Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Galaxy telefonlarda, Avucunuz şifreniz olarak kullanılabilir

galaxy

Mobil

Galaxy telefonlarda, Avucunuz şifreniz olarak kullanılabilir

Galaxy telefonlarda, Avucunuz şifreniz olarak kullanılabilir

Galaxy Telefonlarda, Avucunuz şifreniz

Galaxy Telefonlarda güvenliğin geleceği tam anlamıyla elinizin avucunda olabilir.

Samsung geçtiğimiz günlerde  Galaxy’nin gelecekteki telefonlarında bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için avuç içi taramasını kullanan bir teknoloji için patent aldı.

galaxy

Patentte bulunan görüntü, kullanıcıya unutulmuş bir şifreyi ipucu vermek için elindeki fotoğrafı çektiğini gösteriyor.  Parolayı telefonun ekranında görüntülemek yerine, harfler avucunuzun çizgilerinde gösteriliyor. Fikir, bunun meşru kullanıcıların güvenliklerini korurken unutulan şifreleri hatırlamalarına yardımcı olacağı düşünülmektedir.

Biyometrik tanımlama yöntemleri mükemmel akıllı telefonlar da yeni bir şey değildir. Samsung’un mevcut Galaxy telefon uzmanlarıyla  birkaç farklı güvenlik teknolojisi formunu kullanmaktadır. Telefon şifresine ek olarak, bir parmak izi okuyucu, iris tarayıcı ve bir yüz tanıma formu sunuyor. Bu avuç içi okuyucunun pazara girmesini varsayarsak, yalnızca güvenlik seçeneği yerine tamamlayıcı bir özellik olacaktır.Apple, iPhone X’in Face ID özelliğini kullanmak için çok para ve çok çaba harcamıştı ve iyi çalışıyor. Ancak en yeni telefonun Cupertino’dan gelebilmesi için tek seçenek de mevcut. Parmak izi okuyucuya güvenmeyi tercih edenler, yakında iPhone 8 veya bir Android cihazı kullananlar bu sistemi almak zorunda kalacaklar.

Her insanın, Avuç içi tıpkı parmak izi gibi farklıdır. Filmlerde gördüğümüz Avuç tarama sistemi Yakın bir zamanda Telefonumuza gelecek gibi görünüyor.

Samsung, kısmen tüketicilere güvenlik açısından çok çeşitli seçenekler sunmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Bu yaklaşımın olumsuz yönü, yüz tanıma şeklinin Apple tarafından sunulan şekildeki kadar güvenli olmayabileceğidir.

Apple’ın Face ID şirketi daha fazla zaman ve para kazandırmak için şimdiki güvenlik sistemi pahalıya mal oluyor. Ve Samsung bu avuçiçi okuyucu teknolojisini kendi bünyesinde geliştirip geliştirmeyeceği veya başka bir şirkete teslim edeceği şimdilik belli değil.

İlginizi çekebilir: Android ve IOS için yüz tanıma uygulaması

Bununla birlikte, bu avuç içi okuyucu patentinin, sonraki Samsung telefonunda kullanılacağına dair bir garanti mevcut değil; hiç kullanılmayabilir. Şirketlerin hiçbir zaman kullanılmayan teknolojiler için patent başvurusu yapması nadir değildir. Mevcut söylentiler, Samsung Galaxy X’in iPhone X’de görünüşte benzer şekilde gelişmiş yüz tanıma teknolojisini kullanabileceğini söyleniyor.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Mobil

Reklâm
En üste