Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Samsung Bixby hoparlör: 2018’de 200 dolara piyasaya çıkacağı bildirildi

Samsung Bixby

teknoloji

Samsung Bixby hoparlör: 2018’de 200 dolara piyasaya çıkacağı bildirildi

Samsung Bixby hoparlör: 2018’de 200 dolara piyasaya çıkacağı bildirildi

Samsung Bixby hoparlör: Söylentiler ve haberler

Samsung Bixby hoparlör, 2018’de 200 dolara piyasaya çıkacağı bildirildi. Apple’ın Siri destekli HomePod ile yetersiz kalmamak için Samsung’un kendi yapay zekaya sahip akıllı hoparlör geliştirdiği bildirildi.

Kore Herald’a göre, Kore merkezli elektronik devi Seul, yaklaşmayan, habersiz olmayan cihaz, soruların ve komutların sesiyle yanıtlanması için Samsung’un tamamen dijital asistanı Bixby’ye dokunacak.

İşte şimdiye kadar bildiğimiz herşey.

 

Yayın tarihi, fiyatlandırma ve stok durumu

Samsung’un premium akıllı hoparlörü 2018 yılının ilk yarısında büyük olasılıkla Bloomberg’teki bir rapora göre piyasaya çıkacak. Daha önce söylentiler, 2017 yılının sonlarında ürün lansmanını yerleştirdi, ancak Bixby’in İngilizce versiyonu projeyi geciktirdi.

Bu yılın başlarında The Investor’da yayınlanan bir rapora göre Samsung, böyle rekabetçi bir pazarda akıllı bir hoparlör yaratma kararını sordu. Projeye aşina olan isimsiz bir kaynak, Samsung’un yapay zekaya dayalı bir hoparlörün pazarlanabilirliğini sorduğunu, özellikle Amazon’ın Echo akıllı hoparlörlerinin popüler çizgisiyle sektörü köşeye sıkıştırdığı bir pazarda sorgulandığını söyledi.

Ne yazık ki ses tanıma problemleri, Samsung’un daha akıllı bir hoparlör başlatma girişimlerini durdurdu. The Wall Street Journal’daki bir habere göre Samsung, 2015’te benzer bir proje yaratmaya çalıştı, ancak proje yazılım sorunları yüzünden hurdaya çıktı.

Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre, Samsung’un akıllı hoparlörü 200 $ fiyatla rekabetçi olacak. Google Home Max’tan 200 $ daha ucuz ve Apple’ın HomePod’undan 150 $ daha ucuz fiyatla satılacak.

 

Detaylar

Detaylar şu an az fakat Patently Apple, şirketin akıllı hoparlörünün temelini Mart ayında verilen bir Samsung patentine işaret ediyor. Ancak daha yeni bir Bloomberg makalesinde, konuşmacının mevcut Amazon Echo ve Apple’ın HomePod’u arasında olacağı belirtiliyor. Raporda ayrıca konuşmacının çeşitli renklerde olabileceği de belirtiliyor. Samsung daha önce söylenen bir ekranın aksine, görsel geribildirim sağlamak için hoparlördeki ışıkları seçti.

Samsung Bixby

Bixby tarafından desteklenen Samsung hoparlörü premium akıllı hoparlör pazarına yönelmiş görünüyor. Bloomberg, Samsung’un ses kalitesi ve akıllı ev özelliklerine öncelik verdiğini bildiriyor.

 

Galaxy S8’deki Bixby gibi hatırlatıcıları destekleyecek

Samsung’un Bixby hoparlörü Apple’ın AirPlay ve Google’ın Google Home’taki Yayını gibi medya yayıncılığını destekleyebilir. Zaten, Samsung iOS ve Android için Smart View uygulaması, YouTube, Amazon Prime Video, Hulu ve telefonunuzun yerel medyası gibi sağlayıcılardan içerik yayınlamanıza olanak tanır.

Samsung Bixby

Galaxy S8’deki Bixby Home, yaklaşan hatırlatıcıları ve sosyal medya güncellemelerini gösterir. Ve CNN, Spotify, Flipboard, Facebook Oturaklı ve Twitter gibi üçüncü taraf hizmetleri destekler. Sonunda, Samsung, rutininizi öğrenebileceğinizi ve gün boyu telefonunuzu nasıl kullandığınızı yansıtacak şekilde güncelleştirebileceğini söylüyor.

Samsung’un Bixby hoparlörü Galaxy S8’deki Bixby gibi hatırlatıcıları da destekleyecek. Galaxy S8’in yerel uygulamalarına yerleştirilmişlerdir. Videolar, web siteleri, fotoğraflar ve mesajlar gibi medya eklemelerine izin veriyorlar. Hatırlatıcıyı, hatta belirli bir yeri görmek istediğiniz belirli bir saat ayarlayabilirsiniz.

Koşullar yerine getirildiğinde, hatırlatıcı, reddettiğiniz, erteleyebileceğiniz veya kapatabileceğiniz bir bildirim şeklinde görünür.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste