Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

iPhone bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır

iPhone bildirimleri

iPhone

iPhone bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır

iPhone bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır

iPhone bildirimleri nasıl devre dışı kalır

IPhone bildirimleri devre dışı bırakma, iPhone’unuzu her zaman yanında bulundurmanın en önemli nedenlerinden biri, sizin için en önemli şey ve insanlarla güncel kalabilmenizdir. Veri planları akıllı telefonlarımızı ve diğer birçok şeyi seçerken bu bağlanmanın önemli bir hususu var.

Ancak, 7/24 bağlantı noktasının olumsuzluklarından biri, gelen bildirim sayısıyla boğulabilmenizdir. Bunlar yararlı olabilir, ancak bazen bildirimler yaptığınız her şeyin yoluna girebilir veya sizi rahatsız edebilirler.

Bildirimleri yönetmek, iPhone’unuzla günlük olarak ilgilenmenizin önemli bir parçasıdır. Bildirimlerin bulunduğu bu uzun listeyi Bildirim Merkezi’nde yönetilebilir kılmanın bir yoludur.

İşte bir iPhone’da bildirimleri nasıl kapatacağınız hakkında kolay bilgi.

Tüm bildirimleri kapat

Hemen tüm bildirimleri kapatmak istiyorsanız, bunu yapmanın en kolay yolu Rahatsız Etme’yi etkinleştirmektir. Bunu yapmak için aşağı doğru hızlıca kaydırın ve ekran döndürme kilidinin yanındaki ay simgesine hafifçe vurun.

iPhone bildirimleri

Rahatsız Etme, bildirimlerin gelmesini sağlar ancak ses çıkarmaz veya ekranı uyandırır.

iPhone bildirimleri

Ayarlar> Rahatsız Etme’ye gidebilir ve Rahatsız Etmeyin’in tüm ayarlarına erişebilirsiniz. Örneğin belirli saatlerde açıp kapamak için zamanlayabilirsiniz.

iPhone bildirimleri

Belki bir başkasını rahatsız etmek istemiyorsanız ve metin bildirimi yine de ses çıkarırsa, gece gündüz elle Rahatsız Etmeyin seçeneğini seçersiniz. Ayarlarda, yalnızca iPhone kilitliyken veya yalnızca sessizken bir seçeneği vardır. Ayrıca, favorilerinizden gelen aramalara izin verebilir ve sürüş esnasında kendiliğinden açılmasını sağlayabilirsiniz.

Sizin için en iyi şekilde ayarlamak için Rahatsız Etme ayarlarına girmenizi öneririz.

Belirli uygulamalar için bildirimleri kapat

Bir uygulamanın bildirimlerini kapatmak istiyorsanız Ayarlar> Bildirimler’e gidin. Buradaki tüm uygulamalarınızın bir listesini göreceksiniz ve bildirimleri kapatmak veya bildirimleri görmek istediğinizde daha sinir bozucu bulacağınız şekilde bildirimlerin çalışmasına izin verebilirsiniz, ancak şu anda gelen yol sinirlerinize giriyor.

iPhone bildirimleri

Bu ekran başlangıçta kendiliğinden açıklayıcı görünebilir, ancak biraz daha derine inelim. Öncelikle en üstte, Önizlemeleri Göster yazan bir seçenek göreceksiniz. Her bir uygulama için Önizleme Göster seçeneği mevcut, ancak iOS 11, tüm uygulamaları tek seferde yönetebileceğiniz bu geçiş seçeneğini tanıttı. Önizleme Göster gizliliğiniz için önemlidir.

Aşağıda, Bir Öneri Gösterme özelliği etkinleştirilmiş olarak bir bildirimin görünme biçimine bir örnek verilmiştir.

iPhone bildirimleri

Ve burada, Önizleme Göster işlevinin devre dışı bırakılmasıyla bir bildirimin görünme biçimine bir örnek verilmiştir. Önizlemeleri Göster’i, kilitli olmadığında veya asla gösterilmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bazen önizlemeyi gizlemek gizliliğiniz için en iyi yoldur. Ayrıca, bunu tek bir uygulamada da yapabilirsiniz; bu nedenle, her bir uygulamanın bildirim ayarları içinde bulacağınız seçeneklere göz atalım.

iPhone bildirimleri

  • Bildirime İzin Ver :  Açmak veya kapatmak için bunu etkinleştirin.
  • Sesler : Bu uygulama için bildirim sesleri istiyorsanız bunu açıp kapatın.
  • Rozet Uygulama Simgesi : Bu seçenek, bildirim sayacını gösteren simgenin sağ üst köşesinde küçük kırmızı daireyi görüntülemek isteyip istemediğinizi denetler.
  • (Uyarılar) Kilit Ekranı’nda Göster : Bu, bu uygulamanın kilit ekranında bildirimleri göstermek isteyip istemediğinizi kontrol etmenize izin verir.
  • (Uyarılar) Geçmişi göster : Bildirim merkezini ortaya çıkarmak için üstten aşağı hızlıca kaydırdığınızda bu uygulamanın bildirimlerini görmek isteyip istemediğinizi denetler.
  • (Alerts) Afiş olarak göster : Bildiri afişlerinden hoşlanıyor musun? Onları kapatmak için bunu kullanmayın. Onları ekrana dokunana kadar geçici olarak gösterecek veya ekranda kalacak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hergün 6 iPhone Uygulaması BEDAVA

 

iPhone bildirimleri

Aşağı kaydırırsanız, Alt bölümde Öne Çıkanlar gösterilir. Önizlemelerin kilidi açıldığında veya kilitlenmediğinde gösterilmesini isterseniz, söz konusu uygulama için burada onu ayarlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer iPhone

bitcoinBitcoin
$ 23,137.200.17%
ethereumEthereum
$ 1,592.181.51%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001724.05%
En üste