Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Samsung Galaxy S9’u Şubat ayında duyuracak

Samsung Galaxy S9

Android

Samsung Galaxy S9’u Şubat ayında duyuracak

Samsung Galaxy S9’u Şubat ayında duyuracak

Samsung Galaxy S9 hakkında her şey

Samsung Galaxy S9’u Şubat ayında duyuracak ve Mart ayında sevkıyata başlayabilir.

Galaxy S8 şu anda satın alınabilecek en şık Samsung telefonu olabilir, ancak bu 2018’deki durum olmayabilir. Galaxy S9 olarak anılan bir halefimiz söyleniyor ve zaten bu konuda heyecanlanıyoruz. Hâlâ bilmediğimiz çok şey var, ancak bulmacanın parçaları yavaşça bir araya geliyor.

İşte Samsung Galaxy S9 hakkında bildiğimiz herşey.

Galaxy S8 çok satın alınmayan bir Samsung telefon olabilir. Ama büyük olasılıkla 2018 yılında başka bir telefonla değiştirilecek ve bunun adının Galaxy S9 olmasını bekliyoruz. S8 sadece son birkaç ayda mağaza raflarına ulaşmaya başlamış olsa da, halefi hakkında konuşulmaya şimdiden başladı.

Telefon hakkında bilmediğimiz çok şey var, ancak bulmacanın parçaları yavaşça bir araya geliyor. İşte bir sonraki Galaxy S9 telefonu hakkındaki haberler ve söylentiler. Birkaç sızıntıya göre, Galaxy S9 oldukça büyük yeni bir tasarım alacak.

İlk sızıntı, Twitter’daki mesajın telefonun arka tarafının “çok değişeceğini” iddia eden bir Çinli Ice Universe’den geliyor. Bu ne anlama geliyor? Açıkçası biraz belirsiz, ancak telefonun Galaxy Note 8 gibi çift sensörlü bir fotoğraf makinesi olması muhtemel.

Yapay zeka Galaxy S9

Söylentilere göre Samsung, parmak izi sensörünü telefonun ekranına entegre etmenin bir yolunu arıyor. Ancak yeni bir raporda şirketin bu planları değiştirmiş olabileceğini belirtiliyor. Rapor Güney Koreli yayıncı The Investor’dan  geliyor ve Samsung’un yıllarca ekranda bir algılayıcı üzerinde çalıştığını söylüyor.

Ancak, teknolojinin düzgün çalışmasını engelleyen teknik zorluklara devam ettiği bildiriliyor. Bununla birlikte, bu Samsung’un ekranda parmak izi algılayıcısı üzerinde hiç çalışmadığı anlamına gelmiyor. Aksine, rapor Galaxy Note 9’un teknolojisini hala planladığını öne sürüyor.

Samsung Galaxy S9

TechDroider’dan bir başka sızıntı, temel olarak telefonların iki adet konsept görüntüsünü gösteriyor ve telefonların neredeyse Galaxy S8 ile aynı olduğu görülüyor. Ayrıca, Samsung’un kulaklık jakından kurtulabileceğini de gösteriyor. Ice Universe ayrı bir tweet’te Samsung’un kulaklık jakını koruyacağını söyledi.

Samsung Galaxy S9

Yazılım

Galaxy S9’un yazılımı bir gizem olarak kalmaya devam ediyor, ancak yeni bir ipucu, neyin beklediğine dair bir fikir vermektedir.

Çin leaker Ice Universe’den bir tweet , Samsung’un eserlerinde birkaç yeni yazılım yeniliğine sahip olabileceğini ima ediyor. Galaxy AI UX‘in tam olarak ne olduğu konusu tam açık değil yapay zeka ve makine öğrenimi ile ilgili olabilir. Bu, Galaxy S9’un daha özel bir kullanıcı deneyimi ile donatılmış olabileceği anlamına geliyor. AI ile cihaz, kullanıldığı sırada etrafında olup bitenleri algılıya biliyor. Bixby logosunun altında, sadece bu özelliklerin Bixby asistanına dahil edileceğini varsayabiliriz.

SamMobile’a göre, Samsung mühendis ekibi Galaxy S9 için normal boyutlu telefon (G960FXXU0AQI5) ve diğeri S9 Plus (G965FXXU0AQI5) için iki ayrı firmware seti geliştirdi. Kod isimleri, söylenen model numaralarını (SM-G960 ve SM-G965) doğrulamak için görünecektir.

Galaxy S9’un kameraları, Not 8’e benzer bir yerleştirme ile çift kameraya sahip olabilir. Fakat çok daha yetenekli olabilirler.

ETNews tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung, 1.000 fps’de çekim kapasitesine sahip bir sensör üzerinde çalışıyor. Galaxy S9‘un söylenti çıkış tarihinin bir kaç ay öncesinde Kasım ayında seri üretime girmesi bekleniyor.

Söylentiye göre doğruysa, Samsung’un görüntüleme bölümü için bir zafer olur. Sony’nin Xperia XZ1 ve Xperia XZ Premium, saniyede 960 kare çekebilen, herhangi bir akıllı telefonun en yüksek olduğu algılayıcılara sahiptir. Ancak Galaxy S9’un sensörü onları en iyi şekilde kullanacak.Galaxy S telefonları Samsung’un en güçlü cihazları arasında ve satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonlardan bazıları olduğundan, S9’un geleneği izlemesini beklemeliyiz. Telefonun Snapdragon 845 olacağı iddiasıyla telefonun sıra dışı en üst düzey Qualcomm Snapdragon yongasını kullanacağı söylentileri bulunuyor.

