Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Mazda 2021 yılına kadar dördüncü crossoveri eklemeyi planlıyor

Otomotiv

Mazda 2021 yılına kadar dördüncü crossoveri eklemeyi planlıyor

Mazda 2021 yılına kadar dördüncü crossoveri eklemeyi planlıyor

Mazda crossover SUV

Mazda Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, otomobil satışlarını ve üretimini, tüm ürün grubunu elden geçirerek artırmaya yönelik çabalarını iki katına çıkardı.

Firma yeni otomobillerinin kalitesinden fedakarlık yapmadan bunu başarabildi. Bununla birlikte, yeni Mazdanın yakın zamanda yaptığı şık, eğlenceli sürüş, pratik ve yakıt tasarrufu gibi, şirketin yatırımları satış rakamlarında başarılı olmadı. Otomotiv Haberleri‘ne göre, satışları arttırmak için Mazda, bir başka crossover da eklemeyi planlıyor.

Bu hareket, şirketin uzun menzilli stratejisine uygun. Dört yıl önce, Mazda’nın CEO’su Masamichi Kogai, bu yıl ABD’de 400.000 otomobil satmayı planladığını açıkladı. Ne yazık ki, şirket kısa sürede 100.000’in üzerinde rakama ulaştı. Mazda yöneticileri bu nedenle şirketin bazı hedeflerini değiştirdiler ve yeni bir model ilavesinin satışları artırmaya yardımcı olabileceği sonucuna vardılar.

Sonuç olarak Mazda, ABD pazarı için özel olarak tasarlanan ve üretilen yeni bir crossover SUV üzerinde çalıştığını açıkladı.

Yeni SUV 2021’de

Kogai, açıklamasında “Aslında tamamen yeni ve farklı bir SUV tanıtacağız, Ar-Ge, şimdi Kuzey Amerika operasyonlarımızla koordine ediliyor.” dedi.

Kogai, yeni SUV’sının 2021’de gelmesini planlandığını doğruladı. CX-3, CX-5 ve CX-9‘dan oluşan crossover SUV’ların mevcut serisine eşlik etmesi bekleniyor. Daha spesifik olarak, CX-5 ve en mükemmeli CX-9 arasında yer açacaktır.

2015 yılında Mazda, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Koeru Konseptini açıkladı ve CX-7‘ye bir halefi olduğunu ima etti. Bundan dolayı, yeni model Koeru Konseptine çok yakın olabilir.

mazda

Mazdanın crossover SUV ailesini izleyenlerin, orijinal CX-7 crossover’ının değiştirilmesinin Ağustos 2012’de sona ermesinden bu yana eksik kaldığını fark etmek kolay. Yeni crossover, bu boşluğu sadece ideal bir biçimde CX- 5 veya CX-9 olarak doldurabilir.

Kogai, “Büyük beklentimiz var, Bu ABD’deki işimizi büyüteceğimizin bildirgesi” dedi.

Yeni geçit için hazırlık aşamasında olan Mazda, daha önce Toyota ile ABD topraklarında yeni bir araba inşa etmeye yardım etmek ve yıllık üretim kapasitesini 150.000 adet arttıracak bir ortak girişimde bulundu. Bu ek kapasite özellikle yeni değişik üretmeye ayrılmış olacak. Mazda, bu yeni modelin piyasaya sürülmesi için yeni teknoloji ve gelecekteki ürünler için özellikler sunarak başlamıştır.

mazda

Markanın çekiciliğini artırmaya çalışmak için Mazda ayrıca marka imajını ve genel perakende ve müşteri deneyimini hassaslaştırmayı amaçlıyor. Şu ana kadar, son J.D. Power müşteri memnuniyeti ve marka itiraz çalışmalarında ortalamanın altında bir derece kaydetti. Satışları artırmaya yardımcı olmak için Kogai, şirketin bayilik deneyimini geliştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi. Geçen sene bu endişelere hitap etmek için ABD genelinde 130 bayiliğin yeni sürüme geçirilmesi için üç yıllık yeni bir kampanya teyit etti.

İlginizi çekebilir: Subaru 400bin Otomobili geri çağırdı

Kogai, “Satış kalitesinde iyileşme olması gerekiyor. Markamızı geliştirmek için doğru satış fiyatına yaklaşımımıza bağlıyız. Şu anda o vakfı inşa ediyoruz. Müşteriler, araçların değerini gerçekten görüyor ve sadece fiyatından dolayı satın almıyor” dedi.

Okumaya devam et

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 17,115.090.88%
ethereumEthereum
$ 1,281.372.45%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001771.6%
En üste