Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Yeni iPhone X özellikleri nelerdir?

iPhone X özellikleri

iPhone

Yeni iPhone X özellikleri nelerdir?

Yeni iPhone X özellikleri nelerdir?

Merhaba iPhone X

iPhone X özellikleri Apple şirketi ‘nin 10. Yılına özel çıkardığı iPhone X bir başka deyişle iPhone 10, bu yıl piyasaya sürülmüş telefonlar arasında açık ara en çok beklenen ve konuşulan telefon oldu.

iPhone X özellikleri

Apple iPhone tarihinin en son olarak üretilmiş ve en gelişmiş telefonu olan iPhone X henüz görücüye yeni çıkmasına rağmen bir çok kişinin beğenisini toplarken aynı zamanda görünüşü gereği bazı olumsuz görüşlerin ve tepkilerin de hedefi olmaktan maalesef kurtulamadı.

iPhone X özellikleri nelerdir? 

iPhone X özellikleri

Sırasıyla iPhone X ‘in özelliklerinden bahsetmek gerekirse eğer;  iPhone tarihine damga vuracak olan X modelinin  göze ilk çarpan özelliklerinden birisi akıllarımızda canlanan klasik iPhone görünüşünden farklı olan bir model ile karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz dev bir ekrana sahip olacak ve aynı zamanda fiziksel home tuşu yerine ekran üzerinden parmağınızı yukarı doğru kaydırarak ulaşabileceksiniz.

Uzay grisi ve gümüş renkte üretime sunulacak iPhone X modeli ‘nin yüksekliği 5.65 inç (143,6 mm), genişliği 2.79 inç (70,9 mm) kalınlığı 0.30 inç (7,7 mm) ve son olarak ta ağırlığı ise 174 gram olarak belirlenmiştir. Çerçevesiz Multi –Touch tam ekranı bize 5.8 inç boyutu ile kaliteli bir Telefon ekranı görünümü  sağlamaktadır.

iPhone X ‘in dikkat çekici bir diğer özelliklerinden birisi de Face ID yani yüz tanıma özelliği oldu. Bu özelliği telefonun kilit ekranı olarak kullanmak sağladığı avantajların yanında akıllardakı şu soruları da beraberinde getirdi. “Acaba hata payı varmı? “ bu sorunuza yanıt niteliği olarak söylemeliyiz ki önceki modeller de mevcut Touch ID ye oranla 20 kat daha güvenli olduğu açıklanmıştır.

iPhone X özellikleri

iPhone X teknik özellikleri:

64 GB ve 256 GB dahili depolama kapasitesine sahip. 3D çekim özelliği olan 7 MP Selfi kamera ve 12 MP Arka kamera  Aynı zamanda X modelinin içerisinde. 64 bit mimariye sahip A11 Bionic çip bulundurmakta.

İşletim sistemi olarak değerlendirdiğimizde ise karşımıza yeni bir tasarıma ve birbirinden yeni özelliklere sahip Dünya nın. En gelişmiş mobil işletim sistemi ünvanına sahip IOS 11 işletim sistemi çıkıyor. 3GB RAM miktarıni bizlere sunan Telefon IOS 11 yazılımı sayesinde tüm işlemleri 3GB RAM ‘e sığdırabilecek.

Son olarak iPhone X modeli ‘nin dezavantajlarını da ele almak gerekirse eğer. Arka tarafındaki çıkıntı gerçekten çok büyük sorun yaratmakta dır. Ön kamera ve çeşitli sensörler için ayrılmış bu alanın gerekli olmadığı kullanıcılar tarafından düşünülmektedir.

iPhone X modeli ülkemizde 18 kasım gibi Türkiye ye gelmesini ve fiyat olarak da 5 bin 495 lira olarak satışa sunulacağı tahmin edilmektedir.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer iPhone

bitcoinBitcoin
$ 27,793.451.12%
ethereumEthereum
$ 1,897.870.67%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000881.11%
En üste