Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

PlayStation 4 Telefon veya Tablete nasıl bağlanır?

PlayStation 4 telefon

PlayStation

PlayStation 4 Telefon veya Tablete nasıl bağlanır?

PlayStation 4 telefon veya tableten yönetmek

PlayStation 4 Telefon veya Tablete nasıl bağlanır. Ekranların hakim olduğu bir dünyada, oyun deneyimimizin mümkün olduğunca kesintisiz ve entegre olmasını istediğimiz doğaldır.

Geliştiriciler, “ikinci ekran” oyun konseptlerini takip etmek için uzun yıllar geçirdiler. Ancak Xbox SmartGlass’tan Wii U’ya kadar olan hiçbiri doğru gibi hissetmedi. Bundan sonraki yıllarda, Sony, akıllı telefonunuzu ve PlayStation 4’ünüzü bir araya getirmek için daha az iddialı ancak gerçekten faydalı yollar geliştirdi.

PlayStation mobil uygulaması, PlayStation profillerine göz atmanızı, kupaları karşılaştırabilmenizi ve uygulama içinden içerik satın almanızı sağlar. Bu da, etkin veya bekleme modundayken otomatik olarak konsolunuza indirilir.

Uygulamanın bazı işlevleri yok, mesajlaşma örneğin tek başına bir uygulamaya taşınmışsa da PS4 sahipleri için değerli bir yol arkadaşı olmaya devam ediyor. PlayStation Network’te (PSN) bir arkadaşınıza mesaj göndermeniz veya PlayStation hesabınızı telefonunuzdan kontrol etmeniz gerekiyorsa. Sony’nin yeni My PlayStation sosyal portalını web tarayıcınızdan da kullanabilirsiniz.

Her iki durumda da, PlayStation 4 Telefon’a bağlama sürecine adım adım geçireceğiz.

 

PlayStation Mobile uygulamasını kullanma

1. Adım: PlayStation uygulamasını indirin.

IOS veya Android için PlayStation uygulamasını indirmeden önce, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi işletim sisteminin en son sürümüne güncellemek isteyeceksiniz. IOS kullanıcıları için en azından sürüm 6.0, Android kullanıcıları ise en azından sürüm 4.0’a ihtiyaç duyacak. Güncellendiğinde iTunes‘a veya Google Play‘e gidin ve uygulamayı bulmak için arama alanına “PlayStation” yazın.

Uygulamayı, normalde olduğu gibi akıllı telefonunuza veya tabletinize indirmeye başlamak için Yükle düğmesine dokunun ve yüklendikten sonra başlatın. Yapmanız gereken PSN hesabınızda oturum açmanız istenir. Oturum açtıktan sonra, etkinlikler, canlı akışlar ve PlayStation Store gibi uygulama özelliklerinin çoğuna erişebilirsiniz.

2. Adım: Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi PS4’ünüzle senkronize edin.

Senkronizasyon işlemini başlatmak için, PlayStation uygulamasının sol alt köşesindeki PS4’e bağlan düğmesine dokunun ve İkinci Ekran seçeneğini seçin. Buradan konsolunuzu ağdan seçmek isteyeceksiniz. Seçtikten sonra TV ekranınızda bir kod görünmelidir. Akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki metin alanına yazın, Kaydet seçeneğini belirleyin ve cihazlarınız senkronize edilmeye başlanacaktır.

 

3. Adım: Uygulamayı kullanın.

Uygulamayı kullan

Akıllı telefonunuz veya tabletiniz artık PS4’ünüzle senkronize edildiğinde geniş bir yelpazede özelliklere erişebiliyorsunuz. Telefonunuz ve konsolunuz bir kez bağlandığında fark edeceğiniz en büyük fark nedir? Metal Gear Solid V ve Watch Dogs gibi birçok PS4 oyununda, oyun oynarken kullanabileceğiniz tamamlayıcı işlevler bulunur.

Örneğin, Battlefield 4 uygulaması, PSN arkadaşlarınıza ve çok oyunculu istatistiklerinize erişmenizi sağlar ve hatta silahlarınızdaki ve karakter yüklemelerinizi mobil cihazınızda özelleştirmenizi sağlar. PlayStation App bir kez mesaj servisine erişim sağladı ancak arkadaşlarınızla ve düşmanlarla iletişim kurmak, hem Android hem de iOS’da ücretsiz ve PlayStation Messages App’a taşındı.

 

My PlayStation’ı Kullanma

 

Sony, PlayStation arkadaşlarınızın listesini kontrol etmek için özel bir uygulama kullanmak istemiyorsanız ve arkadaşlarınıza mesaj göndermek için ikinci bir uygulama kullanıyorsanız. PSN profilinize telefonunuzun web tarayıcısındaki My PlayStation hizmetinden erişmenizi sağlar.

Şubat 2018’de tanıtılan My PlayStation, arkadaşlarınızı iletmenizi, kupaları görüntülemenizi ve hareket halindeyken profilinizi güncellemenizi sağlar. Bununla birlikte, adanmış uygulama gibi doğrudan konsolunuza bağlanmanıza izin vermez.

Oturum açtıktan sonra (aşağıda daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz), ekranın üst kısmındaki açılır menüye tıklayarak arkadaş listenizi, kupalarınızı ve profilinizi görebilirsiniz. Bireysel arkadaşlara mesaj göndermek için profillerine gidin ve “mesaj gönder” seçeneğini seçin.

Kullanmak için, sadece my.playstation.com‘a gidin ve PlayStation Network hesabınızla giriş yapın. Bunu PlayStation ana sayfasını ziyaret edip oturum açarak da bulabilirsiniz, ardından My PlayStation karosu sağ üst köşede listelenecektir.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer PlayStation

bitcoinBitcoin
$ 26,521.111.08%
ethereumEthereum
$ 1,850.410.8%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001013.2%
En üste