Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook Messenger oyunları için canlı akış ve görüntülü sohbetler ekliyor

Facebook Messenger oyunları

internet

Facebook Messenger oyunları için canlı akış ve görüntülü sohbetler ekliyor

Facebook Messenger oyunları için canlı akış ve görüntülü sohbetler ekliyor

Facebook Messenger Oyunları

Facebook Messenger oyunları, Geçtiğimiz Kasım ayında Facebook, Messenger sohbet uygulamasında arkadaşlarınızla oyun oynamanızda yeni bir platform olan Anında Oyunlar’ı başlattı.

Bugün şirket, Facebook Live ile canlı akış ve diğer kişilerle görüntülü sohbet etme desteği de dahil olmak üzere, bu oyun platformu için dikkate değer birkaç yeni özellik açıklıyor.

Anında Oyunlar ile fikir, sadece sohbet dışında başka şeyler yaparak Messenger’da geçirilen zamanı artırmaktır.

Aynı zamanda Facebook’un sosyal oyunlarda lider olma yönündeki en yeni girişimidir. Şirketin oyun platformu yıllar önce, oyun içi satın alımlarda yüzde 30 vergi ile ilk çeyrekte yaklaşık çeyrek milyar dolar zirveye ulaştı. Oyunların viral olmasına yardımcı olmak için Facebook’un ağ efektlerini kaldıraçlı tuttu.

Ancak mobil cihazlara geçişle birlikte, Facebook’taki oyun pozisyonu azaldı. Bu günlerde insanlar, iOS ve Android cihazlar için geliştirilen yerel mobil uygulamalarda oyun oynamaya daha fazla zaman ayırıyorlar.

Anlık Oyunlar ilk başlatıldığında, Pac-Man Space Invaders ve Friends Frenzy ile Kelimeler gibi başlıkları da içeren 30 pazar içinde 20 oyun önerdi. Şirketin, geçtiğimiz günlerde başlatılan Tetris’in de aralarında bulunduğu 100’den fazla geliştiriciden 70’in üzerinde oyun geliştirdiği bu sayı arttı.

Kısa süre sonra Angry Birds (Tetris’i kuran CoolGames tarafından yaptırılan) gibi diğer büyük isimleri de ekleyecektir. SEGA’dan Sonic Jump; Disney Tsum Tsum LINE tarafından yayınlandı; ve Puzzle & Dragons yapımcısı GungHo Online Entertainment Inc.’den yeni bir oyun.

Angry Birds Teaser

Messenger paylaştı: 6 Aralık 2017 Çarşamba

Bir yıllık yıldönümünü kutlamak için Facebook, Anlık Oyunlar için birkaç yeni özelliği başlatıyor: canlı yayın ve görüntülü sohbet.

Canlı akış bugün yayılmaya başlıyor.

Facebook Live tarafından desteklenen özellik, Messenger kullanıcılarının oyunlarını Facebook Sayfalarına veya profillerine yayınlamalarına olanak tanır. Canlı akış özelliğini kullanmak için oyun oynarken ekranın sağ üst köşesindeki yeni kamera simgesine dokunmanız yeterlidir. Daha sonra yayınınızın yanında paylaşılacak kısa bir açıklama ekleyebilirsiniz. Kaydetmeye başlamak için “Canlı Videoyu başlat” düğmesine basın.

Facebook Messenger oyunları

Canlı yayın daha sonra Sayfanıza veya profilinize paylaşılır. Bittiğinde arkadaşlar ve hayranlar kaydedilen kaydı izleyebilir.

Canlı akış özelliği ile Facebook, bugün hepsi bugün canlı yayın oyunları için kendi araçlarını ve hizmetlerini sunan Twitch YouTube ve Microsoft gibi rakiplerini yakalamak için oynuyor. Bununla birlikte, Facebook’un eklemesi daha rahattır; örneğin, Twitch veya YouTube’da bulacağınız gibi abonelik oyunu satışları veya özel sohbet simgeleri yoluyla bir sosyal medyadan para kazanmamak için arkadaşlarınızla paylaşmakla ilgilidir.

Facebook Messenger oyunları

Facebook, kullanıcıların oyun oynarken de görüntülü sohbet etmesini sağlayan bir özelliği test etmeye çok yakında başlayacaklarını söyledi. Özellik, diğer başlıklara geçmeden önce Zynga’nın Words with Friends başlıklı önümüzdeki yıl başlayacak.

İlginizi çekebilir: Çocuklar için Messenger Kids

Şirkete göre, 245 milyondan fazla insan her ay Messenger’da video sohbet ediyor. Bu, oyun deneyimine etkileşimli unsur ekleyen bir görüntülü sohbet özelliği için büyük bir potansiyel kitle yaratır. Özellik Fam gibi gençlere ve genç yetişkinlere, örneğin iMessage üzerinden grup görüntülü sohbet uygulaması veya diğerlerinin yanı sıra Microsoft’un Skype’ında popüler olan diğer popüler video sohbet ve hangout uygulamalarına meydan okuyacak.

Bugünkü haberin bir parçası olarak Facebook, oyun ortaklarıyla ilgili birkaç istatistik paylaştı. Bunları aşağıda görebilirsiniz:

Games on Messenger

Messenger paylaştı: 6 Aralık 2017 Çarşamba

 

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste