Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Nvidia 32 bit sistemler için destek sunmayacağını doğruladı

Nvidia 32 bit

Bilgisayar

Nvidia 32 bit sistemler için destek sunmayacağını doğruladı

Nvidia 32 bit sistemler için destek sunmayacağını doğruladı

Nvidia 32 bit sistemler için yeni sürücüler

Nvidia 32 bit sistemler Sürüm 390’u takiben artık 32 bit sistemler için destek sunmayacağını doğruladı. Karar, şirketin resmi web sitesinde bugün yayınlanan bir duyuruda kamuoyuna açıklandı. Ancak son haftalarda bu konuya ilişkin bazı işaretler geldi.

Nvidia’nın Titan V ekran kartının ortaya çıkışı, etkileyici özellikleri sayesinde PC endüstrisi aracılığıyla şok dalgaları gönderdi. Şirket o sırada Hexus tarafından hazırlanan bir rapora göre resmi destek almayan Windows 8.1’in 64-bit sürümlerini yalnızca Windows 10 ve Windows 7’nin destekleyeceğini doğruladı.

Titan V, resmi bir Nvidia sürücüsü vasıtasıyla 32-bit sistemlerde Linux kullanıcılarına destek sunuyor. 32 bitlik donanım desteğini bırakma kararının Linux ve FreeBSD’yi içerdiği anlaşıldığı için, şirket çapında verilen bu karar ileriye dönmeyecek.

Nvidia’nın bu karara ilişkin açıklamasında “Daha sonra yayınlanan sürücü sürümleri 32 bit işletim sistemlerinde çalışmayacak veya yüklenmeyecek. Sürücü geliştirmeleri, sürücü iyileştirmeleri ve Sürüm 390’dan sonraki sürücü sürümlerindeki işletim sistemi özellikleri Sürüm 390’a veya önceki sürümlere dahil edilmez.” dedi.

Şirket, 32 bit sistemli kullanıcıları tamamen çaresiz bırakmayı planlamıyor. Kritik sürücü güvenlik yamaları Ocak 2019’a kadar devam edecek.

Bu, şirketin GPU’larının destekleyeceği işletim sistemleri bakımından Microsoft’un öncülüğünü takip etmesi nedeniyle, Nvidia için sadece bir deniz değişikliği oluyor. Microsoft, sırasıyla 2020 ve 2023 yıllarına kadar Windows 7 ve Windows 8.1’in 32-bit sürümlerini desteklemeye devam etmeyi ve süresiz olarak Windows 10’un 32-bit sürümünü destekleyecek şekilde ayarlanmasını planlıyor.

Öte yandan, Nvidia’nın şu anda desteğini bırakmayı tercih etmesi şaşırtıcı değil. İnsanların, 32 bit mimariden yararlanmaya devam etmeleri için bir sebepleri var. Bu nedenle uyumluluğu sona erdiren büyük bir GPU üreticisi 64 bit donanıma doğru tamamen geçiş yapmasını acele edebilir.

Gerçekten de, Apple’ın bazı eski donanım parçalarını kullanımdan kaldırma kararı gibi bir durumdan çok fazla bir sorun değil. Bu mevcut kaynaklar meselesidir ve desteklenmesi gereken donanım çeşitlerini azaltmak için zaman ve emek tasarrufu yapabilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilgisayar

bitcoinBitcoin
$ 23,398.270.18%
ethereumEthereum
$ 1,668.330.41%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001912.14%
En üste