Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

iPhone X Arka kamerada 2019’da 3D görüntü sensörünü kullanacak

iphone x

iPhone

iPhone X Arka kamerada 2019’da 3D görüntü sensörünü kullanacak

iPhone X Arka kamerada 2019’da 3D görüntü sensörünü kullanacak

2019’da iPhone X 3D görüntüye geçiyor

iPhone X, arkadan bakan kamerada ‘uçuş zamanlı’ 3D görüntü sensörünü kullanacak.

Apple, 2019 iPhone’unda Bloomberg’den bir rapora göre 3D arka yüz kamerası eklemeyi planlıyor. Söylenti, dünyanın en büyük teknoloji şirketinden bir dizi artırılmış gerçeklik haberinin en zirvesinden.

Bu yılın başlarında Apple, ön tarafa bakan kamerasında TrueDepth teknolojisine sahip ilk telefonu olan iPhone X’i tanıttı. TrueDepth, kimlik doğrulama ve satın alımlar için bir 3B görüntü oluşturmak için kullanıcının yüzünde öngörülen 30.000 kızılötesi nokta deseni kullanıyor.

Bloomberg’den ayrı bir rapora göre. IPhone X’de kullanılan TrueDepth teknolojisi parmak izi kimlik doğrulamasından daha doğru olsa da, Apple en mükemmel telefon üretiminde üretim engelleri ile karşı karşıya. TrueDepth’e yetki veren sensör dizisi, Apple’ın sessizce tedarikçilere, üretim gecikmelerinin üstesinden gelmek için yüz tanıma  doğruluğunu azaltmasını söylediği ölçüde üretim zordu.

2019 iPhone’daki arka yüz kamerası için Apple, 3D görüntüler oluşturmak için uçuş süresi teknolojisini kullanan daha gelişmiş bir görüntü sensörü kullanmayı planlıyor. IPhone X’de olduğu gibi kullanılan bir 3B kızılötesi görüntü haritası oluşturmak yerine, uçuş süresi teknolojisi, ışığın bir yüzeyden yansımasının ne kadar süreceğini hesaplayarak nesneleri algılar. Sensörler, Apple tarafından halihazırda kullanılan kalibrasyon derecesine ihtiyaç duymadığı için, ölçekte üretmek daha kolay olabilir.

Uçuş süresi sensörleri birkaç yıldır var. Bu, Xbox üzerinde Kinect’i güçlendirmek için kullanılan teknoloji. Teknoloji geliştikçe, Teslas ve ordu uçakları gibi özerk ve yarı özerk araçlarda lazer tabanlı mesafe buluculara yöneldi.

Apple, Infineon Technologies, Sony, STMicroelectronics ve Panasonic’in de aralarında bulunduğu birkaç görüntü sensörü tedarikçisiyle görüşüyor. Fuji Chimera Research’teki bir sensör analisti Yusuke Toyoda, Apple’ın gelecekteki aygıtlar için Sony’nin algılayıcılarını nihayetinde benimseyeceğine inanıyor. Sony şu anda görüntü sensörü pazarının yüzde 49’unu kontrol ediyor ve bazı iPhone modelleri için görüntü sensörleri tedarik ediyor.

İlginizi Çekebilir: Bugüne özel 6 iPhone Uygulaması bedava

Gelecekteki iPhone’lara arkadan bakan bir sensör ilavesi, cihazlarda daha fazla artı-gerçeklik özelliğini mümkün kılar. IPhone X, AR özelliklerini yoğun bir şekilde entegre eden ilk Apple ürünü olmasına rağmen, Apple’ın  2019 yılının sonlarında piyasaya sürülebilecek AR gözlükleri üzerinde çalıştığı söyleniyor.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer iPhone

bitcoinBitcoin
$ 17,025.520.04%
ethereumEthereum
$ 1,261.532.19%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001762.27%
En üste