Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Bu insan boyutundaki robot un mükemmel performansını izleyin

robot

teknoloji

Bu insan boyutundaki robot un mükemmel performansını izleyin

Bu insan boyutundaki robot un mükemmel performansını izleyin

Robot’un mükemmel performansı

Robot un mükemmel performansı.. Sadece birkaç ay önce, Boston Dynamics’in Atlas robotunu keyifle izleyelim.

Boston Dynamics, 16 Kasım Perşembe günü bir video daha yayınladı.

“What’s New, Atlas” başlıklı bir dakika dizisi, insansı robotunun çeşitli yüksekliklerde bir dizi blok üzerinde inanılmaz kolaylıkla sıçrayışıyla başladı. Atlas, son platformda 180 derecelik etkileyici bir dönüş gerçekleştirerek görkemli ve mükemmel bir backflip gerçekleştiriyor.

Diğer yapay zeka ürünleri

Eşit ölçüde şaşırtıcı ve dehşet verici çünkü savurgan karate tekmeleri sadece bir adım uzakta ve belki de hepimizin korktuğu konu acaba robot lar dünyayı elemi geçirecek.

Backflip, üst düzeyde ve dikkat çekici, kolay değil çünkü Atlas 1.5 m  75 kilo ağırlığında ve 11 kg ağırlık kaldırabiliyor. Gerçekten de, bu robotun yüksek bir yerin üstünden sıçrayarak aynı yönde dönmesi, tüm hareketleri metal alet içerisinde jimnastikçi gibi yapıyor. Atlas’ın Olimpik bir jimnastikçi olmasını merak ediyorsunuzdur. Belkide geleceğin jimnastikçisi olabilir.

Boston Dynamics mühendisleri ekibi, videonun sonunda Atlas’ın başaramayacağını, eğlenceli bir sonuçla yere çakıldığını gösteriyor.

Atlas, geliştirmekte olduğumuz gelişmiş insan robotları dizisindeki en son teknolojidir. Atlas’ın kontrol sistemi kollarını, gövdesini ve bacaklarındaki hareketleri koordinatlandırarak tüm vücut mobil manipülasyonunu gerçekleştirir. Erişimini ve çalışma alanını büyük ölçüde genişletir. Atlas’ın görevleri yerine getirirken dengeyi kurması, küçük bir alanı kaplarken büyük bir hacimde çalışmasını sağlar.

Atlas donanımı, ağırlık ve yerden tasarruf etmek için 3B baskıdan yararlanarak, yüksek mukavemet / ağırlık oranı ve çarpıcı bir şekilde büyük bir çalışma alanı ile kayda değer bir kompakt robot ile sonuçlanır. Stereo görüş, menzil algılama ve diğer sensörler, Atlas’a çevrelerindeki nesneleri idare edebilecek ve engebeli arazide gezebilecek durumda. Atlas, itilirken veya itildiğinde dengesini korur ve ipucu verirse kalkar.

Yine de, olağanüstü bir başarı ve geri dönebilen bir robot, akrobatik sıçrama, teknolojinin mükemmel bir çeviklik, denge ve kontrol elde etme olağanüstü yeteneğini vurguluyor. Atlas, dahili Lidar ve stereo sensörlerini kullanarak bir dizi arazide kolayca kolaycahareket edebilir. Ve düştükten sonra kendiliğinden geri dönebilir. Bu nedenle sonsuz bir uygulama yelpazesine doğru gidiyor gibi görünüyor.

 

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,184.283.27%
ethereumEthereum
$ 1,715.683.78%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001213.92%
En üste