Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook Messenger’ı kullanan 1.3 milyar insandan biri misiniz?

messenger

internet

Facebook Messenger’ı kullanan 1.3 milyar insandan biri misiniz?

Facebook Messenger’ı kullanan 1.3 milyar insandan biri misiniz?

Facebook Messenger’ı kullanan 1.3 milyar kişi

Messenger başlangıçta 2008’de Facebook Sohbet olarak tanıtıldığından beri çok daha fazla büyüdü. Kurulduğu günden bu yana, çok basit bir web tabanlı mesajlaşma sisteminden hem Android hem de iOS’taki video ve grup sohbetlerini destekleyen bir mesajlaşma sistemine dönüşmüştür.

2017’de birkaç yeni özellik sunulması ile Facebook Messenger, en büyük yılını gerçekleştirdi. Bununla birlikte, küresel olarak 1.3 milyardan fazla kullanıcısı var.

2017’de Facebook Messengerda her gün 7 milyondan fazla görüşme gerçekleşti. Bu, dünya çapında her bir kişi için neredeyse bir konuşma. Facebook, insanların Messenger aracılığıyla bağlanması için en popüler zamanların tatil günleri olduğunu bildirdi. Yeni Yıl, Anne Günü ve Sevgililer Günü en aktif günlerdi. Fakat ortalama bir günde 260 milyon yeni konuşma iş parçacığı başlatıldı.

Yıl boyunca Facebook, Messengera yeni özellikler getirdi. Bu yılın başlarında Facebook, grup Messenger sohbetlerine tepki ve bahisler ekledi. Grup kullanıcıları, sohbetteki her bir iş parçacığına farklı emoji ekleyebilir, ayrıca grup sohbetinde belirli bir kişiye bilgi verme özelliğine de sahip olabilirler. Değişiklikler ödüyor gibi görünüyor.

Facebook Messengerda her gün ortalama 2.5 milyon grup sohbeti başlatıldı. Grup sohbet boyutları çeşitlilik gösterdi ancak Facebook ortalama Messenger grubu sohbetinin yaklaşık 10 kişiden oluştuğunu açıkladı. İnsanlar, Mart ayından bu yana paylaşılan 11 milyardan fazla tepkimeyle de yeni tepkilerden hoşlanıyor gibiydi.

17 Milyar görüntülü sohbet

Facebook Messengerda görüntülü sohbetler de büyük bir yıl geçirdi. 2017’de Facebook Messenger’daki gerçek zamanlı görüntülü sohbetlerin sayısı ikiye katlanarak 17 milyara çıktı. Bu büyümenin bazıları akıllı telefonlarda ön tarafa bakan kameraların iyileştirilmesinden kaynaklanıyor olsa da Facebook, görüntülü sohbet artışının önemli bir bölümünün yeni özelliklere sahip grup görüntülü sohbet ve AR özelliklerine bağlanabileceğine inanıyor.

Yaklaşık bir yıl önce, Facebook, Messenger’a grup görüntülü sohbet ekledi, WhatsApp ve Viber gibi diğer platformlarda zaten mevcut olan bir özellik. Haziran ayında, Facebook, görüntülü sohbet için AR özelliklerini artırarak, insanların Snapchat benzeri filtreleri görüşmelerine ve tepkilere uygulayabilmesini sağladı. Bu yeni özellikler, Facebook Messengerı benzer diğer mesajlaşma uygulamalarıyla tamamen uyumlu bir rakip haline getiriyor.

İlginizi çekebilir: 

 

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 16,978.680.36%
ethereumEthereum
$ 1,250.110.39%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000171.75%
En üste