Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook Dokunmatik Ekran

Mobil

Facebook Dokunmatik Ekran

Facebook dokunmatik ekran

Facebook size daha fazla arkadaşına mesaj göndermek ve daha fazla fotoğrafa bakmak için kendi akıllı ev araçlarını başlatabilir. DigiTimes, Tayvan’dan Facebook’un 15 inç dokunmatik ekran akıllı hoparlörü inşa ettiğini bildirdi.

Çinli iPhone üreticisi Pegatron, “upstream tedarik zinciri” kaynaklı kaynaklara dayanarak, üretime başlamış küçük bir pilot sürüş ile 2014 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak olan cihazı üretiyor. Magnezyum-alüminyum alaşımlı şasi ile LG hücreli dokunmatik ekran kullanarak Facebook gizli yeni donanım laboratuarı Bina 8 tarafından tasarlandığı söyleniyor.

Konuşmacının işlevselliği hakkında başka ayrıntılar bilinmemekle birlikte, Facebook’un fotoğraf ve videoların yanı sıra egemen mesajlaşma platformunu yatak odasına, oturma odasına ya da mutfağa uzatabilir. Yorum için ulaşıldığında, bir Facebook sözcüsü bana şirketin standartını gönderdi “Maalesef şu anda paylaşacak bir şey yok.”

Facebook dokunmatik

Facebook hoparlörü, hareketsizken, ev aydınlatmak için yeni fotoğraf ya da videolarda borular oluşturan bir dijital fotoğraf çerçevesi olarak çalışabilir. Sesli komutlarla kullanıcılar potansiyel olarak bu içerik hakkında yorum yapabilir veya bu içerik hakkında yorum bırakabilir.

Facebook’un konuşmacıdan, sesle yazılan metin mesajları, VoIP sesli aramalar veya görüntülü görüşme yoluyla mesajlaşmaya izin vermesi de mantıklı olur. Şubat ayından itibaren 400 milyon Facebook Messenger 1.2 milyar kullanıcı Facebook sesli ve görüntülü görüşme yoluyla her ay iletişim kuruyor. Dokunmatik ekranlı akıllı hoparlör, küçük çocuklar ve dedesi kullanmak için kolay olan, yüksek teknoloji ürünü bir ev telefonu alternatifi olabilir.

Amazon, insanların ekranlarında birbirlerine sesli arama yapmalarını sağlayan akıllı hoparlörünün yeni Amazon Eko Gösterisi sürümüyle ev iletişimi pazarına girmeye çoktan başlamış durumda. Google’ın kendi Google Ev hoparlörü var ve Apple, HomePod’u başlatmaya hazırlanıyor. Ancak bunların hiçbirinde, Facebook’taki gibi kapsamlı bir sosyal grafik içeren, cihazlar arası anında mesajlaşma platformu bulunmamaktadır.

Facebook dokunmatik

 

Facebook dokunmatik

Amazon’un Eko Gösterisi, Eko Gösterileri arasında arama yapma ile sınırlıdır. Apple FaceTime Android’de çalışmaz. Google Home’da bir ekran yok ve mesajlaşma uygulamaları parçalanmış bir karmaşa. Ancak Facebook, herhangi bir telefon ve ev hoparlörü arasında video arayanları bağlayabilir, artı olarak tüm arkadaşlarınızın kim olduğunu bilir.

Facebook potansiyel olarak akıllı bir hoparlör satarak para kazanabilir. Reklamları ekrana sıkıştırmanın bir yolu olabilir, ancak evinizde değişen bir reklam panosu olması rahatsız edici olabilir. Sosyal ağın zaten Android, Apple ve Roku’nun TV donanımı üzerinde çalışan TV uygulamaları var. Geçen yılın sonlarında, Facebook, TV uygulamalarında görünecek reklamları satmayı planladığını itiraf etti. Bir dokunmatik ekranlı akıllı hoparlör, bu reklamların yayınlandığı başka bir yer olabilir.

Ancak böyle bir cihaz Facebook’ta dolaşan ve mesajlaşan insanlara daha fazla sahip olursa, onları Facebook’un reklamlarını akıllı telefonunda kaçınılmaz olarak göreceği ekosisteme daha da kilitleyecektir.

Facebook’un Bina 8, eski Google ATAP lideri Regina Dugan’ın yönetiminde 2016’da faaliyete geçtikten beri sessiz kaldı. Bu yılki Facebook F8 konferansında Bina 8, insanların düşünceyle yazmasına izin veren bir teknoloji üzerinde çalıştığını ve görme engelli kişilerin cildi üzerinden “duymak” için başka bir şey üzerinde çalıştıklarını ortaya koydu. En Son olarak, Business Insider, Facebook’un bir telefon olabilecek bir modüler donanım aygıtı için bir patent temin ettiğini bildirdi; ancak bu teknoloji insanların ek bileşenleri akıllı bir hoparlöre takmasına izin verebilir.

Akıllı bir hoparlörle başarılı olmak için Facebook için bir eksiklik, ses tanıma teknolojisidir. Eylül 2016’da Facebook’un Messenger David Marcus başkanı bana, TechCrunch Disrupt’ta sahne alanlarında, Facebook’un ses teknolojisine odaklanmadığını söyledi; ancak o zamandan beri ses teknolojisinde gizli bir şekilde çalışmakta zorlanıyor olabilir veya ilgi duymaya başlamış olabilir. Facebook, 2015 yılında sesli komut geliştirici platformu Wit.ai’yi satın aldı.

Marcus zaten “Messenger, sanal oturma odanız” diyor. Belki de bu daha yüce bir metafor ve daha gerçekçi bir yol haritasından daha azdı. Facebook, Sevgili Haber Akışını ve Messenger’ı telefonunuzun sınırlarından çıkaran ve bunları bir bakışta veya kelimeyle istediğiniz zaman erişilebilir hale getiren bir araç kurabilirse, sosyal paylaşım ağımızda daha fazla vakit geçirmemizin yollarını bulmuş olabilir .

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Mobil

bitcoinBitcoin
$ 23,060.181.63%
ethereumEthereum
$ 1,638.362.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000187.99%
En üste