Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Web Sitesizin Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 8 Yolu

Web Sitesizin Ziyaretçi Sayısını Arttırma

WordPress

Web Sitesizin Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 8 Yolu

Web Sitesizin Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın Yolları

Web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırma ve yüksek hit oranlarına ulaşmanın basit yöntemleri.

Ziyaretçileri blogunuza yönlendirirken, aynı zamanda ziyaretçi sayısını arttırmak için onları orada tutmanız gerekir.

Bunu yapmak için, ziyaretçilerinize yüksek kaliteli içerik ve ilgi çekici görseller sunmanız gereklidir.

İnsanların zaman zaman sitenize geri dönmesini isteyebilirsiniz. Sitenizde geri dönüşler yapan ziyaretçileri nasıl artıracağınızı gösteren bazı ipuçları:

 

1. Faydalı İçerikler Oluşturun

kaliteli icerik

Web sitenizi yeni ve kaliteli içerikle güncel tutmak, ziyaretçilerinizi sadık okuyuculara ve müşterilere dönüştürecektir.

Ziyaretçileriniz için faydalı bir içerik oluşturmak, sitenizi sektörünüzde güvenilir bir otorite haline getirdiği için, insanlar sitenize akın eder.

İlgi çekici bir içerik sunuyorsanız, ziyaretçi, daha sonra ne gibi önerilerde bulunacağınızı ve ipuçlarını görmek için sitenize düzenli olarak geri döneceklerdir. Ve bir blog postasıyla bir sorunu çözmelerine yardımcı olursanız, gelecekte ürünleriniz veya hizmetleriniz için ödeme yapma olasılıkları artar.

 

2. Google Analytics Dahili Arama Sonuçlarınızı İzleme

Ziyaretçilerinizin web sitenize ulaştığında ne aradıklarına dair bir fikir edinmek için sitenizin dahili arama sonuçlarını izleyin.

Google Analytics ayrıca, dahili arama sonuçlarınızda aranan yüksek hacimli anahtar kelimelerin listesini sunar. Bu şekilde ziyaretçilerinizin ne aradıklarını kolayca görebilir ve onu geliştirmek için çalışabilirsiniz.

 

3. E-posta ile Kullanıcıları Etkileyin

email listesi

Bir e-posta listesi, ziyaretçilerin web sitenize geri dönmelerini sağlamak için harika bir yoldur. Ayrıca işletmeniz için de çok büyük bir para kazandırabilir.

Bir e-posta listesi oluşturmak, işletmenizin çevresinde bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olur. Ne zaman söyleyecek bir şeyiniz olursa olsun. Bülteninizi gönderebileceğiniz veya satış ilan edebileceğiniz bir grup insan parmaklarınızın ucunda olur.

Kullanıcıların dikkatini çekmek ve onları e-posta listenize abone olmak için sitenize çıkış amaçlı bir açılır pencere eklemeyi deneyin.

Daha fazla e-posta abonesi edinmek için bir başka taktik de, e-posta adresleri karşılığında içerik yükseltmeleri sunmaktır. Ziyaretçilere ücretsiz birşeyler sunmak, onları kazanmak anlamına gelir.

 

4. Markanızı Oluşturun

Kulağa oldukça basit geliyor ama bu çok önemli. Blogunuzun temeli, markanız ve gönderim otoritenizdir. Daha iyi sonuç almak istiyorsanız, bazı taktikler kullanmanız gerekir.

İçeriğinizi yetkili kılın. Peki, bu nasıl yapılır?  İçeriğinizin iyi araştırıldığından ve kalitesinin sadece iyi değil aynı zamanda harika olduğundan emin olun. Ayrıca, içeriğinizi kaliteli bir şekilde markalayın ve kendinize ait bir yetkili imza belirleyin.

Ayrıca, şirket logonuzun profesyonel ve görsel olarak sağlam olduğundan emin olun. Gelişi güzel tasarlanmış bir logo kullanarak yetkinizi kaybetmek istemezsiniz. Bu nedenle, logo tasarımınızın marka değeri taşıdığından emin olun.

 

5. Web Sitenizi Kullanımını Kolaylaştırın

Ziyaretçi aradığı bir şeyi sitenizde bulamazsa bir daha sitenize geri dönmek istemeyecektir. Bu yüzden kolay gezinme çok önemlidir. Web sitenizin tasarımı, özellikle ana sayfanız temiz bir tasarıma sahip olmalıdır. Ziyaretçilerinizin aradıklarını tam olarak bulmalarını kolaylaştırın.

Sitenizin yüksek hızlı ve mobil uyumlu olduğundan emin olun. Sayfalarınız yeterince hızlı yüklenemiyorsa veya bir kullanıcı sitenizi cep telefonundan düzgün bir şekilde görüntüleyemiyorsa. Muhtemelen web sitenizi kontrol etmek için geri dönmeyeceklerdir. Web sitenizi buradaki yöntemlerle hızlandırabilirsiniz.

 

6. Ziyaretçilerinizle etkileşime geçin

Sitenizdeki ziyaretçilerinizle etkileşimde bulunmak harika bir yoldur. Kişilerin blogunuzda yorum yapmalarına izin vermek ve soruları yanıtlamak, insanların sizinle sohbet etmek için geri dönmesine ve sitenizde bir topluluk oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Yazılarınızın sonunda bir soru sorarak ya da “Düşüncelerinizi bizimle paylaşın”. Gibi bir cümle ekleyerek ziyaretçilerinizi blog gönderileriniz hakkında yorum yapmaya teşvik edin. Kişiselleştirilmiş yanıtlarla yorum yapanlara yanıt vererek onlarla daha güçlü bir bağlantı kurabilirsiniz. Fark edilmekten memnun olacaklar ve bir sonraki yayınınıza yorum yapmaya daha yatkın olacaklardır.

 

7. Sosyal Medyaya Dikkat Edin

sosyal medya

Web sitenizi Instagram, Facebook, Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarında tanıtmak, web sitenize birçok yeni trafik getirebilir. Ayrıca ziyaretçileri web sitenize birçok kez geri dönmeleri için teşvik edebilir.

Sosyal medya simgelerinizi web sitenizde belirgin bir yerde gösterin. Böylece ilk kez gelen ziyaretçi sizi takip edebilir. Yazılarınızı Sosyal medyada aktif olarak paylaşarak, işinizi takipçinizin aklında tutabilirsiniz.

 

8. Blogunuza bir Topluluk Oluşturun

Bu, okuyucularınızın ilgisini çeken en önemli işlemlerden biridir. Bir yazıyı kaliteli yapmak kesinlikle kullanıcıyı etkileyecektir.

Ziyaretçilerinizin iyi yapılandırılmış tartışmalar yaptığı bu tür bir etkileşim oluşturmaya başladığınızda sitenizin hiti ciddi oralarda artış gösterecektir. Web sitenizde bir topluluğun olması-oluşması yorumların sürekliliği sitenizi sosyal medya platformu gibi bir mikro blog’a dönüştürecektir. Tabi bu olduğu zaman arama motoru sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara taşıyacaktır.

Düşüncelerinizi yorum kısmında, bizimle paylaşın..

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer WordPress

bitcoinBitcoin
$ 27,724.430.98%
ethereumEthereum
$ 1,896.530.33%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000862.09%
En üste