Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Otomobil hırsızları Teknolojiyle 1 Dakika’da Mercedes’i çaldılar

Otomobil hırsızları

Otomotiv

Otomobil hırsızları Teknolojiyle 1 Dakika’da Mercedes’i çaldılar

Otomobil hırsızları Teknolojiyle 1 Dakika’da Mercedes’i çaldılar

Otomobil hırsızları 60 saniye’de Mercedes’i çaldı

Otomobil hırsızları otomobil üreticilerinin arabaların çalınmasını önlemeye devam etmesine rağmen daha zeki oluyor.

Eskiden, metal anahtarlarla Otomobil çalınıyordu. Ancak Otomobil hırsızları, ilkel hırsızlığa karşı sistemler geliştirdiler ve teknolojiye oldukça kolay geçtidiler. Bu günlerde, hemen hemen her arabanın kendilerine ait aracı etkinleştirmek için izin benzersiz kimlikleri ve kodları ile programlanmış, RFID ile donatılmış akıllı anahtarlar veya foblar bulunuyor.

Hırsızlık Kameraya yansıdı

Her ne kadar araba hırsızlığı bir yemek molasına getirilmemesine rağmen, failler için hala bir adım daha zorluyor. Diğer bir deyişle teknolojileri ile güncel değillerse. RFID anahtarları, geleneksel metal anahtar üzerinde bir gelişme olabilir, ancak son zamanlarda bir araba hırsızlığı İngiltere’de olduğu gibi, kameraya yakalandığındamaları halen zayıf noktaları olduğunu gösteriyor.


Bir Hollywood filminin fragmanı gibi gelen bir sahne CNN ekranlarına yansıdı. İngiltere’de bir grup hırsızın bir dakika içinde mevcut bir yeni nesil Mercedes-Benz W205 C sınıfı sedan aracı çalarken güvenlik kameralarının açısına girdiler.

Video da gösterildiği gibi, hırsızlar, diğer aracın anahtar şifrelerini diğer foblara veya bir aracın hırsız önleme sistemini de içeren diğer sistem bakımına kopyalamak için kullanılan bir dizi özel RFID aracı kullandı. Bir aktarma kutusu olarak adlandırılan sistem aslında bir anahtar fobun RFID sinyalini yakalar kopyalar veya başka bir uydu röle kutusuna gönderir ve burada da kaydedilmiş sinyali iletebilir. Bu araçların yardımı ile, hırsızlarMercedes C-Serisi sedana 60 saniyeden kısa bir süre içinde binip kayıplara karıştılar.

CNN video kayıtlarına göre, C-Serisi henüz iyileştirilmedi ve yerel güvenlik ekibi bu güvenlik görüntülerini başarılı bir iyileşme ümidi ile yayınladı. Etkinlik İngiltere’nin Batı Midlands’daki Solihull Elmdon bölgesinde gerçekleşti.

Bu video yayımlandığında West Midlands Polis suçları azaltma bölümünün önerdiği gibi bunun olmasını önlemek için bazı yollar vardır. Spekülasyon, hırsızların aracın gerçek anahtarının ulaşabileceğini gösteriyor, anahtarın aracın bulunduğu yerde, muhtemelen evin önündeydi anlamına geldiğini ima ediyor.

İlginizi çekebilir: Mazda 2021 yılına kadar 4. crossover’i üretecek

Bunun bir yolu, anahtarı aracın kendisinden uzak bir yerde saklamanız veya alternatif olarak 1990’larda olduğu gibi onaylı, fiziksel direksiyon kilidi sisteminin kullanılmasını istemektir. Bir başka yol da arabayı RFID koruyucu ile kaplamaktır.

Bu önlem Arabayı komple alüminyum folyola kaplama izlenimini verebilir. Ancak Avrupa’da kişi başı en yüksek araba-hırsızlık oranına sahip olan İngiltere’yle birlikte, İngilizler’in dikkatli olmaları için her türlü sebebi var.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 17,115.090.88%
ethereumEthereum
$ 1,281.372.45%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001771.6%
En üste