Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Firefox Send ile Dosyaları Ücretsiz Olarak Paylaşın

Firefox Send

internet

Firefox Send ile Dosyaları Ücretsiz Olarak Paylaşın

Firefox Send ile Dosyaları Ücretsiz Olarak Paylaşın

Mozilla bu hafta Firefox Send adlı yeni bir dosya paylaşım hizmetini başlattı.

Büyük dosyaları paylaşmak zor olabilir, çünkü çoğu zaman e-postayla gönderilemeyecek kadar büyüktür. Bu, Dropbox ya da başka bir bulut depolama hizmetini paylaşmamızı sağlıyor.

Mozilla bu sorunu ücretsiz, şifreli bir dosya transfer hizmeti olan Firefox Send’i başlatarak çözdü. Kullanıcıların bir tarayıcı üzerinden dosya paylaşmasına izin verir ve Firefox aracılığıyla olması gerekmez.

 

Mozilla’dan Firefox Send

Tabii ki 2,5 GB’nin altında olduğu sürece ve Mozilla’nın uçtan uca şifrelemesine güvendiğiniz sürece. Daha büyük bir dosyayı bir daha paylaşmak için mücadele etmeyeceksiniz.

Mozilla’yı test ederken hizmeti kullananlar, 1 GB veya daha az dosya paylaşmakla sınırlı kaldı. Ancak ücretsiz bir Firefox hesabı için kayıt olduğunuz sürece şimdi 2,5 GB gönderime açıldı. Yeni sistemi buradan inceleyebilirsiniz.

send

Dosyanızı seçtikten sonra, 1 – 100 arası seçeneklerle kaç defa indireceğinizi seçebilirsiniz. Daha sonra, 5 dakika, 1 saat, 1 gün ve 7 gün seçenekleriyle dosyanın ne kadar süreyle saklanacağını seçebilirsiniz. Bir şifre ile korumak için bir seçenek de vardır. Yüklemeden sonra, istediğiniz kişi ve istediğiniz kişilerle paylaşmak için bir şifre verilir.

Alıcının bağlantıyı tarayıcılarına yapıştırması veya onu nasıl aldığına bağlı olarak tıklaması, gerekirse şifreyi kullanması ve indirme seçeneği sunulur. Mobil Safari’de paylaşmak için çalışmadı. Ancak bunun Apple’ın sınırlamaları nedeniyle olduğuna inanıyorum. Opera ve iCab’da indirmeyi başardım. Alıcıların bir Firefox hesabına sahip olmaları gerekmez.

Mozilla, şifreleme vaat ediyor ve aynı zamanda Tasarımla Özel olarak adlandırılan ve görevlerini verilerinizi özel ve güvenli bir şekilde ele almak olarak belirterek şifre koruması sağlıyor. Firefox hesapları, kullanıcıların hiçbir zaman Firefox’a parolalarını göndermemesi için tasarlandı.

Ancak, elbette, Web üzerinden herhangi bir şeyi paylaşma şansınızı her zaman kullanabilirsiniz. Bu nedenle, finansal olan herhangi bir şey gibi çok hassas dosyaları paylaşmamak en iyisidir. Bu hizmetin haricinde diğer büyük boyutlu dosyaları paylaşma servislerini kontrol edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste