Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Şifreli Mail Göndermenin En İyi 3 Ücretsiz Yolu

Şifreli Mail

internet

Şifreli Mail Göndermenin En İyi 3 Ücretsiz Yolu

Şifreli Mail Göndermenin En İyi 3 Yöntemi

Şifreli mail göndermenin farklı ve ücretsiz yöntemleri.

E-Mail sağlayıcıları platformlarını daha güvenli hale getirmeye çalışsalar da. Hassas verilerle veya belgelerle ilgileniyorsanız ve en üst düzeyde güvenlik sağlamak istiyorsanız, e-maillerinizi şifrelemeyi düşünmelisiniz.

 

E-mail Şifreleme Nedir?

E-mail şifreleme, bir e-postanın içeriğini, üçüncü taraflarca anlaşılamayan bir forma dönüştürerek koruma işlemidir. E-posta yalnızca amaçlanan alıcılar tarafından çözülebilir. Bu, bilgilerin açıklanmasında e-postayı güvenli kılar.

 

E-mail Şifreleme nasıl çalışır?

E-mail şifreleme, bazı basit adımları içerir. İlk önce elektronik e-mail, okunabilir metinlerden bir şifreleme anahtarı kullanarak büyük bir sembol dizisine kodlanır. Bu e-mail daha sonra alıcıya gönderilir. Mesajı okumak için, alıcı aynı şifreleme anahtarını kullanarak mesajın şifresini çözer.

Bu işlemlerin tümü tamamen otomatiktir ve birkaç saniye içinde gerçekleşir. Kullanılabilecek birçok e-mail şifreleme algoritması türü vardır. Ancak her biri hala yukarıda açıklanan temel konsepti kullanır.

 

Neden e-maillerinizi şifrelemelisiniz?

Genellikle e-mail yoluyla farklı türde bilgi ve medyaları göndeririz. Şifreleme bir güvenlik katmanı daha ekler ve bilgisayar korsanlarının e-maildeki verileri çıkarmasını zorlaştırır. Böylece, hiçbir üçüncü tarafın güvenliği ihlal etmemesini ve e-maillerinizi okuyamamasını sağlayabilirsiniz. İnsanlara her zaman önemli e-mail hesaplarında şifreleme kullanmaya başlamalarını öneririm.

 

Şifreli Mail Nasıl Gönderilir?

Şifrelemede yeniyseniz ya da hiç böyle düşünmüyorsanız, kesinlikle onunla ilgili bir rehbere ihtiyacınız olacak. Bu yüzden, gelişmiş gizlilik ve güvenlik için şifreli mail göndermenin ücretsiz ve kolay yollarını inceleyelim.

 

Gmail’i kullanma

En popüler e-mail platformu Gmail zaten e-mail şifrelemesi kullanıyor. Bu, e-maillerinizin Google’ın çeşitli veri merkezlerinden geçerken bile korunacakları anlamına gelir. Ancak biraz daha fazla güvenceye ihtiyacınız varsa, Gizli modunu Gmail’de kullanabilirsiniz.

Bu modda, bu e-mail iletme, kopyalama, yazdırma ve indirme seçenekleri devre dışı bırakılır. Sadece bu değil, son kullanma tarihi bile ayarlayabilir. Gönderilen mailin Gmail kullanıp kullanmadığına bağlı olarak e-postanın şifre gerektirmesini sağlayabilirsiniz.

  • Öncelikle, Gmail hesabınıza giriş yapın ve E-Posta Yaz’ı tıklayın.

yaz

  • Bundan sonra, aşağıdaki resimde gösterilen bu gizli simgeye tıklayın.

gizli

Burada Süre Sonu Ayarla, Parola, vs. Gibi tüm seçenekleri elde edersiniz. Tamamladığınızda, Kaydet’e tıklarsınız. Bu şekilde, Gmail’in gizli modunu kolayca açıp kapatabilirsiniz.

sms

 

Proton Mail

Proton Mail, en popüler açık kaynaklı güvenli e-mail platformlarından biridir. Android, iOS’ta mevcuttur ve ayrıca bir web sürümü de vardır. İletişimimizi güvende tutmak için çeşitli şifreleme kitaplıklarına sahip AES, RSA ve OpenPGP gibi çeşitli şifreleme algoritmalarını kullanır.

Bu platform uçtan uca şifreleme sağladığını iddia ediyor. Bu, hiç kimsenin e-mailinizin şifresini çözemeyeceği, e-mailinizi okuyamayacağı ve üçüncü taraflarla paylaşmanın mümkün olmadığı anlamına gelir. Bu e-mail platformuyla ilgili en iyi şey, hesabınızı oluşturmak için herhangi bir kişisel bilgi gerektirmemeleridir. Ayrıca, IP günlüklerinizi anonim e-mail hesabınızla bağlantılı tutmamaya söz veriyorlar.

 

Sendinc

Sendinc, askeri düzeyde şifreleme sağlayan ve yalnızca alıcıların mesajlarınızı okuyabilmesini sağlayan Gmail’in bir başka en iyi alternatifidir. Ayrıca ücretsizdir ve herhangi bir ek yazılım yüklemeden çalışır. Sendinc ayrıca, görünüm e-mail hesabınıza entegre etmenizi sağlar.

sendinc

Teknik olmayan bir altyapıya sahipseniz, bu şifreli mail platformu sizin için idealdir. Şifreleme anahtarlarını saklamaz, böylece iletiler yolda değiştirilemez. Sendinc, HIPAA, GLBA, SOX ve PCI-DSS ile uyumlu olarak geliştirilmiştir.

Bir hesap oluşturabilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak, Pro veya Kurumsal planları ile istediğiniz zaman yükseltme yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste