Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Gece kayağı, Kayakçıların dağdan aşağı doğru inişlerini izleyin

Gece kayağı

Keşfet

Gece kayağı, Kayakçıların dağdan aşağı doğru inişlerini izleyin

Gece kayağı, Kayakçıların dağdan aşağı doğru inişlerini izleyin

Gece kayağı Kayakçılar dağdan aşağı doğru inerken farları kullanıyor

Gece kayağı yeni bir şey değildir. Dağ tatil köyleri, yıllarca karanlığın ardından yamaçlarını aydınlatmak için kayakçılar ve kar arabacılarının tepedeki zamanı uzatmalarına olanak tanıyan büyük ışıklar kullanıyorlar.

Ancak, profesyonel kayakçı Bruno Compagnet ve Layla Kerley, Fransa’nın Chamonix kentindeki efsanevi Vallée Blanche çizgisini aşağıdaki etkileyici videoyu çekmek için kullandıklarında, böyle lüksleri yoktu. Bunun yerine, duo, yolunu aydınlatmak için sadece kendi farlarını kullanarak bu destansı yolculuğa çıkmak zorunda kaldı.

Vallée Blanche, 12 milin üzerinde uzanan ve Mont Blanc masifinin (dağlık alan) bir parçası olan devasa bir buzulun yaklaşık 8,860 feet’lik bir dikey iniş sağlayan off-piste (backcountry) bir rotadır.

Bu, Avrupa’nın dört bir yanındaki en üst kayak hatlarından biridir ve kayakçılar ve snowboardcuların nefes kesen manzaralarını nefes kesen manzaralarla sunar. Güzergah, orta düzey bir beceriye sahip olan herkese açık, ancak her zaman bir kılavuza ihtiyaç duyuyor.

Etkileyici özgeçmişleri göz önüne alındığında, Compagnet veya Kerley’nin dağın kendisine yardım etmek için bir rehber bulması pek olası değildir. Her ikisi de yıllardır gezegenin dört bir yanındaki büyük hatları kayak yapıyorlar ve geniş bir tecrübeye sahip ler.

Bununla birlikte, bu iniş sırasında, farlar sadece birkaç adım önlerini aydınlatabildikleri için, Chamonix Vadisi’nin muhteşem manzaralarının tadını çıkaramadılar.

Klip, Chamonix alanındaki Yucca Films’in izniyle önümüze geliyor. Bu video açık hava ve macera videolarına odaklanıyor. Vallée Blanche rotasında 12604 feet’lik bir yükseklikte çekilen klibi tamamlamak yalnızca üç saat sürdü. Gece yarısından sonra olduğu için dağda oldukça soğuk, kayakçılar sıcaklıkların 0 derece’nin çok altına düştüğünü söylüyor.

Başlamak için, Compagnet ve Kerley önce ünlü Aiguille du Midi teleferiğini dağa çıkarmalıydı. Yirmi dakika sonra karlı bir tünel içinde bırakıldılar. Bu noktada, farlarını çevirdiler, kayak için hazırlık yaptılar ve geceye doğru yola koyuldular. İnişleri kısa filmde güzelce izlenir ve bu geceki kayak anlayışımızı sonsuza kadar değiştirebilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Keşfet

bitcoinBitcoin
$ 27,651.410.1%
ethereumEthereum
$ 1,891.912.1%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000880.29%
En üste