Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Korona virüs ile Mücadele Telefonunuzu Temizlemeli misiniz?

Korona virüs ile Mücadele Telefonunuzu Temizlemeli misiniz?

internet

Korona virüs ile Mücadele Telefonunuzu Temizlemeli misiniz?

Korona virüs ile Mücadele Telefonunuzu Temizlemeli misiniz?

Korona virüs’e karşı telefonunuzu sterilize etmeniz gerekir. Metro veya otobüs içindeki direği tuttuktan sonra telefonuma dokunursam, telefonum yüzüme dokunursa ne olur? Birisi doğrudan telefon ekranıma hapşırırsa ne olur?

Telefonunuzu sterilize etmek mikropları parmaklarınızın ucundan uzakta tutmanın başka bir akıllı yoludur. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, telefonunuzu “virüslü bir taşıyıcı” haline getirebilecek “yüksek temas yüzeyi” olarak kabul eder.

Akıllı telefonlarımızı çok kullanıyoruz ve ellerinizi sık sık temizlemenizi sağlayan güncel uyarılarla, telefonunuzun da temiz olduğundan emin olmalısınız.

Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından finanse edilen bir çalışmada, yeni koronavirüsün (COVID-19) kontamine plastik ve paslanmaz yüzeylerde üç güne kadar kalabileceği iddia edilmiştir. Buna akıllı telefonunuz da dahildir.

telefonu silin

Cep telefonunuzu güvenli bir şekilde nasıl temiz tutabilirsiniz – çünkü bazı temizlik maddeleri ekrana ve telefona zararlıdır.

Geçtiğimiz hafta sonlarında Apple, web sitenize iPhone’unuzu, sürtünme alkolü olarak da bilinen yüzde 70 izopropil alkol içeren dezenfektan mendillerle temiz tutabileceğinizi belirten bir mesaj gönderdi.

Ancak, telefonunuzu çamaşır suyu dahil olmak üzere temizlememeniz gereken bazı şeyler vardır.

 

Mendil kullanın

Daha önce de belirtildiği gibi, izopropil alkol hacmi yüzde 70 veya daha fazla olan mendiller çoğu telefonda korona virüs için etkilidir.

Cihazın açıklıklarına nem girmediğinden emin olun, özellikle telefonunuz suya dayanıklı değilse önemlidir. Ayrıca, ekrandaki özel kaplamalara zarar vereceği için metillenmiş alkollü alkoller kullanmayın.

Hoparlörde veya şarj bağlantı noktalarında bir miktar kum veya kir sıkışmış olabileceğini fark edebilirsiniz.

Buradaki basit çözüm yapışkan bant kullanmaktır. Sadece hoparlör ızgarasını, portunu kapatın ve yavaşça silin. Asla telefonun içindeki kiri çizmeye veya cilalamaya çalışmayın, aksi takdirde daha fazla itebilir ve hasara neden olabilir.

Bantla çalışmayan daha küçük delikler varsa, bir vakum veya kürdan ile temizleme yapabilirsiniz.

 

 

Lekeler

Telefonunuzdaki lekeler parmaklarınızda üretilen yağlardan kaynaklanır.

Çoğu insan kıyafetlerini iyi bir silme aracı olarak kullanır, ancak bu da ekrana zarar verebilir ve hafif çiziklere neden olabilir. Kullanılacak en iyi şey bir mikrofiber bez ve bazı filtrelenmiş su – tükürük değil.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,771.441.23%
ethereumEthereum
$ 1,898.950.61%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000871.23%
En üste