Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook reklam alanı

internet

Facebook reklam alanı

Facebook reklam alanı

Facebook mobil reklam gelirinde büyük artış görüyor

Facebook reklam alanı Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın günlük bir milyar kullanıcısına sahip olduğunu doğruladı. Facebook’un sosyal ağ haber akışındaki mobil video reklamlarındaki büyük artış nedeniyle artan son çeyrek kazanç raporuna göre Facebook’un geçen çeyrekteki toplam geliri % 45 artarak 9.32 milyar $ (£ 7.1 milyar) oldu.

Mobil reklamlar için gelir, 2016 yılının aynı dönemine kıyasla% 84 oranında arttı ve 2017 yılının 2. çeyreğinde toplam reklam gelirinin% 87’sini oluşturdu.

Bununla birlikte, şirketin haber yayınında yavaşça kullanılabilir reklam alanından kaçması nedeniyle, 2015 yılının 3. çeyreğinden beri gerçekleşen en düşük üç aylık gelir artışı var.

Şirketin doğruladığı masa üstü Facebook uygulaması ve kullanıcıların haber akışlarındaki reklam sayısını sınırlama çabası, işletmeyi de etkileyecek.

 

Ancak reklam alanı

Bununla birlikte, Facebook’un çekirdek uygulamanındaki bu düşüş, Facebook’un fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’daki reklamlardan elde edilen gelirle, şu anda 700 milyondan fazla kullanıcısı olan kısmen dengede olacak. Ayrıca, şirketin bir milyar günlük kullanıcıya sahip olduğunu açıkladığı WhatsApp’daki reklamlar tarafından da telafi edilmesi gerekiyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg “İyi bir ikinci çeyrek ve yılın ilk yarısı vardı” dedi. “Topluluğumuz şu anda iki milyar insandır ve dünyayı birbirine yakınlaştırmaya odaklanıyoruz.”

Facebook, üç aylık kazançlarının çoğunun Instagram’daki reklamlardan geldiğini açıklamadı, ancak bunun gelecekte şirket için güçlü bir odak olduğu düşünülüyor. Şirket aynı zamanda Messenger’ın yanı sıra WhatsApp’den daha fazla para kazanmayı hedefleyecek.

Analistlerle yaptığı konferans görüşmesinde “Burada biraz daha hızlı hareket etmemizi görmek istiyorum, ancak uzun vadede bunu doğruca alacağımızdan eminiz” dedi.

Facebook, videonun önümüzdeki üç yıl içinde hızla bastırılmasını sağlayacağını ve önümüzdeki haftalarda komuta edilmiş videolar yayınlaması bekleniyor.

Bu hafta başlarında, Google’ın ana şirketi Alphabet üç aylık kazançlarını açıkladı ve Facebook’tan daha büyük bir taban olsa da yüzde 21’lik bir artış gösterdi. Şirket, çeyrek boyunca gelir artısının en büyük katkısını mobil arama ve YouTube’un sağladığını belirtti. Ancak, video paylaşım platformu için rakamların ayrı bir dökümünü sunmadı.

“26 milyar dolarlık gelirle, 2016 yılının ikinci çeyreğine ve sabit para birimi bazında yüzde 23’e kadar olan gelirlerimiz sayesinde, yeni gelir akışlarına odaklanmış yatırımlar yapmaya devam ederken, temel altında yatan ivme ile güçlü bir büyüme gerçekleştiriyoruz”

Ruth Porat
Geçen hafta Microsoft, hızla büyüyen bulut ticareti sayesinde güçlenen dördüncü çeyrekte güçlü kazançlar bildirdi.

CEO Satya Nadella, “Bulut platformlarımızdaki yenilik bu çeyrekte güçlü sonuçlar verdi” dedi. “Müşteriler, Microsoft’a ve gelişmekte olan ortak ekosistemimize, kendi dijital dönüşümlerini hızlandırmak ve bu zekice akıllı bulut ve akıllı kenar döneminde yeni fırsatları keşfetmek istiyor” dedi.

Twitter bugün 2017 Q2 sonuçlarını açıklayacak ve geçen seneye göre% 10,9 düşüşle 536,6 milyon $ (409 milyon sterlin) üç aylık gelir sağlaması bekleniyor.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,060.181.63%
ethereumEthereum
$ 1,638.362.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000187.99%
En üste