Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

PPC (Pay Per Click – Tıklama Başı Ödeme) Nedir ve Nasıl Çalışır?

PPC (Pay Per Click - Tıklama Başı Ödeme) Nedir ve Nasıl Çalışır?

SEO

PPC (Pay Per Click – Tıklama Başı Ödeme) Nedir ve Nasıl Çalışır?

PPC Nedir ve Nasıl Çalışır

PPC veya Tıklama Başı Ödeme bir online pazarlama yöntemidir.

Neredeyse tüm web blogcuları ve YouTube yayıncıları İçerik içinde Tıklama Başı Ödeme yönteminden para kazanır. Reklamverenler, ürünlerini tanıtmak için bu pazarlama yöntemini kullanır. Tıklama başına ödeme olarak açıklanan PPC, ziyaretçi yayıncının web sitesinde veya uygulamasında gösterilen reklamı tıkladığında yayıncının bilgisi olur.

 

PPC Nasıl Çalışır?

Pay per click (Tıklama başına ödeme), kullanıcı Google veya diğer alternatif arama motorunda bir sorgu yazdığında başlayan oyundur.

  • Örnek “hosting” araması sonucu:

serp

Ziyaretçi anahtar kelimeleri yazıp arama yaptıktan sonra arama motoru, reklamları arama sonuçları sayfasının yanına yerleştirir. Yayıncılar Bloglarında, diğer içeriklerde veya reklamveren blogunuza gittiğinde, Google AdSense gibi reklam yönetim sisteminiz varsa. Reklamları web sayfanıza veya sayfa içeriğinizle ilgili veya ziyaretçilerin arama davranışına göre para kazanılan diğer içeriklere yerleştirir.

Google AdSense algoritması, içerik kalitenize ve sıralamanıza uygun teklifleri seçip içeriğinizin yanına reklam yerleştirir.

 

Teklif sistemi

Adından da anlaşılacağı gibi, Reklam Açık Artırma bir teklif sistemidir. Bu, reklamverenlerin reklamlarını “tetiklemek” veya “göstermek” için teklif vermeleri gerektiği anlamına gelir. Bu terimler anahtar kelimeler olarak bilinir.

Reklamverenler, reklamlarının web sitenizdeki rakiplerinin reklamlarından daha belirgin görünmesini sağlamak için daha fazla ödeme yapamazlar. Bunun yerine, reklamveren Google Ads gibi reklam yönetimi araçlarını kullanır. Reklamverenler, Google Ads kullanarak Reklam açık artırmasına katılırlar. Teklifler, Reklam gösteriminden başlayarak diğer tüm işlemler otomatik işlem tarafından denetlendiği yerden başlar.

Ziyaretçiler blog, uygulama veya video gibi reklam yayınlama platformunuza geldiğinde reklamı tıklar. Tutar, reklamveren hesabından düşülür. Bu tutar, “Tıklama Başı Ödeme” maliyeti veya PPC maliyeti olarak bilinir. Bu miktarın küçük bir kısmı, arama motoru tarafından yayıncıya ödenmiştir.

PPC maliyetiniz veya tıklama başı ödeme maliyetiniz, içeriğin sıralanması, içeriğin kalitesi vs. Gibi birçok özelliğe bağlıdır.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer SEO

bitcoinBitcoin
$ 23,128.201.09%
ethereumEthereum
$ 1,585.230.91%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001733.74%
En üste