Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Sony CFast kartları, saniyede 500 MB okuma ve yazma hızı sunuyor

Sony CFast

teknoloji

Sony CFast kartları, saniyede 500 MB okuma ve yazma hızı sunuyor

Sony CFast kartları, saniyede 500 MB okuma ve yazma hızı sunuyor

Sony CFast kartları

Sony Cfast, Sony üst düzey kameraların gittikçe artan hızlarıyla birlikte yeni bir CFast kartları hazırladı.

Sony, 28 Kasım Salı günü G Serisi Sony CFast 2.0 bellek kartlarını piyasaya sundu. Yeni Sony CFast kartları, yüksek çözünürlüklü hareketsiz fotoğrafların ve 4K video’nun hızlı performans taleplerini karşılamak için tasarlandı.

Tüm seriler boyunca CFast kartları, 530 MB / s’ye kadar okuma hızıyla dosya yazarken maksimum 510 MB / s’ye erişebilir. Sony, piyasadaki mevcut CFast kartlarından daha iyi performans gösterdiğini ve fotoğrafçıların yüksek çözünürlüklü RAW dosyalarını yüksek hızlarda veya sinema sınıfında 4K videoya yüksek bir bit hızında çekebilmelerini sağladığını söyledi.

Bu hız, aynı zamanda, bir bilgisayara hızlı aktarımlar sağlayan yüksek okuma hızlarını kullanarak reklam öğelerine daha hızlı kendi medyalarına erişmelerini sağlar. Sony, yüksek okuma hızının, fotoğraf makinesinden peşpeşe işlemeye daha hızlı geçmesini sağlayarak yoğun sürelerde çalışan fotoğrafçılar ve kameramanlar için tasarlandığını söyledi.

Video için, kartlar, kayıt boyunca minimum 130 MB / sn’lik bir değer garanti ederek VPG130’u da desteklemektedir. Sony, bu özelliğin kartları Canon C200 video kamera ile Sinema RAW ışık modunda kayıt yapmak için ideal kıldığını söylüyor.

Üst düzey dayanıklılık

Sony ayrıca, kartların seviyeli hızlarına uyacak dayanıklı bir kalıb tasarladı. Şirket, kartların düşme, titreşim, şok ve sertlik testlerinden birkaç kez geçtiğini açıkladı. Sony, statik dayanıklılığın yanı sıra geniş sıcaklık aralıklarında çalışacak şekilde tasarlandı. Sony File Rescue Software, kullanıcıların yanlışlıkla silinen bazı dosyaları da kurtarmalarını sağlar.

Yeni G Serisi CFast 2.0 serisinin piyasaya çıkması öncesinde, Sony’nin hafıza kartı seçimi öncelikle SD kartları, MicroSD kartları ve XQD kartlarını içeriyordu. CFast kartları hala yüksek çözünürlükte yüksek çözünürlüklü işlemler için tasarlanmış nispeten yeni bir format olup, Canon 1D X Mark II ve bazı orta formatlı Faz 1 kameralar gibi DSLR’lerin biçimi de kabul etmesine rağmen, profesyonel sinema kameralarında büyük oranda kullanılmaktadır.

Yeni seri, SanDisk’in yanı sıra Lexar’ın CFast hattının (bu sene Longsys tarafından satın alınana kadar belirsiz bir geleceğe sahip olan bir marka) yanı sıra saniyede 445 MB’den daha iyi bir yazma hızı ile rekabet ediyor. Ancak buna kıyasla biraz daha yavaş bir okuma hızı var. Lexar saniyede 525 MB okuyor.

İlginizi çekebilir: Video düzenleme Programları

Yeni G Serisi CFast bellek kartları sırasıyla 120, 200 ve 350 $’lık 32GB, 64GB ve 128GB kapasitelerde satış yapacak. Kullanılabilirlik, 2018 yılının başında bekleniyor.

Okumaya devam et

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste