Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Subaru Japonya’da 400.000 Otomobili geri çağırdı!

Subaru

Otomotiv

Subaru Japonya’da 400.000 Otomobili geri çağırdı!

Subaru Japonya’da 400.000 Otomobili geri çağırdı!

Subaru Otomobilleri Geri Çağırdı!

Subaru, bölgedeki Japon otomobil endüstrisini yapılandırmak için en son yapılan bir teftiş skandalına bağlı olarak Perşembe günü iç pazarından yaklaşık 400.000 araç geri çağırdı.

Subaru ; Geri çağırma, Subaru’nun Toyota için ürettiği bir spor arabası da dahil olmak üzere dokuz modeli ilgilendiriyor ancak denizaşırı ülkelerde satılan araçların etkilenmediğini sözlerine ekledi.

Subaru geçtiğimiz ay onaylanmamış personelin Tokyo’nun kuzeybatısında bulunan iki fabrikada araç muayeneleri yaptığını itiraf etti. Yaklaşık 5 milyar ¥ (164 milyon $) maliyetle 250.000 otomobilin çağrılması gerekeceğini belirtti.

395.000 araçtan daha fazla geri çağırmanın gruba ne kadar mal edileceği hemen belli değil. Etkilenen otomobiller, Ocak 2014 ile Ekim 2017 arasındaki iki fabrikada üretildi. Bir ulaştırma bakanlığı yetkilisi, daha önce satın alınan otomobillerin satın alınmasından üç yıl sonra zorunlu denetimlere tabi tutulacağını söyledi.

Bu yetkili, “Büyük otomobiller için güvenlik standartlarını karşılamaları zaten onaylandıkları için sorun yok” dedi.

Subaru sözcüsü, grubun onaylanmamış personel tarafından kontrol edildiğine inanılan bazı modellerin değil, 2014’ten itibaren üretilen tüm araçların yeniden incelemesine karar verdiğini söyledi.

Geri çağırma, Japan Inc’in kusursuz itibarı için büyük rakip Nissan’daki benzer bir davanın ardından en son darbe oldu. Geçen ay Nissan, Japonya’daki nihai araç muayeneleri hakkındaki yerel kuralları yerine getirmekte başarısız olan 1.2 milyon otomobilini hatırladı.

Bu durum şirketin işletme kârında önemli bir düşüş yaşadı. Ve bu yıl firmanın geçen hafta Şirket sözcüsünün yaptığı açıklamada; “Utangaçlı kabuller Japonya’nın otomotiv endüstrisine zarar verdikten sonra, zamanında yapılan imalat ve neredeyse obsesif olan sürekli iyileştirme odaklı dünyanın imrendiği zamanlarda hatalar oldu.” dedi.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 27,184.283.27%
ethereumEthereum
$ 1,715.683.78%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001213.92%
En üste