Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Rus firması ‘korumalı’ akıllı telefon TaigaPhone ‘u duyurdu

TaigaPhone

Mobil

Rus firması ‘korumalı’ akıllı telefon TaigaPhone ‘u duyurdu

Rus firması ‘korumalı’ akıllı telefon TaigaPhone ‘u duyurdu

Yeni TaigaPhone

TaigaPhone BT girişimcisi Natalya Kaspersky telefon konuşmalarında birinin kulak misafiri olabileceğinden korkan Ruslar için bir çözümünün olduğunu söylüyor.

Cuma günü Moskova’da düzenlenen bir iş toplantısında. TaigaPhone u, 15.000 ruble (260 $) maliyetle hazırladığı yazılım geliştirme şirketi InfoWatch Group’un yarattığı yeni bir akıllı telefon olarak sundu.

TaigaPhone, adını taşıyan Rus kuzey ormanını temsil etmek için tamamen yeşil ve beş inç dokunmatik ekrana sahip.

InfoWatch Group Başkanı Kaspersky ve bazılarının Rusya istihbaratına bağlı olabileceğine inanılan Rusya’nın lider antivirüs yazılımı geliştirme şirketi Kaspersky Lab’ın kurucu ortaklarından “Şirket pazarı için yaratmış olduk” dedi.
Kaspersky Lab son aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde tartışmalara başlamıştı.

Temmuz ayında ABD hükümeti, üst düzey ABD istihbarat ajansı ve kolluk görevlilerinin, yazılımlarının güvenliğiyle ilgili kaygılarını dile getirdikten sonra, Kaspersky’yi onaylanan satıcılar listesinden çıkardı.

Ancak, Moskova’nın Rus casusları dünyaya bilgisayarlara arka kapıdan girmesini sağlayan bir araç olabileceğine dair. Belirsiz iddiaların desteklenmesi için hiçbir kanıt sunulmadı. Şirket sürekli olarak herhangi bir devlet kurumuyla çalışmayı reddetti. TaigaPhone, 2013 yılında piyasaya çıkan ilk Rus yapımı akıllı telefon değil, YotaPhone, bu yıl yeni bir cihaz olan YotaPhone 3 ile geri döndü.

İlgili:  Telefonun orjinal olduğu nasıl anlaşılır

InfoWatch, Rus şirketlerine TaigaPhone’u Rusya’da bir iPhone maliyetinin beş katına yakın bir fiyatla 12.000 ila 15.000 ruble maliyetle satmak istiyor.

Şirket temsilcisi Grigoriy Vasilyev, forumdaki yatırımcılara verdiği demeçte, “Rusya’daki tüm veri kaybının yarısını, Taiga Phone ile bu sorunu çözmek niyetindeyiz.”

InfoWatch, cihazın tüm Taiga Phone kullanıcılarının gizliliğini her cihazın yerini izleyeceğini ve bilgi sızıntısını önleyeceğini garanti ettiğini açıkladı.

Summary
Rus firması 'korumalı' akıllı telefon TaigaPhone 'u duyurdu
Article Name
Rus firması 'korumalı' akıllı telefon TaigaPhone 'u duyurdu
Description
TaigaPhone BT girişimcisi Natalya Kaspersky'yi önde gelen telefon konuşmalarında birinin kulak misafiri olabileceğinden korkan Ruslar için bir çözümünün
Author
Publisher Name
BAHUSUS.COM
Publisher Logo
Okumaya devam et
1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En üste