Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

iOS 11 iPhone’ların ve iPad’lerin yüzde 59’unda çalışıyor

iOS 11 iPhone

iPhone

iOS 11 iPhone’ların ve iPad’lerin yüzde 59’unda çalışıyor

iOS 11 iPhone’ların ve iPad’lerin yüzde 59’unda çalışıyor

iOS 11 iPhone ve iPad’de yüzde 59’u yakaladı

iOS 11 iPhone, Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 11 Eylül ayından bu yana kullanımdan kaldırıldı. Serbest bırakılmasından bu yana geçen üç ayda aktif iOS cihazlarının yüzde 59’u bunu benimsedi.

Cupertino California merkezli şirket sıklıkla işletim sistemi üzerindeki cihaz sayısını App Store verilerine dayanarak sık sık güncellerken, 4 Aralık itibariyle en yeni sayılar, etkin iOS cihazlarının yüzde 59’unun iOS 11’in bazı sürümlerini çalıştırdığını iddia ediyor. IOS 10 için yüzde 33 cihazlar işletim sistemini çalıştırırken, aktif cihazların yüzde sekizi daha eski bir sürümünü kullanıyor.

Apple için müjde: Cihazların yarısından fazlası, çalıştırıldıktan yalnızca iki ay sonra en yeni yazılımında kalıyor. Apple, ilk kez, 28. yıllık Worldwide Developers Conference’da, akıllı telefonunun ve iPad işletim sisteminin en yeni ve en iyi sürümünü iOS 11’i tanıttı.

IOS 11’in son sürümü şu anda tüm 64-bit iPhone ve iPad cihazları ve uygulamalarında indirilebilir. Ancak, iPhone 5C ve iPad Mini gibi 32 bitlik herhangi bir cihaz uyumlu değildir.

IOS 11 iPhone kullanıcıları, yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi ve bildirimlerin yanı sıra Canlı Fotoğraflar’a benzer ilave fotoğraf efektlerine kadar artan değişiklikler görür. Apple, yeni özellikler göz önüne alındığında, Apple Pay and Files ile işlemlere yeni bir dosya yönetim sistemi getirdi. Güncelleme ayrıca geliştiricilerin iOS’a sıvı genişletilmiş gerçeklik uygulamaları kurmalarına veya getirebilmelerini sağlayacak ARKit’i de içeriyor.

App Store ayrıca güncellemeden de büyük ölçüde farklı görünüyor. Uygulamaları, kullanıcıların deneyimine ve popülerliğine dayalı olarak gezinmeye yardımcı olması için editörlerin seçtikleri seçimler gibi daha tanınabilir yollarla ve incelemeleri gösterir. Yeni “Bugün” sekmesi, günün oyunlarını ve uygulamalarını vurgularken, Apple’ın editörlerinin orijinal hikayelerini de içeren her geçen gün yeniler.

Apple, işletim sistemini ve donanımını sıkı denetime tabi tutarak şirketin en son yazılımlarının yüksek kabul oranlarını görmesini sağlar. Öte yandan, Google’ın Android sürüm güncellemeleri, cihaz kilitliyse üreticilerin sayısından ve ardından taşıyıcılardan çıkması gerekir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer iPhone

Reklâm
En üste