Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

İnternetten Para Kazanma Yolları

internetten para kazanma yolları

internet

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

Ekstra bir kazanç olarak internetten para kazanma yolları ve ipuçları.

İnternet, insanların genel olarak geliştirilmesine yardımcı olan teknolojinin en iyi nimetlerinden biridir. Artık her bilgi bir tıklamayla sahip olduğumuz için, bu ekstra para kazanmanın en popüler yollarından biridir.

Etrafınıza baktığınız zaman, keşfetmek istediğiniz her şeyin birileri tarafından orada olduğunu göreceksiniz. Uzmanlıklarını bazı gelirlere karşı çeşitli yollarla paylaşıyorlar. YouTube’dan Google’a, her platform çevrimiçi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bir kaç yıl öncesine kadar internetten para kazanmak Paypal sayesinde daha da kolaydı. Hemen hemen her işlemden hesabınıza kolay para transferi yapılabiliyordu. Ancak Paypal Türkiye, bbdk engeline takılınca birçok webmaster’ın gelir kaynağı kesilmiş oldu.

Paypal Türkiye’nin tekrar açılacağı yönünde söylentiler var olsa da, bunlar sadece söylenti olarak kalacaktır. Bbdk ne zaman kapanırsa paypal o zaman açılır.

Her konuda internetten para kazanma yolları olduğunu biliyorsunuz. Bu aşamada size yardımcı olacak çeşitli yöntemler var.

 

Çevrimiçi Anketler

Çevrimiçi anketler, öğrenciler için en popüler kazanç yöntemlerinden biri olmuştur.

Ürünler hakkında fikrinizi almanızı sağlayan birçok kuruluş var. Anketleri doldurduğunuzda, onların gelecekteki kararlarını vermelerine yardımcı olur. Bir anket için 7 lira’ya yakın ödeyen birkaç şirket var.

 

Makale Yazarlığı

Makale yazmak Öğrenci ve araştırma meraklısı olanlar için ideal bir seçenek.

makale yazarı

Web siteleri için makale yazabilirsiniz. Eğer SEO nasıl yapılır konusunda bilginiz varsa SEO uyumlu makale yazarak yüz kelime başına 1-2 tl kazanabilirsiniz.

Bu işle uğraşan birçok üniversite öğrencisi var. Günlük en az üçyüz kelimelik on makale oluşturduğunuzda küçük ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir gelir elde edebilirsiniz.

 

Affiliate

Bir web siteniz varsa affiliate programına dahil olabilirsiniz.

Bloglarınızda veya web sitenizde iyi bir trafik alıyorsanız. Bu, para kazanmanın belki de en iyi yoludur.

Sadece birkaç tıklamayla ve kodların eklenmesiyle, web sitenizin şirketleri ve ürünleri tanıtmasını sağlayabilir ve payınızı alabilirsiniz.

Eğer web siteniz yoksa sizde bir site oluşturabilir farklı kazançlar elde edebilirsiniz. Bu konuda en basit ve hızlı adımlardan biri WordPress site oluşturmaktır.

Affiliate programı dışında Google Adsense kullanarak gelir elde edebilirsiniz. İlham almak adına Google Adsense Dünyanın En Yüksek Kazançları Listesine göz atabilirsiniz.

 

Web’de arama yap para kazan

Sürekli yaptığınız şeyi yaparak para kazanabilirsiniz. Çaba harcamadan internetten nasıl para kazanılır?

Google ve google alternatifi diğer arama motorları, içerikleri ararken sizin para kazanmanızı sağlayan Qmee.com‘dur. Sadece tarayıcınıza bir eklenti yüklemeniz gerekiyor.

Bir arama yaptığınızda size birkaç sponsorlu sonuç gösterecektir. Her sonuç para kazanmanızı sağlar, bu da hesabınıza minimum denge koşulu olmadan aktarılabilir.

Qmee en rahat para kazanma yöntemlerinden biridir. Tıklama yaparak veya anketlere katılarak para kazanıyorsunuz.

Ancak burada can sıkıcı olan tek nokta, bir Paypal hesabınızın olmasıdır. Yurtdışında olanlar için bu seçenek çok kullanışlı.

 

Uygulamalar ve web sitelerini test edin

Not: Bu kazanç yöntemi Türkiye dışında olan kullanıcılar içindir.

Milyonlarca yorum içeren  milyonlarca uygulama var.

Usertesting.com her gün farklı web sitelerini Play Store ve iTunes’da bulunan uygulamaları incelemek için kullanıcılara ödeme yapıyor. Her ne kadar, bir incelemeyi tamamlamak yaklaşık 20 dakika sürüyor olsa da, karşılığında 10 $ ödeme yapıyor.

 

Fotoğraf Çek Para Kazan

Herkes bu günlerde fotoğraf çekiyor, ama çoğu çektiği fotoğraftan para kazanmıyor.

fotoğraf

Sizin tarafınızdan çekilen görüntülerin benzersiz olduğunu ve insanların bunu seveceğini düşünürseniz. Sanatınız için size ödeme yapabilecek sayısız web sitesi vardır.

Çektiğiniz kaliteli fotoğrafları paraya dönüştürebilirsiniz. Ancak fotoğrafların hiç bir şekilde internete düşmemiş olması lazım.

 

Alan Adı Al – Sat

Şansınızı teknoloji ile denemek istiyorsanız, internetten para kazanma yolları için en iyi şey budur. Alan adı, herhangi bir alan adı sağlayıcısından alabileceğiniz bir web sitesinin adıdır.

alan adı

Satın aldığınız alan adları yeterince ilgi çekiciyse size yüksek miktarda gelir getirebilir. Bir örnek; eniyi.com şuan 125 bin dolara satılıyor. Kimdir nedir bilmiyorum ama elinde bulunan alan adı SEO için çok ideal. Peki o kadar para veilir mi? Zor..

Sadece Türkiye için düşünmeyin, yabancı web siteleri için de alan adı alıp satabilirsiniz. Mesela geçenlerde yabancı bir alan adı 37 milyon dolara satıldı..

Sizde ilgi çekici bir alan adı kayıt ederek makul fiyatlara satabilirsiniz. Yine bunun için oluşturulmuş birçok web sitesi mevcut. Alıcı bulmak istiyorsanız fiyatı 5 haneden yukarı çıkarmayın.

 

Kazanç

Bloglar, web siteleri vs. Gibi kaynaklarınızdan para kazandığınızda, para önceden belirlenmiş bir aralıkta banka hesabınıza aktarılır.

Ödeme döngüsü, her hafta ödeme yapmayı tercih ettiği ve bazılarının her ay ödeme yapmayı tercih ettiği için platformdan platforma değişebilir.

Artık internetten para kazanma yolları ve ipuçlarını bildiğinize göre, hemen harekete geçebilirsiniz. Daha iyi bir fikriniz yada sormak istediğiniz birşeyler varsa yorum yaparak yazabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,756.440.54%
ethereumEthereum
$ 1,900.480.02%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000861.94%
En üste