Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Microsoft Surface notepad, Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni notepad

Microsoft Surface notepad

teknoloji

Microsoft Surface notepad, Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni notepad

Microsoft Surface notepad, Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni notepad

Microsoft Surface notepad

Microsoft Surface notepad Microsoft’un, Courier konseptine çok benzer şekilde katlanabilir bir not defteri benzeri cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Bu yılın başından itibaren yapılan bir patent böyle bir cihaz için bir taslak oluşturdu. Ancak bu hafta çok daha fazla ayrıntıyla yeni bir patent çıktı. Patent, “menteşeli bir aygıt” anlamına geliyor ve çeşitli Surface menteşeleri ve aygıtları oluşturmaktan sorumlu olan Microsoft Surface mühendisleri tarafından dolduruldu.

Microsoft Surface notepad

 

Hepsi bir arada notepad

Cihaz, Lenovo’nun Yoga Kitabesine çok benzeyen, birbirine katlanmış ya da düzleşen iki ayrı ekrana ve bölüme sahip görünmektedir. Böyle bir aygıt için yazılım hakkında fazla detay bulunmamasına rağmen, Microsoft’un patent başvurusu, menteşenin çalışma biçimine ilişkin çok sayıda karmaşık ayrıntıyı içeriyor. Microsoft, cihazın farklı konumlarda kalmasına izin veren bu ayarlanabilir menteşeyi oluşturmak için dişli benzeri dişlileri kullanıyor gibi görünüyor.

Dosyalama işleminde, her iki ekranda çok küçük bir aralıkla uzanan bir kullanıcı arabirimi de dahil çeşitli kullanım örnekleri sağlanmaktadır. Bir bölümde bir sanal klavye ve izleme ekranı bulunurken diğerinde hava durumu yayını çalışıyor. Önceki raporlar, Microsoft’un Courier benzeri cihazının bir kitap gibi katlanmış iki görüntü ve not alınması için kalem bulunduğunu ileri sürdü. Windows Central daha önce Microsoft’un gerçek bir dizüstü bilgisayar gibi yazmaya taklit ettiği söylenen aygıt için özel bir dizüstü bilgisayar uygulaması üzerinde çalıştığı bildirildi.

Patent dosyalama resimlerinin hiçbiri cihazla kalemi göstermiyor ancak dosyalama, böyle bir ürün için benzersiz bir menteşe gibi görünen şeylere büyük ölçüde odaklanmış görünüyor. Microsoft mühendisleri Surface aygıtları serisi için menteşe detaylarına takıntılıyor. Ve şirket Surface Pro ve Surface Studio cihazları için benzersiz bir kickstand ve Surface Book için çıkarılabilir bir ekran üretti.

Microsoft Surface notepad

Böyle bir cihazın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli değil. Microsoft, daha önce Surface Mini fikrini kullandı ancak CEO Satya Nadella, projenin açıklanacağı birkaç hafta önce iptal edildi. Surface şefi Panos Panay, iptal edilen cihazı “müthiş” olarak tanımladı. Surface Mini görüntülerini sızdırdı ve Microsoft’un denediklerine daha yakından bir göz attı.

Microsoft’un Surface Studio piyasaya sürülmesine yol açan yazılım üreticisi, sonunda ortaya çıkarılan donanımla aynı olan hepsi bir arada (All-in-one) PC için patentler sundu. Microsoft, yeni bir mobil cihaz başlatmaya gerçekten hazırlanıyorsa, bu patent görüntüleri onları bu cihazı üretme konusunda biraz hızlandırabilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste