Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Google Asistanı: tabletlere ve diğer Android telefonlara geliyor

Google Asistanı

Android

Google Asistanı: tabletlere ve diğer Android telefonlara geliyor

Google Asistanı: tabletlere ve diğer Android telefonlara geliyor

Google Asistanı eski Android telefon ve tabletlerine geliyor

Google Asistanı Google’ın ulaşılabilir olmayan adı Siri, Cortana ve Alexa’yı seçmesi, modern telefonların ve tabletlerin çoğunda uzun süredir var.

Sesli yardım özelliği

Ancak, Android ekosisteminin parçalanması göz önüne alındığında, birçok eski cihaz. Asistan için dahili olarak desteklenen Android’in daha yeni sürümlerini asla almaz. Ancak şimdi Google, Android 5.0 Lollipop ve Android 7.0 Nougat ve 6.0 Marshmallow çalıştıran tabletlerin bulunduğu telefonlara sesli yardım sağlayan yardım için destek getiriyor.

Google AsistanıLollipop 2014 yılında piyasaya sürdü, bu yüzden oldukça eski bir telefon işletim sisteminden bahsediyoruz (Android 8.1 şu anda Google’ın kendi Pixel telefonlarında standart) ancak Google’a göre tüm Android cihazlarının yüzde 26’sından fazlası hala bazı Android 5.0 Lollipop sürümünü çalıştırıyor . Yüzde 30’tan biraz fazlası Android 6.0 Marshmallow’ı çalıştırıyor. Yine de, Google Play Services’in güncellemesiyle birlikte bu eski cihazlar artık. Google Yardımcısının vaat ettiği ve sıklıkla teslim ettiği tüm hediyelerine erişecek.

Bu eski Lollipop yüklü telefonlardan hâlâ sizde varsa, kısa bir süre sonra bir güncelleme göreceksiniz. Bu dil yalnızca ABD, Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada ve Singapur’da ve ayrıca varsayılan dillerini ABD. Meksika ve İspanya’da İspanyolca olarak ayarlayanlar için dillerini İngilizce olarak ayarlayan kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Google, İtalya, Japonya, Almanya, Brezilya ve Kore’deki kullanıcılara da yayınlanacağını açıkladı.

Bu eski cihazların Yardımcısı, fırlatıcıya doğru fırınlanmadığı için telefonunuza tarif, hava durumu, yemek tarifleri veya espriler (eğer üzgün hissettiğiniz durumda) isteyebilmek için. Önce Google Asistan uygulamasını başlatmanız gerekecek.

Marshmallow ve Nougat tablet kullanıcılarına gelince, ABD’de bulundukları ve dillerini İngilizce olarak ayarladıkları sürece, önümüzdeki haftaki güncellemeyi alacaklar.

 

İlginizi çekebilir: 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Android

bitcoinBitcoin
$ 16,978.680.36%
ethereumEthereum
$ 1,250.110.39%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000171.75%
En üste