Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Home Mini Amazon Echo Dot’u devraldı

Google home mini

teknoloji

Google Home Mini Amazon Echo Dot’u devraldı

Google Home Mini Amazon Echo Dot’u devraldı

Google’den mini yatırım

Google Home Mini Google akıllı ev ekosistemini mini ses asistanı ile genişletiyor

Google home mini

Google, Echo Dot dahil olmak üzere Alexa için güncellenmiş donanımını duyurmasından sadece bir hafta sonra, Echo Dot, Ev Mini’ye rakib olmayı başlattı. Ayrıca, Pixelbook adı verilen yeni bir Chromebook, Google Home Max hoparlörü ve Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlarını duyurdu.

Google Home Mini

Geçtiğimiz günlerde HTC yi satın alarak Teknoloji dünyasında ses getiren Google akıllı ev ekosistemi grubuna yeni bir üye daha eklemiş oldu. Home Mini adını taşıyan teknolojik ev tasarımları Güvenlikten, Müzik sistemlerine kadar her alanda varlığını sürdürüyor.

11.5cm x 11.5cm x 12cm ölçülerindeki Google’ın Ev sesli yardımcısı hoparlörünün yeni küçük versiyonu olan ABD’de 19 Ekim’den itibaren satışa sunulacak. 129 dolara satılan standart fiyattan satılması bekleniyor. Amazon Echo’nun minyatür versiyonu olan Echo Dot’ta bu fiyatı hedefleniyor.

Google Asistanı tarafından desteklenen Home Mini, tüketici teknolojisi, özellikle akıllı telefonlarla eşitliğe ulaştığımıza inandığımız için Google’ın ve yazılımın etrafında donanım kurma görevinin bir parçası gibi görünüyor.

Google Home Mini üç renkte sunulacak: kirli beyaz siyah ve mercan
Isobel Google’daki ev donanımı için Olsson’un kurşun tasarımcısı, Mini’yi “şık ve pürüzsüz” olarak tanımlıyor.

Mini’nin üst yüzeyinin tamamını kaplayan çok sayıda bakım yapılmış gibi görünüyor. Google, piyasaya çıkarmaya hazır bir kumaştan ziyade, “dayanıklı ve yumuşak” olmasına rağmen. Ses ve ışık geçirmesine izin vererek sürümünü sıfırdan tasarlamaya başladı. Olsson, Google’ın bu kirli beyaz rengini çıkarmak için 150 değişik gri tonunu denediğini belirtti.

Kumaşın ışığa izin vermesinin nedeni, Mini’nin sizi duyduğunu veya dinlediğini bildirmek için, cihazın üstündeki bezin altında dört LED ışığı yanıyor.

Google Home Mini ‘nin mükemmel sesler çıkartacağı küçük bir aygıt olma ihtimali düşük ancak dairesel pakın ortasındaki hoparlör. Sesi 360 derece yayacak şekilde tasarlandı. Daha iyi ses istiyorsanız, Mini elbette herhangi bir Chromecast hoparlörüne ses gönderebilir.

Google Home Mini tüm iyi teknoloji lansmanlarında olduğu gibi, açıklanmadan haftalar önce piyasaya sızdırıldı. Google’ın Ev ses asistanının küçültülmüş hali olan Home Mini. 19 Ekim’de satışa sunulacak ve gri, siyah ve kırmızı renklerle satışa sunulacak ve fiyatı 49 dolara satılacak.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste