Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook – Telefonunuzdaki tüm sosyal medya uygulamaları

facebook

Mobil

Facebook – Telefonunuzdaki tüm sosyal medya uygulamaları

Facebook – Telefonunuzdaki tüm sosyal medya uygulamaları

Facebook

Facebook Çoğu zaman bir reflesk hareketi veya bir mıknatıs gibi parmağım sosyal medya uygulamalarına gidiyor. Etrafta ne olup bittiğinin farkında bile değilim.

Başparmağım ekranda instagram, Facebook, Twitter simgesini tıklayana kadar bunu hep yapıyorum yine ve tekrar tekrar…

facebook

Facebook Twitter Instagram

Kirli bir dijital alışkanlık bu bizi mutlu etmiyor. Sosyal medya bizi birbirimize bağlarken aynı zamanda kötü ve mutsuz hissettiriyor, yinede sosyal medyadan kopamıyoruz.

Bu yüzden geçtiğimiz ay yeni bir şeyler denedim telefonumdaki bütün sosyal medya hesaplarımdan çıktım ve onlara masaüstü bilgisayarından girdim. Kendime bir amaç belirledim ve kendimi sadece Facebook ile uğraşmaya ayarladım. Sadece günün bir parçası olduğu cihazlarda Twitter ve Instagram dizüstü bilgisayarımda olucak.

Bağımlılık Yapıcı tasarım gereği

Tüm sosyal medya geri gelmemizi sağlamak için tasarlandı, ancak mobil uygulamalar için özellikle doğruydu Son yıllarda Facebook Twitter ve Instagram gibi platformlarda yapışkan arayüz tasarımına karşı pushback yapıldı autoplay gibi sonsuz kaydırma kronolojik zaman çizelgeleri ve itme bildirimleri vs sosyal medya bir zamanlar şöyle söylüyordu: “sürtünmesiz kullanıcı dostu tasarım”

Masaüstü uygulamaları bu kancalardan kurtulmakla kalmıyor, daha az şiddetliyor Nedeninin bir kısmı, sosyal medyanın mobil için optimize edilmiş olmasıdır. Facebook ve Twitter, web siteleri olarak başlamış olabilir ancak mobil kullanım, bugün masaüstü sürümlerini kullananların sayısını hızla aştı. (Facebook için yüzde 54, Twitter’da yüzde 45) İnternet profillerini tanıtmadan iki yıl sonraya kadar İnternet profillerini tanıtmayan Instagram’ın daha da az masaüstü kullanıcısı olduğunu varsayabilirsiniz.

Sosyal medyanın mobil cihazlara taşınmasıyla birlikte masaüstü sürümleri daha kurnaz ve daha az heyecan vericidir. Bir bilgisayarda sosyal medyayı kullanmak eğlenceli değil ve bu iyi bir şey. Artık telefonumda Instagram’ı veya Twitter’u açamıyorum, genel olarak telefonumda daha az zaman harcıyorum.

Ayrıca, bu uygulamaların neden ilk etapta o kadar cazip olduğunu takdir etmemi sağlıyor; Bu süreçte uygulamaların kendileri de sıkıcı oldu. Şimdi, aslında okumak istediğim bir şey üzerinde yetiştiğimi hissediyorum. Ancak deneyimin amacı, sosyal medyayı kaldırmak değil, başta neden onu kullandığımı daha iyi anlayabilmektir.

“Savaşın bir parçası, kendine geldiğini düşündüğün kadar bu uygulamalara ihtiyacın olmadığını kendine öğretiyor”

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Mobil

bitcoinBitcoin
$ 26,532.110.15%
ethereumEthereum
$ 1,846.640.19%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.00017.18%
En üste