Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google HTC Pixel ekibini 1,1 milyar$ karşılığında satın aldı

Google HTC

internet

Google HTC Pixel ekibini 1,1 milyar$ karşılığında satın aldı

Google HTC Pixel ekibini 1,1 milyar$ karşılığında satın aldı

Google HTC

Google HTC haftalarca süren spekülasyondan sonra Google’ın Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarının arkasındaki ekip olan “Powered by HTC” Ar-Ge departmanının Google tarafından 1,1 milyar dolar nakit para karşılığında satın alınacağını açıkladı.

Google HTC

HTC’nin CFO Peter Shen’e göre, bunun anlamı şirketin Ar-Ge ekibindeki 4000 kişinin yarısı, HTC’nin kendi aralıklarındaki akıllı telefonlarını geliştirmeye devam edeceğini vurguladı. Sözleşmeye ayrıca Google’a HTC’nin fikri mülkiyetinin büyük bir kısmı için münhasır olmayan bir lisans verilecektir. Anlaşmanın 2018 yılının başında onaylanması ve bitmesi bekleniyor.

HTC smartphone

HTC kurucu ortağı ve CEO’su Cher Wang, yaptığı açıklamada, “Bu anlaşma, HTC smartphone’umuz ve Vive sanal gerçeklik işletmelerimiz arasında devam eden yeniliği sağlarken, Google‘ın donanım işlerini hızlandırmasını sağlayan uzun süren ortaklığımızın mükemmel bir sonraki adımı” dedi.

HTC, Tayvan Menkul Kıymetler Borsasındaki hisselerinin ticaretinin “önemli bir açıklama” beklenerek bugün durdurulacağını duyurduktan sonra söylenti değirmeni dere pistine girdi. Şirket, hızlı bir şekilde “Pazar söylentileri ya da spekülasyonlar hakkında yorum yapmadı” konusundaki satış dedikoduları dikkat çekti.

Google HTC

O zamana kadar, çoğu insan iki şirket arasındaki uzun zamandır devam eden flörtün sonunda sonuçlanacağını varsaydı. Twitter hakkındaki dayanaksız raporlar anlaşmanın HTC’nin üretim bölümünün arama motorunun bir parçası haline geleceğini iddia etti ancak gerçek şu ki Ar-Ge bölümünün yarısının yerine Google’a katılacaktı. Google’ın Hardware Rick Osterloh’un SVP’sine göre, iki taraf bu çalışanlar için henüz yeni bir çalışma yeri belirlemedi ancak onlara en az zarar vermeyi hedefleyecek. Kalan AR-GE ekibi, HTC’nin kendi akıllı telefon markasına ve VR teknolojisine odaklanacak.

Google HTC

HTC resmi Twitter hesabından bu şekilde durdu.

HTC’nin açıklamasına göre, Google “Pixel akıllı telefon ailesini desteklemek için HTC’nin IP’ine erişmeye devam edecek” dedi. Ya da Osterloh’un kendi sözleriyle, “donanıma olan büyük bahsimizi sürdürüyor”. Bu, Google’ın Motorola’nın akıllı telefon işletmesinin kısa ömürlü sahipliğiyle yaptığı tutkuyla yapılıyor.

Google’nin hedefi bünyesine yeni katılan HTC ile dünya pazarına fırtına gibi giriş yapmak. Kısa bir zaman sonra HTC Android işletim sisteminde Android Oreo yu görürsek hiçte süpriz olmaz. Xiaomi Mi A1 Google Android One telefonu ile GSM piyasasına giren Google hız kesmeden yoluna devam ediyor..

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

En üste