Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Qualcomm’un 5 Aralık Snapdragon Teknoloji Zirvesi Açış Notu

snapdragon

teknoloji

Qualcomm’un 5 Aralık Snapdragon Teknoloji Zirvesi Açış Notu

Qualcomm’un 5 Aralık Snapdragon Teknoloji Zirvesi Açış Notu

Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi

Snapdragon Teknoloji Zirvesi, 5 Aralık Salı günü başlayacak ve Qualcomm’un canlı olarak gerçekleştireceği etkinliği web sitesinde  (saat 01:30) açık konuşmasını yapacak.

Açılıştan önce ve sunum sırasında güncellemeleri Qualcomm’un Twitter yayınında yayınladıklarında da izliyebilirsiniz. Açılış notu, Qualcomm Technologies başkan yardımcısı Cristiano Amon tarafından sunulacak.

Cristiano Amon; “Bu yıl ki Snapdragon Teknoloji Zirvesi, Qualcomm Snapdragon Mobil Platformlarda yer alan yeniliklerin yanı sıra. Her zaman bağlı olan PC’leri ve gelecekteki teknolojileri kullanan mobil cihazları kullanma şeklimizi şekillendiren, yaklaşan teknolojileri ve ilerlemeleri gösteren gösterilere de yer verecek” dedi.

Snapdragon 845 mobil işlemci

Qualcomm’un Snapdragon 845 mobil işlemci’sini 2018 yılının başında piyasaya sürmesi bekleniyor. Şirketin mevcut Snapdragon835 işlemcisini takip edecek ve Apple’ın A6 yongasından daha iyi tek çekirdekli performans sergilediği tahmin ediliyor. Yeni nesil iPad 2017’de piyasaya sürüldü. Bu bilgiler, Eylül ayında sızdırılan kriterlere dayanıyor ve bu 845 çipinin optimize edilmiş performans rakamlarını tam olarak göstermiyor.

Snapdragon845, muhtemelen Samsung’un önceden duyurulmamış Galaxy S9 telefonları için seçilecek işlemcisi olacak. Ayrıca yakın tarihte, Microsoft’un Redmond merkezli kampüsünde çıkarılan bir iş listesinde yer aldı. Ve şirketin çip temelli bir, birinci taraf Yüzey markalı cihaz üzerinde çalışıp çalışmadığını belirtti. Ancak, Aralık ayından önce piyasaya çıkacak ilk Windows tabanlı dizüstü bilgisayar serisinde görünmüyor.

Daha önce bildirildiği gibi ARM tabanlı Windows 10 dizüstü bilgisayarlar, Qualcomm’un mevcut 835 çipine güveniyor. Bunlar, HP tarafından 4GB bellek ve 128GB depolama alanı ve 256GB depolama alanı ile 8GB bellek ile üretilen 12 inçlik iki model de dahil olmak üzere Asus HP ve Lenovo tarafından üretilecek. Asus modeli zaten 2.21GHz’lik bir taban hızında çalışıyor.Tüm bunlar, açılış notunun muhtemelen 835 tabanlı diz üstü bilgisayarları resmen başlatacağını ve 845’i ambalajlayacak gelecek nesil modeller için performans geliştirmeyi umacağını söyledi. SDM845 ​​tanımlayıcısı taşıyan İkinci çip, yanlışlıkla, bir sayfanın CreatePoint Portalı’nda yer aldığı bu yılın başında Qualcomm tarafından açıklandı. Microsoft’un iş teklifindeki çipi listesinde yalnızca kriterler ve “kaza sonucu” listeleri yoluyla gördüğümüz şeyler katıldı.

İlginizi çekebilir: Qualcomm iPhone X’i yasaklamaya çalışıyor

Cristiano Amon, “Sahnede, akıllı telefonlarımızı ve diğer mobil cihazlarımızı kullanma biçimimizi değiştirecek. Önemli teknolojik başarıları sağlamak için işbirliği yaptığımız birkaç önemli endüstri lideri katılacak” diyor.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,998.500.49%
ethereumEthereum
$ 1,767.760.95%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001251.03%
En üste