Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook poke geri mi geliyor? Tek tıklamayla selam test aşamasında

facebook poke

internet

Facebook poke geri mi geliyor? Tek tıklamayla selam test aşamasında

Facebook poke geri mi geliyor? Tek tıklamayla selam test aşamasında

Facebook poke geri mi geliyor?

Facebook poke’u yeni bir canlanma görür mü? Birçok kullanıcı, menüye gömülmüş olan yerden arkadaşlarının sayfalarının üst kısmına götüren noktadan hareket ederken, bazıları sanal bir selam gibi benzer etkileşimlerin testlerini tespit etti ve bir önceki testini genişletti.

Facebook poke

Sadece birkaç kullanıcı için açılıyor Facebook, yeni sanal “selam” ı test ediyor gibi görünüyor. Diğer testlerde olduğu gibi. Facebook da gerçek olamayacak özellikler veya yaklaşmakta olan bir güncellemeyle bütünleştirilebilecek özellikler hakkında bilgi paylaşmıyor.

Facebook yeni bir eklentiyi test ediyor

Next Web geçtiğimiz günlerde yüksek selektif sarılmaları, göz kırpmalarını ve elbette geleneksel poke’yi içeren “tebrik” denilen yeni düğmeleri tespit etti. Seçenekler, bir avuç farklı sanal tebrik sunan bir arkadaşın profilindeki merhaba düğmesinin altında çöktü. Dokunma ve bırakma, kullanıcıların hangi selamlamayı göndermek istediğini seçmesine olanak tanır.

Facebook’un test ettiği görülülen başka bir seçenek. Kullanıcının profilinin üst kısmında yer alan daha belirgin bir konum olan TechCrunch’ın işaret ettiği noktadır. Değişiklik, atlama simgesini tıklatarak erişilebilen diğer seçeneklerin içine gömülmek yerine, kullanıcı profillerinin üst kısmındaki ileti simgesinin yanında poke seçeneğini taşır.

Facebook’un erken özelliklerinden biriydi ve platform bugüne kadar bu özelliği gerçek anlamda aksettirmedi. (Bu gerçek zamanlı senetin kaderinin aksine). Özellik bugünün erken dönemlerinde olduğu gibi bugünlerde kullanılmıyor. Bunun nedeni muhtemelen, Facebook’un kendileri tarafından, yorumlamaya açık aracın arkasındaki anlamı bırakmak istediklerini söyleyen pokun gerçekte ne olduğu üzerinde hiçbir fikir birliği olmadığı için. Bildirimleri dolduran ve poke savaşları başlatan belirsiz bir etkileşim olarak araç, büyük ölçüde devredışı kaldı.

Poke üzerindeki yeni varyasyonlar, Facebook’un “Merhaba” düğmesinin testinin bir devamı. Bu yılın başında İngiltere’de bir testle tespit edilen “Merhaba”, aslında söyleyecek bir şeyi yazmayı gerektirmeyen kolay bir tek tıklatmayla etkileşim kurmasıyla övünüyor.

En son özellik tespiti, beğenilenler düğmesini basılı tutarak Facebook etkileşimlerine erişime benzer bir merhaba seçeneklerinden oluşan bir menüde, daha fazla etkileşimi katlıyor. Diğer testlerde olduğu gibi bu özelliğin de bir sonraki Facebook güncellemesine gitmesi garanti edilmez. Ancak Facebook’un düşünmekte olduğu bazı fikirlerde bir fikir verir.

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste