Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Pinterest uzantısı chatbot’la Messenger’da Pin Paylaşmak basitleşti

Pinterest

internet

Pinterest uzantısı chatbot’la Messenger’da Pin Paylaşmak basitleşti

Pinterest uzantısı chatbot’la Messenger’da Pin Paylaşmak basitleşti

Pinterest uzantısı chatbot

Pinterest paylaşım için milyarlarca fikir tasarrufu yapıyor. Ancak her hafta yaklaşık bir milyon Pin, Pinterestte değil Facebook’un Messenger’ında paylaşılıyor. Ve bu yüksek sayı Pinterestin en yeni özelliklerini duyuruyor.

Bugün 5 Aralık’ta açıklanan bir güncelleme ile Pinterest kullanıcıları Messenger’da paylaşırken tam Pin araçlarına erişebiliyor. Ve kullanıcılar yeni fikirler bulmak için Pinterestbot’la da bir görüşme başlatabiliyorlar.

Messenger için sohbet uzantısı

Messenger için yeni sohbet uzantısı, sohbet platformunda paylaşan kullanıcıların. Pinterestin uygulamasıyla ilişkili daha pek çok araçtan faydalanması anlamına geliyor. Güncelleme ile kullanıcılar, Arama paylaşma seçenekleri ve bağlantı ziyaretleri ile Pin etkileşimde bulunabilir.

Messenger’daki Pin’in Pinterestin önerdiği Pin’i kullanarak “benzer fikirleri görme” seçeneğine sahip olması. Bu fikirler, aynı görüşme sohbetinde bu fikirleri paylaşmak da dahil olmak üzere Messenger’dan ayrılmadan göz atılabilir.

Pinterest, Messenger sohbet uzantısından SDK’yi oluşturmak için Pin’in Messenger’da paylaşılan en popüler yollarla ilgili verileri kullandığını söylüyor. Bu, firmanın hızlı performans, tam görüntü ve bağlantı görünümleri ve ilgili içeriği kolay tarama ve arama ile bir uzantı oluşturmak istediğini ifade ediyor.

Platform, mevcut altyapıyı kullandı, ancak araçlardan ve paylaşım seçeneklerini genişletirken, ekranın daha fazlasını gerçek içeriğe adamak üzere reklamları kaldırdı.

Genişletilmiş araç, şirketlerin mesaj şablonlarını kullanarak kendi botlarını oluşturmalarını sağlayan bir platform olan Facebook’un güncellenmiş Messenger Sharing SDK’sı ile mümkün oldu. Bugün de ilan edilen SDK güncellemesi, Facebook’un söylediği gibi chatbot’larda daha fazla konuşma deneyimi sağlıyor.

Pinterestle, Messenger’da daha kolay paylaşım yapmak için zaten kısayollar kullanıyordu. Ancak güncelleme, Messenger’da gezinirken kullanıcıların gördüklerini genişletiyor.

İlginizi çekebilir: Vivaldi tarayıcı ARM tabanlı çalışan Linux’ta

Gelişmiş Messenger deneyimi, yeni bir Pinterest Messenger botunun yanında sunuluyor. Şirket, botun Messenger’a Pinterest aramasını getirdiğini söylüyor. Pinterest robotu gönderen yeni bir mesaj, kullanıcılara yiyecek veya DIY gibi bir konudan seçim yapmalarını ister.

Bundan sonra bot, bir arkadaşınızla bir Messenger sohbeti için başlatılan aynı “benzer fikirleri gör” seçenekleri ile birlikte bu konudaki fikirlerin listesini gönderir.

Facebook Messenger, bundan önce Messenger Kids’i (Çocuklar için Messenger) başlatmıştı.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,998.500.49%
ethereumEthereum
$ 1,767.760.95%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001251.03%
En üste