyü çevreliyor” dedi.Nakliye aracında Teslanın son yarı özerk sürüş sistemi, bir aracın şeritte yol tutması için tasarlandı. Reuters Ağustos ayında Teslanın Nevada ve Kaliforniya’daki düzenleyici kuruluşlarla kendi kendine çalışan kamyonlarını tartıştığını bildirdi. Ancak şirket, yeni araçta yapılan bir açıklamada tam özerklikten söz etmedi.

Eski Dominion Freight Line Inc, daha küçük yüklerini tek bir kamyonla birleştiren dördüncü en büyük ABD kamyon yükü taşıyıcısı, Teslanın kamyonunu kullanmayacağını açıkladı.

Dave Bates operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı, “Tesla ile görüştük ve şu an ürünümüz ve filomuzla uyum içinde değiliz.” dedi. Tesla elektrikli kamyonlar için elektrikli otomobillerini piyasaya sunduğundan çok daha kalabalık bir alana bakıyor.

Daimler AG Navistar International Corp ve Volkswagen AG gibi üreticiler. Regülatörlerin karbondioksit ve kir kurulumunu çökerttiğinden dizel motorlar için. Pillerin yerini alması konusundaki zorlukların üstesinden gelmek için yarışan yeni bir şirkete katılacaklar.

Yine de, üreticiler çoğunlukla Orta Vadeli Kamyonlara odaklanıyorlar. Teslanın peşinde olduğu ağır büyük teçhizat pazarı değil.

Teslanın bu kamyonlarına bir fabrika oluşturması için büyük yatırım yapması gerekiyor.  Ülkeyi çaprazlayan elektrikli kamyonların şarj edilmesi ve bakımı pahalı ve karmaşık olabilir.

Teslanın kamyonu 30 dakika şarj edebileceğini ve daha sonra 400 mil yolculuğa çıkabileceğini söyledi.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 17,278.991.62%
ethereumEthereum
$ 1,292.342.9%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001770.85%
En üste