Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Pixel akıllı telefonlar’da Lens özelliğini kullanmak

Google Pixel akıllı telefonlar

Mobil

Google Pixel akıllı telefonlar’da Lens özelliğini kullanmak

Google Pixel akıllı telefonlar’da Lens özelliğini kullanmak

Google Pixel akıllı telefonlar Lens özelliği

Google Pixel akıllı telefonlar Teknolojik olarak akıllı olan Google Yardımcısının gözleri var ve nesneleri ve simgeleri tanıyabiliyor.

Bu özellik Google Lens olarak adlandırılıyor ve ilk olarak Mayıs ayında şirketin geliştirici konferansı olan Google I / O’da tanıtıldı. Galaxy S8’de Samsung’un Bixby Vision‘ına benziyor. Google Lens, önünüzde olanı telefonunuzdaki kamera vasıtasıyla görsel olarak analiz ediyor.

 

Google Lens

Google Lens şu anda özel bir Pixel özelliğidir. Bu yüzden yalnızca bir Pixel, Pixel XL, Pixel 2 veya Pixel 2 XL’de kullanabilirsiniz.

Başlangıçta yalnızca Google Fotoğraflar  uygulamasındaki fotoğraflanmış nesneler üzerinde kullanılabilir. Ancak şimdi doğrudan Google Asistan’da kullanılabilir.

Bu, çok daha kullanışlı kılıyor, çünkü bir nesnenin resmini çekip Fotoğraf uygulamasını açmanız gerekmiyor. Ve bilgi almak için Objektif simgesini tıklayın.

Google Pixel akıllı telefonlar

Peki bunu nasıl etkinleştirirsiniz? Ana düğmeyi basılı tutarak Google Assistant’ı açın.

Sağda bir kamera logosu görmelisiniz. Vizör penceresinin açık olduğunu göreceksiniz. Kamerayı, ilgilendiğiniz öğenin üzerine getirin ve üzerine dokunun.

Google Lens, AI yaşamının gücünü, günlük hayatta etkileşimde bulunduğu birçok şey hakkında bilgi vermek için derin makine öğrenimi ile birleştirir.

Bir nesnenin ne olduğunu basitçe tanımlamak yerine, Google Lens konunun bağlamını anlayabilir. Dolayısıyla, bir çiçek resmi çekerseniz Google Lens çiçeği tanımlamaz. Size bölgenizdeki çiçekçiler gibi diğer yararlı bilgileri sağlar.

Google Lens bir öğeyi tanımladığında, daha fazla bilgi edinmek için Asistanla etkileşime devam edebilirsiniz. Örneğin, bir kitaba işaret ederseniz. Kitabı Google Play Store’da satın almak veya resmin altında görünecek önerilen konu kabarcıklarından birini kullanmak için seçenekler sunulacak.

Google Lens yanlışlıkla yanlış öğeye odaklıyorsa. Lens simgesini tıklayabilir ve başka bir deneyebilirsiniz.

Google Lens sanıldığı kadar mükemmel değildir. Şirket, teknolojinin kitapları, yer işaretlerini, film afişlerini, albüm kapaklarını ve daha fazlasını tanımlamak için en iyi çalışmalar yaptığını itiraf ediyor.

Küçük bir mağaza için tenteyi işaret ettiğimizde eleştirileri, sosyal medya hesaplarını ve işletme bilgilerini sunduğunda daima etkilendik.

Kartvizitte işaret ettiğinizde kişiyi bir kişi olarak kaydetmeniz sağlanır ve sizin için karttaki tüm ayrıntıları dolduracaktır.

Google Lens hâlâ emekleme aşamasındayken, çok fazla söz veriyor. Bu derin öğrenme yetenekleri, yalnızca gelecekte daha iyi olmasını beklememiz gerektiği anlamına gelir.

Şu an Google Lens, yalnızca Pixel ve Pixel 2 telefonlarında kullanılabiliyor. Ancak Google gelecekte bu özelliği diğer Android telefonlara getirmeyi planladığını açıkladı.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Mobil

bitcoinBitcoin
$ 26,367.061.53%
ethereumEthereum
$ 1,842.671.19%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000992.01%
En üste