Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Dünyanın ilk grafen koşu ayakkabıları 2018’de geliyor

Koşu ayakkabıları

Keşfet

Dünyanın ilk grafen koşu ayakkabıları 2018’de geliyor

Dünyanın ilk grafen koşu ayakkabıları 2018’de geliyor

Grafen koşu ayakkabıları

Koşu ayakkabıları listesine 2018’de Çelikten 200 kat daha güçlü bir grafen koşu ayakkabısı geliyor. Şimdi grafenin ayakkabı ve spor dünyasına ne getirildiğini göreceğiz. Manchester Üniversitesi, grafeni koşu ayakkabılarına dahil etmek için İngiliz spor giyim markası inov-8 ile ortaklık kurdu ve bunu yapan ilk şirketi oldu.

Daha da şaşırtıcı olan 2018’de resmi olarak bir süre piyasaya sürülecek olması.

Bu ayakkabılar laboratuarda test edildi ve sonuçlar, kompozit lastik dış tabanlarının geleneksel malzemelerden daha kuvvetli ve esnek olduğunu ve ayakkabıların aşınmaya ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı olduğuna işaret etti. Manchester Üniversitesi’ndeki National Graphene Institute ile geliştirilen bu yeni kauçuk, yol dışı atletlerin ve fitness sporcularının kavrama ihtiyacını ortadan kaldırmak zorunda kalmayacakları anlamına geliyor. Daha önce hiç bir ayakkabıda görülmemiş bu yeni ayakkabılarla bir miktar esnetme ve çekme var.

“Inov-8’in G-Serisi ayakkabılarında kullanılan kauçuk eklenen grafen, Tech Crunch’ın raporladığı yeni bir bildiride üniversiteden Dr. Aravind Vijayaraghavan’ın yaptığı gücü de içeren tüm özelliklerini veriyor” dedi. Eşsiz formülümüz, bu dışkıları, grafen içermeyen endüstri standardındaki kauçuğa kıyasla yüzde 50 oranında daha gergin ve yüzde 50 daha fazla aşınmaya karşı dayanıklı hale getiriyor. ”

Teknik olarak dünyanın en ince malzemesi olmasına rağmen, grafen aynı anda ölçülen en güçlü malzemedir. Çelikten 200 kat daha güçlüdür ve aynı zamanda inanılmaz derecede esnektir. Malzeme herhangi bir hasara neden olmaksızın gerilmiş ve katlanmış bükülebilir.

Inov-8 CEO’su Ian Bailey, “Ürün yeniliği markamızın bir numaralı önceliğidir” dedi. “Büyük spor markalarına karşı yarışmamızın tek yolu bu. Inov-8 ile University of Manchester arasındaki öncü işbirliği bizi İngiltere’ye ve bir grafen spor ayakkabı devriminin ön saflarına koyuyor. Ve grafen potansiyeli gerçekten sınırsız olduğu için sadece başlangıç ​​budur. Bu yolculuğun bizi nereye götüreceğini görmekten çok heyecanlıyız “dedi.

İlginizi çekebilir: 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Keşfet

bitcoinBitcoin
$ 23,127.201.3%
ethereumEthereum
$ 1,642.841.52%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001817.91%
En üste