Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Kapatılır?

Facebook Yüz Tanıma

internet

Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Kapatılır?

PC ve Telefon’da Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Kapatılır

Facebook Yüz tanıma özelliği Telefon uygulaması veya Masaüstü girişinden nasıl kapatılır.

Facebook, özelliğin varsayılan olarak “Kapalı” olduğunu, ancak “etiket önerileri” özelliğini etkinleştirdiyseniz “Açık” olarak ayarlanacağını söylüyor. Bunu her zaman kapatabilirsiniz.

Facebook yüz tanıma kullanımının yararlı olduğu ve izinsiz görüntü yüklemelerini azaltacağı düşünülse de, yine de gizlilik ve rahatlık arasında bir geçiştir.

Facebook yıllardır görüntülerde insanları etiketlemek için yüz tanıma kullanıyor. Belki de, bir süredir endişe ettikten sonra, çoğu insan en son değişiklikleri kabul etmede fazla sorun yaşamaz. Ayrıca, şu anda kaydolmayı seçebilir ve Facebook yüz tanıma özelliğini kapatabilirsiniz.

Gizlilik özellikleri söz konusu olduğunda, Facebook muhtemelen daha önce hiç şirketin gitmediği bir yere gitti. İnsanların intikam pornolarının kurbanlarına yardım etmek için çıplak fotoğraflarını sormak gibi tuzaksız bölgeler içeriyor.

Artık Facebook, birisinin fotoğrafınızı Facebook’un ağına yükleyip yüklemediğini anlatan başka bir gizlilik özelliği getirdi.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında ilk kez ilan edilmesine rağmen, son zamanlarda şirket Facebook Haber Bültenleri sayesinde yüz tanıma sisteminin “daha fazla özellik için” kullanıldığını belirterek Facebook kullanıcılarına ulaşmıştır.

İnsanların yüzlerini analiz etmek ve onları saklamak faydaları vardır. Örneğin, insanlar, etiketlenmiş olup olmadıklarına bakılmaksızın, birinin resmini yükleyip yüklemediğini öğrenebilir.

Ayrıca, Facebook, bir yabancının fotoğrafınızı profil fotoğrafı olarak kullanıp kullanmadığını ve görme engelli kullanıcıların fotoğraflardaki kişileri tanımlamasına yardımcı olabilir.

Facebook, kullanıcıların resimlerini doğrudan saklamıyor; yüzün bir planını veya yüzünü oluşturur. Faceprint biraz benzersiz, çünkü her insan yüzü farklı benzersiz bir tasarıma sahip.

Facebook’un kendi makine öğrenme sistemlerini besleyeceği büyük miktardaki biyometrik veriler kaygılara yol açtı. Belki de, kabuktan göründüğü gibi değil. Ayrıca, sosyal ağ da yüz tanıma kendisi üzerinde odaklanmış yasal savaşlar mücadele ediyor.

 

Facebook’un Yüz Tanıma özelliği nasıl kapatılır?

Android’in yüz tanıma özelliğini kapatmak için Ayarlar> Hesap Ayarları> Yüz Tanıma Ayarları’na gidin. “Facebook’un sizi fotoğraflarda ve videolarda tanıyabilmesini istiyor musunuz?” Seçeneklerine dokunun.

Özelliği devre dışı bırakmak için Hayır öğesini seçin.

 

Facebook Uygulama Ayarlar

Facebook Uygulama Ayarlar

Masaüstünde, Ayarlar> Yüz Tanıma‘yı ziyaret edin. Aynı seçeneği tıklayın ve yüz tanıma özelliğini devre dışı bırakın. Facebook yüz tanıma özelliğini kapatmak için tek seferlik bir süreç.

Bir cihazda devre dışı bırakın ve ayar Facebook hesabınıza uygulanır.

 

PC Facebook Ayarlar

PC Facebook Ayarlar

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,385.270.29%
ethereumEthereum
$ 1,668.780.71%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001931.29%
En üste