Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Jaguar ve Land Rover elektrikli modeli geliyor

jaguar

Otomotiv

Jaguar ve Land Rover elektrikli modeli geliyor

Jaguar ve Land Rover elektrikli modeli geliyor

Jaguar ve Land Rover elektrikli geliyor

Jaguar, I-Pace’i (resimde) tanıttığında seri üretilen bir akülü-elektrikli otomobil piyasaya süren ilk İngiliz otomobil üreticisi olacak. Kardeş şirket Land Rover, yöneticilerin belirttiği gibi, kısa sürede başlayacak olan EV’in temel mimarisini ödünç almak istiyor.

Jaguar I-Pace

Jaguar’ın kaykay tarzı I-Pace platformunu kullanmak “kaçınılmaz” Land Rover tasarım patronu Gerry McGovern, Los Angeles Otomobil Fuarı’da Avustralya dergisi Drive’a anlattı. İki araç farklı amaçlara hizmet edecek, bu yüzden Land Rover’ın aracın versiyonu sadece bir marka mühendisliği I-Pace olmayacak. Tamamen farklı bir tasarım olacak ama neye benzeyeceğini speküle etmek için henüz erken. Land Rover bile ne olacağını bilmiyor.

McGovern; “Ona yaklaşmanın farklı yolları var. Elektrikli taşıtın öne sürdüğü en büyük sorun, kaputun altına bir motor takılmasına gerek kalmadan. Düzen ve paketin değiştirilmesindeki avantajlardan yararlanmak istiyor musunuz? Bir taksi ileri tasarım mı yoksa bir minivan için iyi bir kutu mu yapmak istiyorsunuz değil mi “diye açıkladı.

Akıllıca olanı belirtmediği halde yenilikçi özellikleri bir otomobilin içine eklemek için ekstra alan kullanmak daha iyi bir çözüm getirdi.

Başka bir muama, modelin aralıkta yer alacağını içerir. Land Rover, sırasıyla Discovery ve Range Rover adı verilen iki ayrı markaya ayrılıyor. Marka, gelecek yıl üç yıllık bir boşluk sonrasında mirasa bağlı markaları geri getirdiğinde Defender adında üçüncü bir sütun açacak. Elektrikli model üç markadan birine katılabilir ya da tek başına bir model olarak var olabilir. Ne olursa olsun alıcıların bir Land Rover’dan beklediği off-road kapasitesini sunmaları gerekecek. Bir elektrikli motorun cömert düşük uç torku o bölgede yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Alfa Romeo, Ferrari pilotuyla Formula1’e geri dönüyor

Land Rover’ın I-Pace tabanlı modelini ne zaman tanıtacağına dair hiçbir yorum yok. Jaguar’ın I-Pace’i tam olarak başlatıp, üretim, seyir hızına ulaşıncaya kadar olmayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle gelecek sene en azından bir üretim modeli olarak görülmeyeceğimize bahse girmemeliyiz.

Land Rover, Jaguar’ın yaklaşık bir yıl önce yaptığı gibi ince örtülü bir konseptle modeli önizleme yapmayı seçebilir. O zamana kadar, elektrikli bir Land Rover isteyen alıcılar. Range Rover ve Range Rover Sport’ın yeni P400e modellerini seçebilirler.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 26,707.161.19%
ethereumEthereum
$ 1,856.000.82%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.00017.8%
En üste