Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Jeff Bezos Amazon

teknoloji

Jeff Bezos Amazon

Jeff Bezos Amazon

Kısa süren liderlik

Jeff Bezos Amazon Diğer zengin teknoloji liderleriyle karşılaştırıldığında Jeff Bezos milyarlarca dolar harcıyor Amazon CEO’su kısa bir süre Bill Gates’i geçerek bu hafta dünyanın en zengin adamı seçildi. Geniş bir servet biriktirmede en büyük sorun, onu nasıl harcıyacağınıza karar verme zorluğudur. Hayırseverlik, para bağışı, dünyanın en zengin insanlarının bir kısmı için ikinci bir iştir.

Jeff Bezos Amazon

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, dünyanın en zengin adamı olmak için nasıl bir şeyler hissettiğine dair kısa bir zenginlik yaşadı ama sadece bir kaç saat sürdü.

Jeff Bezos Amazon ‘un hisseleri% 1.6 arttıktan sonra Bezos, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i 90.9 milyar dolarlık net bir değere ulaştığında geride bıraktı (daha önce Whole Foods’ın satın alınması sayesinde).

Ancak, Jeff Bezos Amazon ‘un hisse senedi yüzde 3 oranında düştüğü zaman, Bezos en iyi pozisyondan düştüğü için, düşmeden önce kısa bir gurur yaşadı. Amazon’un yüzde 16,7’sine sahip olan Bezos’un Bloomberg’s Billionaires Index’e göre şimdiye kadar 893 milyar dolara, Gates’in ise 907 milyar dolara değeceği tahmin ediliyor. Ancak Gates parasıyla giderek daha fazla para yatırmaya ve Bezos’un servetinin büyümesine odaklanarak Bezos’un kaide üzerinde yerini alması yalnızca bir zaman meselesi.

Genellikle zenginlerin servetlerini nasıl yönettikleri konusunda sık sık duruyoruz. İnceleme ruhuyla, Bezos’un hayırsever geçmişi, diğer bazı teknoloji devleriyle karşılaştırıldığında muhafazakar olduğunu söylemek doğru olacaktır.

2016 yılının sonuna kadar 311 milyar dolara ulaşan Gates, 2015 yılının sonuna kadar yaklaşık 100 milyon avro ödenmesini sağlayan Bezos’tan çok daha fazla yardım yaptı.

Onu Gates ile karşılaştırmak boşuna olmaz Bezos’un ebeveynleri, genç insanlar için eğitime yatırım yapan Bezos Aile Vakfı’nın kurucuları ve finansörleridir.

Ayrıca, 2013 yılında 250 milyon dolara aldığı Washington Post’u da sahibi ve en ileri teknoloji devlerinin girişimlerinden çok farklı bir şekilde topluma katkıda bulunuyor.

Şimdi, Bezos, hayırseverliğini daha kısa vadeli hedeflere genişletmek istediğini açıkladı. İlginç bir şekilde heyecanla ilham almak için Twitter’a gitti ve 311K lık takipçilerine bu yıl Haziran ayında fikirler istedi. O zamandan beri tweet 10.000’den fazla retweeted yapıldı ve 21.000’den fazla beğeni aldı ve yanıtlara boğuldu. Bu, Bezos’un Afrika’daki AWS altyapısına ve veri merkezlerine, kütüphanelere, yatırım ve gazilere yardım yapmasını önerildi.

Amazon

Gönderdiği tweet;
Jeff Bezos (@JeffBezos)

“Bu tweet fikir talep ediyor. Ben, çoğunlukla zamanımı nasıl harcadığımın aksine bir filantropi stratejisi düşünüyorum uzun vadeli olarak”

Bezos bu amaca zaten bazı biçimlerde başladı; Amazon, bu yılın ilerleyen dönemlerinde, Mary’s Place hayır kurumu aracılığıyla aileler için kalıcı bir evsiz sığınma evi olacak yeni bir bina inşa ediyor. Gelecek, zenginlerin yatırım yapma eğiliminde olan sarsıntıyı engelleyebilecek olan Bezos için şu ana kadar çok şey yaşıyor; pek çok teknoloji liderinin zaten etkileyici bir filantropik (bağış) geçmişi vardır.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 23,060.181.63%
ethereumEthereum
$ 1,638.362.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000187.99%
En üste