Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Sanal Kedi’ler Ethereum blok zincirinde 1 Milyon doları geçti

Sanal kedi

teknoloji

Sanal Kedi’ler Ethereum blok zincirinde 1 Milyon doları geçti

Sanal Kedi’ler Ethereum blok zincirinde 1 Milyon doları geçti

Yeni Çılgınlık Sanal Kedi

Sanal kedi Birkaç gün önce başlatılan CryptoKitties, temelde Pokemon kartlarının dijital bir versiyonuna benziyor ancak Ethereum blok zincirine dayanıyor. Ve teknoloji dünyasında yakalanan en viral duyumlar gibi, hızla patlıyor.

Vancouver ve San Francisco merkezli tasarım stüdyosu AxiomZen tarafından yapılan bu oyun, kriptokraside dünyadaki en son yenilik ve muhtemelen yakında genel olarak teknoloji olacak.

Sanal Kedi Ne kadar?

İnsanlar oyun üzerinde çok para harcıyorlar. Şimdiye kadar 1.3 milyon dolarlık ~ 50 ETH (yaklaşık 23.000 $) satış yapan çok sayıda yavru kedi ve “genesis” kediği bir ~ 246 ETH (yaklaşık 113.000 $) tutarında satılmak üzere işlem gördü. Bu üçüncü taraf sitesi, oyunda şimdiye kadar yapılan en büyük satın alımları izlemektedir. Ve herhangi iyi bir viral sansasyon gibi fiyatlar hızla yükseliyor ve dalgalanıyor. Şu anda oyunda en pahalı kedi yavrusu satin almak için size 0.3 ETH veya 12 $ mal olacak.

Şimdi, Ether’yı, tartışılmaz derecede sıfır somut bir yarar sağlayan bir varlığı satın almak için tartışmasız olarak az miktarda yarar sağlayan bir varlık kullanan insanlara sahibiz.

Tüm ciddiyetle, insanların doldurulmuş hayvanlar için çılgınca miktarda para ödediği beanie bebek trendini anımsatıyor. Ancak popülerlik artmaya devam ederse, bu insanlar nadir kittenslerini satarak ya da üreterek bir dönüş yapabilirler, aksi takdirde pazarda birkaç gün içinde çöktüğünde sonunda sanal şifreleme anahtarlarını sanal nadir bir kedi yavrusu tutarak sıkıştıracaklar. beanie bebeklerle oldu.

Oyun hakkında birkaç serin şey var ve değerleme saçmalıklarını bir kenara bırakırsak yeni başlayanlar için Ethereum blokçüüyle etkileşim kurmak gerçekten harika bir yol.

Öncelikle, Ethereum blok zincirinde oynandığı için oyunu yöneten merkezi bir varlık olmadığını anlamak önemlidir. Bu, kullanıcıların kelimenin tam anlamıyla kendi kedi yavrularına sahip oldukları anlamına gelir. Her şeyin merkezi bir veritabanında depolandığı Neopets oynamaktan farklı olarak, şirket CryptoKitties’i kapattığında evcil hayvanınız da silinmiş ve Ethereum blok zincirinde sonsuza kadar yaşayacak.

Ethereum Ağ’ı

Oyun, AxiomZen tarafından yazılan bir dizi 5 Ethereum akıllı sözleşmesi aracılığıyla yürütülür ve kullanıcılar, kendi Ethereum adresi aracılığıyla etkileşime girer. Bunu yapmanın en kolay yolu, Ethereum’u doğrudan tarayıcınıza gönderme ve alma olanağı veren MetaMask Chrome uzantısını kullanarak yapmanın en kolay yoludur. Ardından, akıllı sözleşmeleriyle etkileşime girmek için aslında bir arabirim olan CryptoKitties sitesine gidersiniz; böylece kedileri satabilir ve üreyebilirsiniz.

Ethereum ağ trafiğinin tamamına yakını % 15’i oyuna adamış durumda ve ağ üzerindeki en popüler akıllı sözleşmedir. İki numaralı referans için, şebeke işlemlerinin yaklaşık% 8’inde yer alan EtherDelta, popüler merkezi olmayan simge değişimidir.

Bu trafik CryptoKitties oynamayı zorlaştırıyor ve bir çok işlem (kedileri satın alma ve satma gibi) her zamankinden daha uzun sürüyor ve birden fazla deneme ihtiyacı duyuyor.

Bu oyunu oynamak zorlaştırmakla kalmıyor aynı zamanda bu ölçeklendirme konusu genelde Ethereum ağı için gerçek bir endişe kaynağıdır. Teknoloji dünyasının ötesine bile yayılmamış bir viral oyunu, blok zincirinin gerçek dünyadaki uygulamalara genişlediğinde ne olacağını yavaşlatabilir mi?