XDA Developers tarafından hazırlanan bir raporda, Galaxy S9’un sadece Snapdragon 845’i değil, Android Oreo 8.0 ile birlikte geleceği yönündeki söylentileri doğruluyor. Kaynak aynı zamanda cihazın 64 GB’lık dahili belleğe sahip 4 GB RAM’e sahip olacağını iddia ediyor.

Bir anlaşma zaten mevcuttu – bilinen bir endüstri analisti Weibo sosyal ağında yayın yapan Qualcomm, 2018’de Galaxy S9’un başlatıldığı söylentileri için Snapdragon 845 yongalarının ilk toplu işini hazırlamayı kabul ettiğini söylüyor. Samsung, Snapdragon 835 işlemci üzerindeki tekelini, 2017 yılının ilk aylarında diğer üreticiler için talep arzını düşürdü.

Samsung Qualcomm ortaklığı

Bu söylentiyi ilk duyduğumuz zaman değil. The Investor tarafından yayınlanan bir raporda, Samsung ve Qualcomm ‘un Galaxy S9 için tekrar biraraya geleceklerini ve yeni telefonun gelecek nesil, henüz onaylanmamış işlemci kullanabileceğini söyledi.

Snapdragon 845 işlemci hakkında çok az şey söylendi. 2017 yılı başında Weibo sosyal paylaşım ağı kaynaklı  bir  söylenti, 2017 yılının son üç ayı boyunca Snapdragon 84x olarak anılacak olan gelecekteki bir Qualcomm çipinin gösterileceğini söyledi. Bunun bir 840 veya 845 kalmış olacağı söylenebilir. Anlaşılan çip sekiz çekirdekli olacak.

Son zamanlarda BGR tarafından görülen, Samsung’un 36 CES 2018 Yenilik Ödülleri için bir  basın açıklaması , Exynos 9 Serisi 9810 olarak en yeni işlemcisini listeledi. Sürüm, “üçüncü nesil özel CPU çekirdeği, yükseltilmiş GPU ve gigabit LTE modem ile endüstrinin ilk 6CA desteği. İkinci nesil 10nm işlem teknolojisine dayanıyor. “Bu, gelecek nesil Galaxy S çipi olabilir, yani Galaxy S9’un 8nm yerine 10nm işlemci alması bekleniyor.

Basın açıklamasında ayrıca daha ince bir kamera modülüne olanak tanıyan Isocell SLIM 2X7 listelenmiş. Bu aynı zamanda Samsung’un Samsung Galaxy S ve Not’un önceki modellerinden daha ince yapmasının planladığı anlamına gelebilir. Ancak Samsung, duyurusunda Galaxy S9’a atıfta bulunmadığından basın açıklaması listelenen yenilikler cihaz için geçerli olup olmayacağını hala belli değil.

Ekran

Galaxy S8, kenardan kenara kavisli ekranıyla Samsung’un en iyisi olarak emsal teşkil ediyor. Kısa süre önce şirketin Galaxy S9 ve S9 Plus ekran boyutları konusunda karar aldığı bildirildi.

Haberler Güney Koreli The Bell gazetesinin The Investor tarafından yayınlandı. Ve daha büyük S9 Plus’ın 6.22 inçlik bir ekran olacağı ve normal boyuttaki S9’un 5.77 inçlik bir ekran olacağını iddia etti. Galaxy S8 ve S8 Plus ile aynı oldukları için bu boyutlar tanıdık gelebilir.

Galaxy S8’in önemli atılımından sonra Samsung, Galaxy S9‘da devrim yaratmaktan ziyade ekran teknolojisini geliştirerek onu güvenli bir şekilde ilerletecek kadar şaşırtıcı değil. Ancak, Galaxy S9 söylentileri döngüsünün çok erken bir döneminde ve Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 8‘i çevreleyen çok sayıdaki görüntü teknolojisi ile gösterdiği gibi, bu planların değişmesi için zaman var.

Sektör, Samsung’un en son feat’ı denemesi sonrasında büyük adımlar attı. Vivo, Haziran ayında ekrandaki taramaya sahip ilk cihazın genel bir demosunu sundu ve Qualcomm, üreticilerin yıl sonundan önce teknolojiyi örnek almalarına izin verme konusunda ciddi planlar yaptı.

Cihaz geçmişteki Galaxy cihazlarıyla aynı şekli ve formunu koruyacak olsa da, yuvarlak Galaxy S8 ekranını içerecek mi yoksa Not 8’in ekranının kare şeklini taklit edip etmeyeceği hala belli değil.

Galaxy S9 Mini

Son zamanlar daki bir ipucuna göre, Samsung’da tam ekran bir kompakt akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Teyit edilen Samsung Galaxy S9 ile bu Galaxy S9 Mini olabilir. Ne yazık ki, Tipster – Ice Universe, ünitenin kimliğini doğrulayamadı. Ancak cihazın 5 inçten daha küçük bir tam ekrana sahip olabileceğini açıkladı.

Kod adları ve yayın tarihi

Samsung görünüşe göre Galaxy S9’u ciddi şekilde geliştirmeye başladı ve cihaza verdiği kod adı The Bell tarafından sızdırıldı. Rapora göre, Galaxy S9’un kod adı Star ve telefonun daha büyük bir versiyonu. S9 Plus, Star 2 olarak biliniyor. Gelişmenin birkaç ay önce başlamış olduğu söylentileri var. Galaxy S8, daha erken bir çıkış tarihi veya entegre edilmesi gereken zamanı yeni özelliklerin ve teknolojinin eklenmesini ima edebilir.

2018 yılının ilk yarısında piyasaya sürülecek bir tarih öngörülüyor.

Güncelleme: Samsung Galaxy S9’u Şubat ayında duyuracak ve Mart ayında sevkıyata başlayabilir.

Okumaya devam et

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Android

Reklâm
En üste