Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Mısır Piramitlerinin Sırları

Keşfet

Mısır Piramitlerinin Sırları

Mısır Piramitlerinin Sırları

Mısır Piramitlerinin Sırları

Mısır Piramitlerinin Sırları Eski Mısırlılar tarafından yapılmış olan piramitler.

Yapıldıkları dönemden itibaren gizemini koruyan ve dünya harikaları listesinde kendine yer bulan yapılar arasında bulunmakta.

Mısır Piramitleri, günümüzde ayakta kalabilmiş olan tek dünya harikası olarak bilinmektedir. Her ne kadar ilk piramitler Mısır’da yapılmamış olsa da burada Firavunlar döneminde yapılan irili ufaklı pek çok piramit, onların ayrı bir kategoride değerlendirilmesine yardımcı oluyor.

Mısır Piramitlerinin Sırları

Piramitler ile alakalı kulaktan kulağa yayılan en önemli şeylerden biri, içerisine koyulacak olan sütün hiçbir şekilde bozulmadığıdır.

Üstelik süt bir süre daha bekletildiği takdirde kendi kendine yoğurt haline gelebildiği söylenmektedir.

Gize piramitlerinin yerleşimi öylesine özenlidir ki aralarında oluşturulmuş olan üçgen Pisagor üçgeni olup 3-4-5 oranına sahiptir.

Mısır Piramitlerinin Sırları

Mısır Piramitlerinin Sırları

Düşünülenin aksine piramitler köleler tarafından inşa edilmemiştir. Bu iş için özel olarak seçilen kişiler, günlük belirli oranda yemek karşılığında inşalarda aktif olarak çalışmışlardır. Keops piramitlerinde çalışan normal işçilerin 600 yılda piramidin inşası tamamlaması gerekirken piramit 20 30 yılda tamamlanmıştır ve bunun nedeni bilinmemektedir.

Keops piramidinin yüksekliği 1 milyar ile çarpıldığı zaman dünya ile güneşin arasındaki mesafe elde edilecektir. Yine bu piramidin tabanının çevresi ile piramidin yüksekliğinin iki katına bölünmesi ile ise tam olarak pi sayısı elde edilir. Mısır piramitlerinin iç kısımları yazın en sıcak zamanlarında bile serin iken kış aylarına gelindiği zaman sıcak haline gelmektedir. Bunlar ve bunlar gibi birçok farklı neden, Mısır piramitlerinin gizemini günümüzde arttırmakta ve milyonlarca turisti kendine çekmektedir.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Keşfet

bitcoinBitcoin
$ 23,060.181.63%
ethereumEthereum
$ 1,638.362.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000187.99%
En üste