Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Chrome Canary İndir – Daha hızlı ve kararlı

Google Chrome Canary

Araçlar

Google Chrome Canary İndir – Daha hızlı ve kararlı

Google Chrome Canary İndir

Google Chrome Canary, Google’ın, kullanıcıların şirketin ana tarayıcısı olan. Chrome’un geliştirilmesine daha aktif bir şekilde katılmaları için oluşturduğu test platformlarından biridir.

Yeni versiyonunda, laboratuvar olarak hizmet veren tarayıcı, çeşitli diller için navigasyon ve çeviri için görsel, daha büyük güvenlik ve bazı iyileştirmeler getiriyor.

Google Chrome Canary’ye verilen kobay unvanı, tarayıcı kullanıcıları arasında ortaya çıkan bir şakadır.

Bunun nedeni, bu sürümün Google uygulama geliştiricilerinden, hatta uygulamanın ilk aşamasında olanların bile en yeni haberlerini almasıdır.

Download DownloadChromeSetup.exe

Windows 10/8.1/8/7 64-bit

Kitlenin kabulüne bağlı olarak, yeni araçlar (gerektiğinde) geliştirilir ve Google Chrome’a yerleştirilir. Aksi halde, kullanıcının beğenisine veya basitçe atılmasına kadar modifiye edilirler.

 

Google markalı kalite

Görsel olarak, Kanarya ile normal tarayıcı sürümü arasında ayrım yapan hiçbir şey yoktur. Bu nedenle, Google Chrome’u günlük yaşamlarında kullanmaya alışkın olan herkes, deneme sürümündeki özelliklere uyum sağlamakta sorun yaşamaz.

Bir şeyin farklı olduğunun tek göstergesi, kullanıcının Canary adıyla ilgili belirgin bir şekilde belirdiği “Google Chrome Hakkında” bilgisine eriştiği zamandır.

Ancak, sürekli güncellemeleri alan bir test sürümü olduğundan, program her zaman beklendiği gibi çalışmaz. Bu özellik, geliştiricinin kendisi tarafından vurgulanır. Bu, Chrome Canary’nin internette gezinmek için tek seçenek olarak kullanılmasını önermez.

Google’ın Google Chrome’un bu sürümünü yayınlamadaki amacı, kullanıcıları birincil tarayıcı olarak kullanmamak, ancak makinenin uygulamasına ikinci bir yükleme sağlamaktır.

Bu nedenle, Google Chrome Canary’yi sistem için varsayılan tarayıcı yapma seçeneği devre dışı bırakılmıştır. Buradaki fikir, kullanıcıların zaten kararlı olanı bırakmaksızın programın diğer sürümlerini test etmelerine izin vermektir.

 

Google Konuşan Arama

Chrome Canary’nin temel modifikasyonu, hangi sekmelerin ses dosyalarını çalıştırdığını belirlemeye yardımcı olan bir araçtır.

Arama devi tarafından duyurulan yeni özellik tarayıcıda zaten çalışıyor. Dolayısıyla, Canary’nin yeni sürüme geçirirseniz, Google Arama ile sesli komutlarla gelişmiş aramalar yapabilirsiniz.

Haberleri keşfetmeye başlamak için, güncellenmiş tarayıcıdaki Google arama motoruna gidip arama alanının içindeki küçük mikrofona hafifçe dokunun. Konuşmanızın mikrofonunuzu kullanıp kullanamayacağı sorulur. Yetkilendirin ve bir şey isteyin. Yavaş konuşmak iyidir, böylece yorumlama problemleri ortaya çıkmaz.

Örneğin, bir turistik yer ya da şehir hakkında bilgi isterseniz, fotoğrafları, konum bilgilerini, hizmet saatlerini vb. Kontrol edebilirsiniz. Geleneksel aramada görüldüğünden daha farklı ve daha doğrudan bir biçimde.

Programın diğer sürümleri için Google Chrome Canary’nin temel farkı, tarayıcının güncellemeleri ile ilgilidir. Amaç haftalık veya günlük güncellemelerin az olmasını sağlamaktır. Bu şekilde modifikasyonlar kademeli olarak uygulanır ve kullanıcının uygulamayı kullanması imkansız hale getirilir.

Google’ın tarayıcısının küçük bir versiyonu olmasına rağmen. Chrome Canary, ana yazılım oluşturmasında mevcut olan tüm özelliklere sahiptir. Programda bulunan ithal araçları sayesinde kullanıcı, sık kullanılanlar listesini ve ana versiyonda alışık olduğu tüm eklentileri kolayca taşıyabilir.

Bu, özellikle yeni özellikleri ve dilleri test etmeye odaklanmış bir sürüm olduğundan, her şeyin mükemmel şekilde çalışamayacağının farkında olmalısınız. Uyumsuzluklar, özellikle de tarayıcının önceki sürümleri için geliştirilen eklentiler durumunda ortaya çıkar.

 

Yeni versiyondan haberler

Artık Canary, tarayıcının en son işlem teknolojileri ve işletim parametrelerinden yararlanmasını sağlayan 64-bit sistemle çalışacak şekilde optimize edilmiştir.

Buna ek olarak, 64 bit mimariyi kullanarak, tarayıcı özellikle grafik ve multimedya içeriğinde daha hızlı sunar yaklaşık %25 daha hızlı.

Güvenlik açısından, Chrome, “High Entropy ASLR” teknolojisi ve 64 bit koruma sistemi kullanımı gibi Windows 8’in en son özelliklerinden yararlanıyor.

Bu ekstra bitler, istila tekniklerine karşı kendinizi daha iyi savunmanıza yardımcı olur. Tarayıcı ayrıca, çökme sayısını azalttığından ve oluşturma süresini kısalttığından daha fazla stabilite sunar.

 

Yüklerken dikkat

Yeni sürümü sisteme yüklerseniz, 64 bit model, makinede yer alıyorsa 32 bit sürümünü otomatik olarak değiştirir. İlk önce, kurulumdan önce tüm favorilerinizi ve ayarlarınızı kaydetmeniz önemlidir.

Bu şekilde, herhangi bir şeyi yedekleme veya herhangi bir şeyi kaldırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Araçlar

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste