Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Chrome Tarayıcıyı Daha Hızlı Yapmanın 5 Basit Yolu

Google Chrome Tarayıcıyı Daha Hızlı Yapmanın Yolu

internet

Google Chrome Tarayıcıyı Daha Hızlı Yapmanın 5 Basit Yolu

Google Chrome Tarayıcıyı Daha Hızlı Yapmanın 5 Basit Yolu

İster tercih sebebi isterse refleks olsun, Google Chrome, internette gezinmek için kullanmayı sevdiğimiz tarayıcıların başında gelir.

Hızlı ve güvenlidir; bu da web tarayıcıları seçerken ilk tercihimizdir. Chrome’u masaüstünde, Android’de veya iOS’de kullanıyor olsanız da. Tüm platformlarda olağanüstü iyi çalışır. Google Chrome, iyi bir minimalist arayüzle web’de gezinirken ihtiyaç duyduğumuz tüm doğru araç setiyle güç sağlar.

tarayıcı

Ancak zamanımızın çoğunu Chrome tarayıcısında geçirdiğimiz için, birçok nedenden dolayı yavaşlama eğilimindedir. Bu nedenle, Chrome’unuz son zamanlarda normalden daha yavaş çalışıyorsa. Google Chrome tarayıcısını tekrar hızlı bir şekilde şimşek yapması için hızlandırmak için birkaç ipucu!

Bu ipucu, Chrome’unuzu mümkün olan en iyi performansta daha hızlı çalıştırmanıza yardımcı olacak. Böylece tarama deneyiminizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Tarayıcıyı En Son Sürümüne Güncelle

Chrome hakkında

Tarayıcı ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan önce, öncelikle Chrome web tarayıcısının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bu sadece hızını ve performansını arttırmakla kalmayacak. Aynı zamanda olası kötü amaçlı yazılım tehditlerine veya güvenlik boşluklarına karşı da sizi koruyacaktır. Güncellemeleri kontrol etmek için Chrome Ayarları> Yardım> Google Chrome Hakkında‘yı açın. Bu sayfada, Chrome tarayıcınızın güncellemelerini kontrol edebileceğiniz ve Chrome’unuzu en son sürümüne güncelleyebileceğiniz tüm bilgileri alacaksınız.

 

Önbellekten Kurtulun

Tarayıcı belleğiyle uğraşırken, web sayfalarının daha hızlı yüklenmesine yardımcı olarak silmeniz veya korumalı tutmanız gerekip gerekmediği konusunda çeşitli düşünceler duymuş olabilirsiniz. Ancak tavsiyemize devam ederseniz önbellekten kurtulmak, Chrome’un daha hızlı çalışmasına yardımcı olmak için her zaman yapılacak en doğru şeydir.

Tarama Verilerini Temizle

Chrome Ayarları> Gelişmiş Ayarları Göster‘i açın ve ardından “Önbellek Görüntülerini ve Dosyalarını Temizle” seçeneğini işaretleyin ve devam etmek için “Tarama Verilerini Temizle” düğmesine dokunun. Bu anında Chrome’da biraz yer açacak ve gezinme deneyiminizi hızlandıracak.

 

Flash Eklentileri Ayarlarını Özelleştirme

İçeriği işlemek için flash eklentileri destekleyen birçok web sitesi var. Ancak Chrome’unuz çok yavaş çalışıyorsa, bu tarayıcı eklentilerini devre dışı bırakmayı deneyebilir ve performansta bir artış görebilirsiniz. Adres çubuğuna chrome://extensions yazıp enter tuşuna basın.

Burada, Chrome tarayıcınıza indirilen tüm eklentilerin listesini göreceksiniz. Bu listeye hızlıca göz atın ve önemli olmadığını düşündüğünüzü devre dışı bırakın ve tercihinize göre eklenti ayarlarını özelleştirin.

 

Faydalı Uzantıları İndirin

Chrome mağazasında, bellek kullanımını azaltarak web tarayıcınızı hızlandırabilecek birçok faydalı uzantı bulunmaktadır. Dolayısıyla, aynı anda üzerinde çalıştığınız bir kerede açık olan bir dizi sekme olsa bile. Bu uzantılar göz atma deneyiminizi engellemeden Chrome’un daha hızlı çalışmasını sağlar. One Tab, Tab Suspender ve benzeri uzantıları indirebilirsiniz.

 

Tarayıcı Ayarlarını Sıfırla

Yukarıda belirtilen tüm geçici çözümleri denedikten sonra bile hiçbir şey iyi sonuç vermiyorsa. En sonunda tarayıcıyı sıfırlamaya başlamak için sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Sıfırla ve temizle

Chrome’un varsayılan ayarlarına geri dönmenin kesinlikle hızı ve performansı üzerinde etkisi olacaktır. Bunu yapmak için, Chrome Ayarları’nı açın, Gelişmiş Ayarlar bölümüne gidin ve ardından “Sıfırla ve temizle” görene kadar aşağıya kaydırın ve ardından “Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin” i seçin.

Umarız Google Chrome’u nasıl hızlandıracağınıza dair bu hızlı ipuçları, göz atma deneyiminizi daha daha hızlı hale getirir.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 26,585.121.1%
ethereumEthereum
$ 1,851.341.14%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.00016.38%
En üste