Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Hidrojen yakıtıyla çalışan Tesla ile tanışın

tesla

Otomotiv

Hidrojen yakıtıyla çalışan Tesla ile tanışın

Hidrojen yakıtıyla çalışan Tesla ile tanışın

Tesla hidrojen pilli

Tesla Hollanda’daki bir gaz tedarikçisi, elektrikli lüks sedana hidrojen gücü ekleyerek Tesla Model S serisini etkili bir şekilde ikiye katladı.

Tesla

“Hesla” adıyla değiştirilen bu modifikasyon, varolan elektrik sistemine ikinci bir şarj kaynağı ekleyerek alternatif bir yakıt kaynağı olarak bir hidrojen deposu kullanıyor.

Hidrojenle çalışan Hesla

Geçtiğimiz hafta, Holthausen Group prototip aracın test edilmesine başladığını açıkladı. Tam şarj edilmiş bir pil ve bir hidrojen deposu ile Helsa, model P100D’nin yaklaşık iki katı aralıkla 620 mil yol kat edebilir.

Proje tesla tarafından desteklenmedi ya da desteklenemedi, bu nedenle Holthausen modifikasyonları için ikinci el bir Model S edinmek zorunda kaldı. Mühendislerden Max Holthausen, mevcut Tesla elektrik sistemine “büyük bir labirent” olarak adlandırılan ikinci bir güç kaynağı eklemek zor olduğunu söyledi. Bazı mühendislik aldatmacalarından sonra, Hesla prototipi ya mevcut pilin gücünü çalıştırabilir veya hidrojenle çalışan yakıt pillerini çalıştırabilir.

Bununla birlikte, kısa bir süre sonra Model S’yi bir hidrojen seçeneğiyle görmek mümkün. The Drive’a göre, dönüşüm yaklaşık 60.000 dolara kadar çıktı, bu yüzden bir hidrojen takviyeli P100D size 200.000 dolardan fazla geri götürecektir.

Sonra tankı doldurma problemi var. ABD’de yalnızca büyük oranda Kaliforniya’da bulunan 39 hidrojen dolum istasyonu bulunuyor. Her ne kadar hidrojen yakıt hücreleri şu an için yasak ve pahalı olsa da, sanayi yöneticileri, hidrojenle çalışan araçların yakın gelecekte hibrid kadar ucuz olacağını öngörüyor.

Diğer otomobil üreticileri, Tokyo motor fuarından bir Autocar raporuna göre, önümüzdeki on yıl gibi kısa sürede hidrojen gücünün uygulanabilir bir alternatif olmasını bekliyorlar. Hidrojenle çalışan Mirai’nin yapımcıları Toyota’nın Naomichi Hata. “2020’lerin başında yeni nesil hidrojen yakıt yığını teknolojisini başlatacağız ve bu da önemli bir ilerleme sağlayacaktır” dedi. “Bu kazançların bir sonucu olarak en azından Japonya’da bir hibrid ya da hidrojen tarafından desteklense de. Aynı fiyata mal olacağını umuyoruz.”

Hidrojen yakıtı artıları ve eksileri var, ancak Honda, Hyundai ve GM gibi diğer otomobil üreticilerinin yeni teknolojilerini yaklaşan modellerinde buluyorlar. Hidrojen, ulaşım ihtiyaçlarımız için temiz enerjili bir devrime neden olabilecek fosil yakıtlara bir alternatif sağlayabilir.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Otomotiv

Reklâm
En üste