Nasıl oynanır

Oyun 100 “Kurucu Kitty” ile tohumlanmıştı. Son beş satılanın ortalama fiyatı artı % 50 için listelenen her 15 dakikada bir yeni “Gen 0” kedisi de var ancak satış fiyatı, birisi sonunda satın alana dek 24 saatte düşüyor.Ve herkes, bir başlangıç fiyatı ve biten bir fiyat seçtiği açık artırma yoluyla yavrularını satabilir ve birisi bunu satın alana kadar fiyat düşer. Mesela ben bir yavruyu bir günlük açık artırma için 1 ETH başlangıç fiyatı ve 0 ETH bitiş fiyatı için koyabilirim ve birisi müzayedeleri 12 saat sonra satın alırsa bana 0.5 ETH ödeyecektir.

Sanal kedi

Sanal kedi yavruları, oyunun Siring’i çağırdığı yetiştirerek oluşturulabilir. Kendi kedi yavrusunu belirli miktarda eteri baba için koyabilirsin ve birisi onunla birlikte yetişebilir ve yavruları olur ve eteri alırsın. Veya kedinizi başka birisiyle yetiştirmek için para ödeyebilirsin, yavrularını da tutarsın ve eteri saklarlar.

Kedi Yavrusu yetiştirme

Yeni bir yavru sanal kedi yetiştirmek için “cooldown” zamanında bir saatten bir haftaya kadar sürebilir. Zamanı ne kadar kısa olursa, yavruları daha erken satabilir ve tekrar üreyebilirsiniz. Bu, daha kısa cooldown süresi olan kediler genellikle daha fazla satarlar.

Her sanal kedi yavrusu, genetik sekansı kedi yavrularının sahip olabileceği tüm farklı kombinasyonlara tutan bir 256 bit genomuna sahiptir. Bunlar, arka plan rengi cooldown zamanında bıyık çizgileri ve benzeri şeyleri içerir. Bu genlerden bazıları resesif olabilir, yani çizgili olmayan bir yavru kedi, yine de çizgili kedi yapamaz.

Oyun tarafından bu genetik dizilere nadir değerler atayan “nadir bir ölçek” bulunmadığına dikkat etmek önemlidir. Bu, topluluğun kendine bir prim ödeyerek nadir bulunan nitelikleri bağımsız olarak belirlediği anlamına gelir. Örneğin, altın bir geçmişe sahip kedi yavruları, diğer renklerle kedileri satıyor.

Nadir özellikler

Kullanıcılar, yavru kedilerinin adlarını kendi kendine özelleştirebilir. ve çoğunlukla renk veya nesil gibi nadir özelliklerin reklamını yapmak için bu alanı kullanabilir.

Şu anda, CryptoKitties’ın sitesinde bir kitlenin gerçek genetik sıralamasını görmenin hiçbir yolu yoktur. Ancak Ethereum sözleşmesindeki tüm açık kaynak kodları bir yana, birisinin sizin kedinizin genetik dizilimini “nasıl okuyacağını”. Anlamaya başlamasının yalnızca bir meselesi olduğunu ve Üzerine dayalı ıslah önerileri yapın. Ayrıca, az rastlanan bir yavruya birisine nadir bulunan bir yavruyu yetiştirme şansı vererek eğlenceli kılan bazı rasgelelik bulunuyor.

Bir kedi nesil nesiller büyüdükçe her biri artar. Böylece 0 Gen yavru birinin yavruları bir 1 Gen olur, vb. Daha önceki jenerasyon sanal kedi yavruları. Hem maddi olmayan nadirlik faktörü hem de önceki nesil yavru kedilerin genelde daha kısa soğuma sürelerine sahip oldukları gerçeği için daha fazla para karşılığında satılıyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Video paylaşım sitesi Vidme kapanıyor

Aksiom, toplanan eterin ilk 100 kitty satışı ile yeni üretilen kitties’in her 25 dakikada bir satılmasını sağlayarak para kazanır. Ayrıca tüm açık artırmaların veya bağlayıcı işlemlerin % 3.75’ini alıyorlar. Akıllı sözleşmeyle doğrudan etkileşim kurarak bir kiti satarsanız. (CryptoKitties web sitesinden geçmiyorsanız) % 3.75 ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Sıradaki ne?

Bazı viral projelerin aksine, CryptoKitties’ın arkasındaki ekip bu hype ne olursa olsun bu ürünü geliştirmeye karar verildi. Oyun için proje lideri olan Mack Flavelle. Ekibin web platformundaki kullanıcı arabirimini en iyi şekilde geliştiren ağ hattında en az bir yıllığına ürün iyileştirmelerinin bulunduğunu söyledi.

Ayrıca, kurulum sürecini kolaylaştırmak için çalışmak istiyorlar çünkü gün sonunda. Ortalama bir kişinin MetaMask’u kurması ve eteri nasıl satın alacağını. Ve ağ üzerinde işlem yapmak için kullanacağını anlamanın kolay olmadığını bilmeniz gerekir.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,692.420.33%
ethereumEthereum
$ 1,894.532.13%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000880.21%
En üste