Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Apple iOS 11.2 ile yanıt vermeyen iPhone X ekran hatası çözümü

iOS 11

iPhone

Apple iOS 11.2 ile yanıt vermeyen iPhone X ekran hatası çözümü

Apple iOS 11.2 ile yanıt vermeyen iPhone X ekran hatası çözümü

iOS 11 Ekran Hatası çözümü

iOS 11 işletim sistemi Eylül ayında, piyasaya sürüldü ve şu an indirilebiliyor.

Kurulum işlemini başlatmak için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gitmeniz yeterlidir. Herhangi bir yeni işletim sisteminde olduğu gibi, yeni özellikler ve hata düzeltmeleri eklemek için güncellemeler yayımlandı. Her bir güncelleme de nelerin yeni olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

iOS 11.2

En yeni güncelleme, iOS 11.2, artık beta dışı ve onunla bir sürü mükemmel yeni özellik sunuyor. Yeni başlayanlar için bir takım hata düzeltmeleri alacaksınız iPhone X’in ekranının tepkisiz kalmasına neden olan bir hata düzeltmesi gibi.

Ana özelliklerden biri 7.5W kablosuz şarj hızlarını destekliyor ve önceki şarj hızından 5 W yükseltildi. Belkin kablosuz şarj yastığını kullanarak yeni şarj hızını test eden MacRumors’a göre iPhone X, 30 dakika içinde yüzde 46’dan yüzde 66’ya kadar şarj edildi. Belkin kablosuz şarj pedini güncellemeden önce iPhone 8 ile test ettiğimizde, 5W kablosuz şarjla yaklaşık dört saat sürdü.

Apple Pay Cash, iOS 11e katıldı ve kullanıcıların iMessage yoluyla para göndermesine ve almasına imkân tanıdı. Apple Cüzdan’ınızdaki kredi kartını veya bankamatik kartını kullanarak, gerçek zamanlı olarak para transfer edebilirsiniz. Ardından, parayı banka hesabınıza aktarabilir veya hemen Apple Pay’ın kabul edildiği her yerde kullanabilirsiniz.

Diğer yeni özellikler daha önemsiz. Örneğin, Kontrol Merkezi’ndeki Bluetooth ve Wi-Fi geçişleri, devre dışı bırakıldığında artık beyaz renktedir. Kapatıldığında açıldıkları ve bağlantılarının kesildiğini gösteren yeni bir ileti penceresi de var. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç canlı duvar kağıdı da var.

iOS 11.1

IOS 11.1 güncellemesi Ekim sonunda resmi olarak yayınlandı ve yeni emojiler, 3D dokunmatik bir uygulama değiştirici ve çeşitli hata düzeltmeleri içeriyordu. Efsanevi canlılardan T. rex’e kadar uzanan geniş bir güncelleme, 70’den fazla yeni emoji karakteri içeriyor. Bazı emojilerin küçük tasarım değişiklikleri ile karşılaştığını görebilirsiniz. Arılar, salyangozlar ve yunus özellikle önceki sürümlerden daha gerçekçi ve detaylı görünür.

En iyi emoji kullanımı için, belirli bir kelimeyi yazarken daha fazla emoji simgesi sunan dahili bir klavye özelliği vardır. Örneğin, “sevgi” kelimesini yazdığınızda, iMesaj tahminiz size bir değil üç farklı türde kalp emojisi verecektir.

Fotoğraflar uygulamasında diğer iyileştirmeler yapıldı – özellikle bulanık fotoğraflar, ekran görüntüleri arasında gezinme ve Canlı Fotoğraf Efektleri. Ulaşılabilirlik hatası, ilk önce IOS 11in ilk sürümünde bulunduktan sonra düzeltildi. 3D Touch App Switcher, ekranın solundaki bir 3D Touch hareketini gerçekleştirmenize izin vererek geri döndü.

Hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri açısından, iOS 11.1, özellikle bilgisayar korsanlarının tüm modern Wi-Fi ağlarına erişmesine izin veren KRACK adlı erişimine değinir.

iOS 11.0.3

11 Ekim Perşembe günü iPhone 8, iPhone 8 Plus ve diğer desteklenen iOS cihazlarına sunulmaya başlanan iOS 11.0.3 güncellemesi, uzun süredir devam eden donanım sorunları için düzeltmeler içeriyor. Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ses ve haptik geribildirim motorlarını etkileyen bir hataya da değindi ve Apple’ın dediğine göre iPhone 6S dokunmatik ekranın üçüncü parti yedek parçalarla servis edildiğinde yanıt vermemesine neden olan bir sorunu var .Güncellemeden önce, bazı kullanıcılar telefon görüşmeleri ve FaceTime oturumları sırasında iPhone’un kulaklığından statik bir ses duyduğunu bildirdi. Çatırtı sesinin önlenmesinin tek yolu, kulaklık takmak veya hoparlörün işlevini kullanmaktı, diye belirtti MacRumors. IOS 11.0.2 güncellemesi kısmi bir düzeltme içeriyordu, ancak iOS 11.0.3 sorunu bir kez ve her seferinde çözmeli.

iOS 11.0.1 ve iOS 11.0.2

IOS 11.0.3’ten önceki iOS 11in iki sürümü olan iOS 11.0.1 ve 11.0.2 güncellemeleri, fotoğrafların cihazlarda gizlenmesine ve S / MIME şifrelenmiş e-postalarında bulunan eklerin kaybolmasına neden olan hataları düzeltti. Ayrıca birkaç davranışını değiştirdiler.

IOS’un Erişilebilirlik menüsünde, seçim yapabileceğiniz daha fazla özel işlem vardır. Artık tek dokunmalı, çift dokunmalı ve uzun basın hareketi için farklı uygulamalar ve ayarları (örneğin Apple Pay gibi) veya ses denetimleri atayabilirsiniz.

Açıktır ki, iOS, animasyona çok odaklanmaktadır. Bir bildirime dokunduğunuzda görüntülenen uygulama penceresi, eskisinden biraz daha derine batar. Durum çubuğuna dokunulduğunda ekranın üst kısmına geçtiğinizde web içeriği daha akıcı bir şekilde hareket eder.

IOS 11.0.3 pek çok değişikliği içermese de, iOS 11i öğrenmek için hala tonlar var. Yeniden tasarımlanmış bir kontrol merkezinden tamamen yeni bir App Store’a kadar, mobil işletim sistemi bol miktarda yeni özelliklere sahiptir.

Güncelleme: Apple, yanıt vermeyen iPhone X ekran düzeltmesi ile birlikte resmi olarak IOS beta sürümünü başlattı.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer iPhone

bitcoinBitcoin
$ 27,676.421.73%
ethereumEthereum
$ 1,892.880.76%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000881.84%
En üste