Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Güneş tutulması

Bilim

Güneş tutulması

Güneş tutulması

Güneş Tutulmasına Az kaldı

 

Güneş tutulması Son yılların en fazla konuşulan konularının başında geliyor. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi’nin yapmış olduğu açıklamaya göre 21 Ağustos’ta tam güneş tutulması olacak ve bu tutulma Amerika’nın belirli eyaletlerinde 2 3 dakika görülebilecek.

Dünya

Bilim insanları tarafından Amerika’da izlenebilecek olan en büyük güneş tutulması şeklinde isimlendirilen bu tutulmaya günler kala burada ciddi anlamda hazırlıklar yapılmaya başlanmış durumda. Yalnızca Amerika’dan izlenebilecek olan bu tutulma ile alakalı NASA tarafından farklı bilgilendirmeler yapılmakta;

Google de insanların tutulmayı çok daha iyi bir şekilde izleyebilmesi adına özel gözlükler hazırlamaya hız kesmeden devam etmekte.

 

Şimdilerde birçok kişi ise güneş tutulması nı yalnızca çok muhteşem bir doğa olayı olarak değerlendirmemekte. Nasıl ki geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ay tutulmasından sonra meydana gelen doğal felaketlerin bu tutulma ile beraber geldiği düşünüldü ve yaklaşmakta olan güneş tutulmasına da bundan dolayı pek çok kişi büyük bir korku ile bakmakta.

Güneş tutulması

 

Güneş tutulması

Zaten bu konuda yapılacak olan en ufak bir araştırmada dahi görülebileceği üzere uzun bir süredir gerçekleşecek güneş tutulması ile alakalı oldukça korkutucu teoriler hazırlanmaya ve insanlara sunulmaya devam etmekte. Bunların başında ise dünyaya başka bir gezegenin çarpacağı teorisi geliyor. Son dönemlerde çok fazla konuşulmaya başlayan bu iddia ile alakalı ise her geçen gün ortaya farklı bilgiler çıkıyor.

İddialara göre 21 Ağustos’ta Nibiru isimli oldukça büyük bir gezegen dünyaya çarpacaktır. Ancak bu iddianın her geçen gün çok daha fazla konuşulması sonrasında NASA bu durum ile alakalı bilgilendirme yapmak zorunda kaldı. Nibiru gezegeninin dünyaya çarpacağı konusunu kesin bir dil ile yalanlayan yetkililerin insanlara güneş tutulması ile alakalı yapmış oldukları tek uyarı, dışarıda tutulmayı izleyecek olan insanların hiçbir şekilde güneşe çıplak göz ile bakmamaları oldu.

Her ne kadar NASA Nibiru gezegeni ile alakalı kesin bir açıklama yapmış olsalar da insanların bunlara inanmamalarının kendince sebepleri var. Onların söylemlerine göre bu gezegen Güney Kutbu tarafından dünyaya yaklaşmakta olduğu için NASA gezegeni tam anlamıyla izleyemiyor, bundan dolayı da herhangi bir tehlikenin olup olmadığını net olarak bilemiyorlar.

 

Nibiru isimli gezegen ile alakayı iddiayı ortaya atan kişi ise İngiliz nümerolojist David Meade. Ona göre güneş tutulması ile beraber insanlık da yok olmuş olacak. En basit tabir ile Ay’ın yer ile Güneş arasına girmesi sonrasında oluşan bu doğa olayı yalnızca günümüzde değil aynı zamanda geçmiş dönemlerde de birbirinden farklı kehanetler ortaya çıkmıştır. Bunun en büyük sebebi ise ortaya çıkan karanlık görüntünün insanları korkutmasıdır. Tutulmalar esnasında var olan enerji değişiminin ortaya farklı sonuçları çıkartabilmesi son derece olağan bir durumdur ancak bunlar insanlığı yok edebilecek ya da çok tehlikeli sonuçları doğurabilecek etkilere sahip değildir.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilim

bitcoinBitcoin
$ 23,133.201.22%
ethereumEthereum
$ 1,645.482.02%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001827.72%
En üste