Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Skype, Çin’deki kara listede bulunan uygulamalar listesine girdi

skype

Mobil

Skype, Çin’deki kara listede bulunan uygulamalar listesine girdi

Skype, Çin’deki kara listede bulunan uygulamalar listesine girdi

Skype Çin’de Kara listede

Skype, görünüşe göre Çin’in kara listesinde bulunan yasak İnternet iletişim araçları listesine girdi.

Apple, Çarşamba günü ulusal yasaları ihlal eden uygulamaların indirme mağazasında silmesini önerdiğini açıkladı. Skype artık Çin Apple Mağazası veya Android sitelerinde indirilemiyor. Çinli internet kullanıcıları haftalardır yeni Voip iletişim aracı arayışı içinde.

“Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından bir takım VoIP (internet üzerinden sesli iletişim protokolü) uygulamalarının yerel yasalara uymadığını bildirdi. Bu nedenle bu tür uygulamalar Çin’deki App Store’dan kaldırıldı.” dedi. E-posta ile yapılan açıklamada Apple, “Bu uygulamalar, iş yaptıkları diğer pazarlarda da mevcut”. Şirket, bu tür uygulamaların ihlalini belirten yasaları belirtmedi.

Skype Business

Ancak Çin, teknoloji şirketlerinin ülkede kullanıcı verilerini saklamasını ve izin verilen içeriğin ne olduğuna yeni kısıtlamalar getirilmesini gerektiren yeni kuralların oluşturulması da dahil olmak üzere, bu yıl süren online denetleme kararını aldı.

Çin yetkilileri, Ekim ayında, Başkan Xi Jinping’in ülkedeki tutumunu pekiştireceğini gördükleri bir Komünist Parti kongresinden önce, güvenlik önlemlerini alarak. WhatsApp mesajlaşma uygulamasını ciddi şekilde bozduğu ortaya çıktı.

Hamleler, Çin İnternet’inde yetkililerin, hükümetin izlemesine karşı daha savunmasız kalmalarını sağlayan WhatsApp ve Skype gibi etkin şifreleme ile hizmetlere karşı hareket edeceğini bildirdiler.

Kurumsal kullanım için daha fazla uyarlanmış ayrı bir uygulama olan Skype Business, halen indirilebiliyor.

Çin yıllardır Facebook, Twitter, Instagram ve İnternet sansür sistemi “Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı” lakaplı haber kuruluşları da dahil olmak üzere önde gelen yabancı web sitelerini veya hizmetlerini engelledi.

Çin dördüncü Dünya Internet Konferansı’nı önümüzdeki ay düzenleyecek.

Doğu Çin’deki yıllık olay, Pekin tarafından web politikasıyla ilgili görüşlerini desteklemek için kullanılıyor ancak haklar grupları tarafından eleştiriliyor.

Salı günü, iktidardaki Komünist Partisi’nin grev karşıtı ajansı, çevrimiçi sansürün sıkılaştırılmasını denetledikten sonra geçen yıl istifa eden, Çin eski İnternet çarı Lu Wei’nin, genellikle yolsuzluk anlamına gelen “ciddi disiplin ihlalleri” şüphesiyle soruşturma altına alındığını söyledi.

VoIP kullanan çeşitli uygulamaların, Çin’de yasaklanmasının ardından, Çin halkı yeni arayışlarını sürdürüyor. Galiba bulunancak herhangi bir iletişim uygulaması yine Çin Güvenlik bakanlığı tarafından kara listeye alınıp engellenecek.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Mobil

Reklâm
En üste